Обява

Свий
Няма добавени обяви.

фенер с чорапче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • фенер с чорапче

    Купих си турски фенер за пълнител 190гр газ. Направиха ми преходник за да мога да ползвам само лампата на газова бутилка която се пълни. Преди малко я тествах но нещо не е на ред, около чорапчето има чеврен пламък. Недостига предполагам въздух. Дайте идей кое да побългаря. Имам 1литър бутилка и си пасва с малката лампа събира се в раницата и затова е цялата игра.

  • #2
    От: фенер с чорапче

    След промяна на дюзи, и една скоба за регулиране на дупките на въздуха, джаджата проработи.
    Живот и здраве напролет ще влезе в употреба.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-12-10, 21:14.

    Коментар


    • #3
      От: фенер с чорапче

      Сложи снимки моля, за да видим за какво става въпрос. И аз имам такава та затова...

      Коментар


      • #4
        От: фенер с чорапче

        Здравейте! аз също искам да попитам за газова лампа с чорапче.Купих си една лампа Къмпингаз с пълнител и в кутията имаше и чорапче,след монтажа не прочетох че преди да се запали чорапчето трябва да се обгори на сухо докато стане черно а аз директно го запалих с подаване на газ,сега пак свети добре но в горната част се вижда и лек пламък.Та искам да попитам това с пламъка нормално ли е или след като не обгорих чорапчето се е получила някаква аномалия и ако някой може да ми каже от къде мога да си закупя чорапчета за такъв модел лампи за да монтирам едно както му е реда
        Благодаря

        Коментар


        • #5
          От: фенер с чорапче

          От женският пазар.Има всякакви по размер чорапчета.
          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
          Най-добрият ром е студеният ром!
          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

          Коментар


          • #6
            От: фенер с чорапче

            Първоначално публикуван от Krasimir Gudiev Преглед на мнение
            Здравейте! аз също искам да попитам за газова лампа с чорапче.Купих си една лампа Къмпингаз с пълнител и в кутията имаше и чорапче,след монтажа не прочетох че преди да се запали чорапчето трябва да се обгори на сухо докато стане черно а аз директно го запалих с подаване на газ,сега пак свети добре но в горната част се вижда и лек пламък.Та искам да попитам това с пламъка нормално ли е или след като не обгорих чорапчето се е получила някаква аномалия и ако някой може да ми каже от къде мога да си закупя чорапчета за такъв модел лампи за да монтирам едно както му е реда
            Благодаря

            Как се обгаря , че и аз имам същия проблем .Три чорапчета смених и постоянно отгоре има пламък а свети много слабо.Като усиля притока на газ и махна капака отгоре пламъка става 30см. Лампата е оригинална италиянска със зареждаща се бутилка 1кг.
            0878644444 Йордан

            Коментар


            • #7
              От: фенер с чорапче

              А ето и самата лампа Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160301_125727.jpg
Прегледи:1
Размер:131.4 КБ
ID:5704351
              0878644444 Йордан

              Коментар


              • #8
                От: фенер с чорапче

                Палиш чорапчето на сухо,без да пускаш газ,като изгори - готово.Ама толкова силен пламък не е нормално.Да не би да липсва гумичката между бутилката и лампата..?
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • #9
                  От: фенер с чорапче

                  [QUOTE=Bat_Pepo;2929012]Палиш чорапчето на сухо,без да пускаш газ,като изгори - готово.Ама толкова силен пламък не е нормално.Да не би да липсва гумичката между бутилката и лампата..?[/QUOTE

                  всичко е налице , огъня излиза от чорапчето нагоре а самото чорапче през това време свети но слабо според мен
                  0878644444 Йордан

                  Коментар


                  • #10
                    От: фенер с чорапче

                    за това говоря Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160301_161505.jpg
Прегледи:1
Размер:107.7 КБ
ID:5704361
                    0878644444 Йордан

                    Коментар


                    • #11
                      От: фенер с чорапче

                      ПЪРВО - не си прави експерименти с газови уреди в хола. На балкона по-може. пОНЕ ДОКАТО НЕ СИ СИГУРЕН КАКВО СТАВА.
                      Второ - според мен не му стига въздух - и гори само газ.
                      Трето - къде си, та да помагаме на живо?

                      Коментар


                      • #12
                        От: фенер с чорапче

                        Паля си чорапчето,без газ да обгори и нямам проблеми.
                        Според мен не нормално,да има пламък над чорапчето.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #13
                          От: фенер с чорапче

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          ПЪРВО - не си прави експерименти с газови уреди в хола. На балкона по-може. пОНЕ ДОКАТО НЕ СИ СИГУРЕН КАКВО СТАВА.
                          Второ - според мен не му стига въздух - и гори само газ.
                          Трето - къде си, та да помагаме на живо?

                          От Ботевград.
                          0878644444 Йордан

                          Коментар


                          • #14
                            От: фенер с чорапче

                            Каквото ти е казал Пенчо - няма въздух. А ако искаш нещо дето наистина да свети - петромакс.
                            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                            Коментар


                            • #15
                              От: фенер с чорапче

                              Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                              Каквото ти е казал Пенчо - няма въздух. А ако искаш нещо дето наистина да свети - петромакс.
                              И газовите си светят идеално . От доста години ползвам турски и съм много доволен . Чорапчетата ги купувам от битака 12 броя в пакетче за 3 лева .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X