Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоро ще има ли фарове с LED?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

    ламБата ще надживее и тая технология - вярвай ми
    Враг усраине

    Коментар


    • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

      Елиан отдавна кара с trucklite на вранглера и са прилични фарове. Тези квадратните са размера на YJ и XJ (първият вранглер и чероки). Освен тези има и на J.W.Speaker които според мен са доста по красиви, като ги има и двата вида кръгли и правоъгълни.
      Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
      http://www.facebook.com/JeepBG
      LZ1GGC

      Коментар


      • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
        ламБата ще надживее и тая технология - вярвай ми
        Рано е да се каже.

        Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
        Елиан отдавна кара с trucklite на вранглера
        Не е само той. Прилични - да. Изглеждат добре - да. Но има още хляб да изядат докато почнат да светят като ламбите с рефлектор или ксеноните с лупа.

        JWSpeaker още не съм ги виждал на живо.

        Коментар


        • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
          Прекалено усложнено и склонно към дефекти по същата причина сравнено с класическа ламБа.
          Няма нищо сложно. Диод и 3 чарка на кръст за регулация. Че някой пести от семки е друг въпрос. На порядък е по-просто от най-китайския ксенон.

          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
          Освен това имам предвид приложението на лед технологията във фар за конвенционална употреба на пътя.
          А това е приложение в което не се цели светлина с пъти по-силна от обикновената.
          Затова и въпросния фар на къси консумира 1/3 от халогенния на къси. И правилно направен живее примерно 10 пъти повече. Същото важи и за рефлектора - не му е безразлично дали ще работи при 50 градуса или при 150. Защото халогенките много повече топлят отколкото светят. В домашни условия 2 вата диод свети точно колкото 20 вата халоген, и по всяко време можеш да го пипаш с ръка.

          Диода значи дълготрайност и ефективност. Ползва се където тия двете са ти нужни. Иначе е безпредметно.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

            Да, разбирам ви, обаче няколкото светоидиота, електрониката за управление, радиаторите и останалите материали за този фар са на себестойността на да кажем 60 крушки и то от хубавите.
            В случая е прекалено скъпа технология за да спестя едни приблизителни 2А.
            И пак казвам при положение, че свети не по-зле от конвенционален.
            Подчертавам го защото не става въпрос просто за сила на светлинен поток а за баланс между нея, форма на светлото петно и липса на заслепяващи фактори за тези отсреща.

            Паживьом-Увидим!
            Враг усраине

            Коментар


            • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

              Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
              обаче няколкото светоидиота, електрониката за управление, радиаторите и останалите материали за този фар са на себестойността на да кажем 60 крушки и то от хубавите.
              ... засега, защото малко бройки се правят.

              Но по светенето има още какво да се мисли.

              Коментар


              • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                Да, разбирам ви, обаче няколкото светоидиота, електрониката за управление, радиаторите и останалите материали за този фар са на себестойността на да кажем 60 крушки и то от хубавите.
                Няколкото светодиода ги има в магазина по 3-5 кинта парчето на дребно. Електрониката, като я сглоби бай китаец със същите части, струва примерно 10-15 кинта. Останалото е от маркетинговия отдел. Все пак трябва да се дават и заплати на тия, дето проектират всичкото това. При фаровете с крушка тия заплати са дадени преди няколко десетилетия.

                Впрочем, едни оригинални фарове за Fabia-та ми, купени от официалния представител, са съизмерими като цена с въпросните диодни, а това са евтини фарове. Има фарове за други возила, пак с крушка, дето няколко пъти ще задминат диодните по цена.

                Та цената и на едните, и на другите не е заради ламбите и диодите, а заради други фактори. Просто трябва да мине едно време, преди да започнат да ги продават по магазините за по 20 кинта комплекта.

                ПП: И, вярвай ми, като се изхвърлят всички крушки от возилото и се сменят с читави диоди, икономията никак няма да е малко. Не в пряко отношение (като грамове гориво), а по отношение на това какви запаси от мошност имаш при еднакви други условия. Това когато това се случи драстично ще намалее честотата на субектите по улиците с несветещи я стоп, и габарит, я мигач, също не е никак маловажен фактор. Белите хора много отдавна се стремят на прамахват недостатъци дори доста по-маловажни от тоя.
                Последно редактирано от sparkybg; 08-03-14, 20:00.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                  Всичко това не променя факта, че в момента технологията се продава за десетки пъти по-висока цена от конвенционалната със съмнителен краен ефект.
                  Въпреки, че въпросният продукт изглежда да има всички необходими сертификати.
                  Докато цената не стане достатъчно ниска че да оправдава не само гъдела да сме на гребена на вълната в технологично отношение няма никакъв смисъл от нея.
                  Поне за мен.

                  П.С: Да не ме вземете съвсем за мухъл, ето утре чакам да ми донесат две точно тези.
                  Втори комплект купувам от тях и светят като разпрани. Нищо общо с интензитета на класическата ламБа на 5/25W на почти половината консумация.
                  С тях на мотора освен фара нямам нито една крушка с реотан.
                  Тъй че далеч не отричам светоидиотите.
                  Обаче фара е по-друга бира. Дори да се абстрахираме от цената, друга е бирата.
                  Последно редактирано от Esper; 08-03-14, 20:24.
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                    в момента технологията...
                    Проблема поне от 3-4 години не е технологичен. Просто продукта е нов и все още не е ширпотребски. Тоест, не си е изплатил инвестицията + планираната печалба до край. Всичко се продава за толкова, колкото някой е готов да даде за него. Та, не ги мисли.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Проблема поне от 3-4 години не е технологичен. Просто продукта е нов и все още не е ширпотребски. Тоест, не си е изплатил инвестицията + планираната печалба до край. Всичко се продава за толкова, колкото някой е готов да даде за него. Та, не ги мисли.
                      Ха-ха, нещо бях споменал за надеждност по-горе?
                      Оказах се лош пророк!
                      От вчера един от високотехнологичните мигачи точно от кирякин е с дефектна електроника.
                      И тва е мигач, без него света не свършва.
                      А ако беше онзи фар и съм на майната си?
                      Ще го сменя с какво точно?
                      Шибана работа, ако човек няма дълбоко обоснована причина да ползва зенитна установка да стреля по гарги, по-добре да вземе нещо по-надеждно като прашка, например!
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                        Ха-ха, нещо бях споменал за надеждност по-горе?
                        Оказах се лош пророк!
                        От вчера един от високотехнологичните мигачи точно от кирякин е с дефектна електроника.
                        И тва е мигач, без него света не свършва.
                        А ако беше онзи фар и съм на майната си?
                        Ще го сменя с какво точно?
                        Шибана работа, ако човек няма дълбоко обоснована причина да ползва зенитна установка да стреля по гарги, по-добре да вземе нещо по-надеждно като прашка, например!
                        Аз пък точно за мигачи нямах никакъв проблем със съвсем китайски диодни крушки, нямащи нищо общо с CREE, и струващи примерно 1/3. Отидоха си като ми откраднаха стоповече и мигачите.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                          И аз до момента а всичките са с драйвери.
                          Е, освен една LED крушка, която е изгоря, докато се опитваше да работи на AC вместо на DC.
                          Пак поработи няколко дена преди да спре и аз да разбера, че осветлението на ендурото е на променлив ток
                          Обаче от хамериканските (made in Chana) определено очаквах повече.
                          Сега замених скапаната им помпа с една външна платка за регулация на тока работеща с MC34063 по класическа схема и чакам да видя това прецедент ли е или ще ми трябват още 3.
                          Жалко, защото са един куп пари. Явно това обаче не е гаранция за нищо!
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                            Вчера и другият жълт дефектира по същият начин.
                            Двата червени засега работят.
                            Да живей хамериканското качество!
                            Дано хрома на корпуса поне излезе по-надежден от драйвера!
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                              едното служебно ауди фаровете му са изцяло лед... и късите и дългите... дори има сензори и като усети човек на платното за движение призмите се връткали и осветявали човека идеално... говоря за А8 2011 година модел... как ли са го направили тия от хелла? странна работа...
                              http://www.audi.co.uk/new-cars/a8/a8...ed-lights.html
                              Последно редактирано от Y.Stoqnov; 16-04-14, 21:51.

                              Коментар


                              • Скоро ще има ли фарове с LED?

                                Елементарно е. Вземаш едни диоди и си готов.
                                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X