Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоро ще има ли фарове с LED?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

    Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
    Извинете сигурно тук не е мястото за такъв въпрос.Видях, че разбирате от възприемане на светлината от човешкото око.Наскоро ми попадна това:
    http://www.antiblendlicht.com/order_abl.html
    Според Вас дали е ефективно ? Или е поредния балбукатор и е ефективен само за продаващите го?
    Ако мода прецени да ме трие немедленно.
    Аз съм скептичен.
    Разчита се като ти светне голфът с якия ксенон, това чудо да ти освети таблото, така че да имаш светло цялото зрително поле, вместо само една точка. И после да угасне. Пак нищо няма да виждаш в този момент (това е сигурно), ама поне ще те дразни по-малко (твърдят те). Вероятно са прави, но не знам дали може да се разчита, че очите ще се възстановят по-бързо от по-голямо количество светлина.

    По-скоро може да се разчита на компромиса - виждаш малко по-малко, но се дразниш и изморяваш по-малко. Което в крайна сметка може да повишава безопасността, особено за нови шофьори без добри навици за гледане в тъмното. И това всичкото - ако не те дразни пък рязкото светкане по таблото. Аз не съм убеден, че ще го понеса.

    Като полезни за движението нощем мога да определя огледалата, които потъмняват автоматично (ама те струват едни пари и ги има само на някои марки автомобили), очилата за нощно шофиране (жълто-оранжеви, за притъпяване на най-заслепяващите части от спектъра) и най-вече - навикът да редуваш ляво и дясно око, които да затваряш като дойде отсреща някой Прометей. От тези, дето обясняват "идеално виждам и никой не ми присветва".

    Коментар


    • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
      Диодите са изляти директно върху алуминиевия радиатор. Всеки с отделен радиатор, без вентилатор. Радиаторите бяха доста големи според мен.
      диодите не се отливат, а се запояват или бондират, ако са само чипове...
      Ако са на метален радиатор, няма нужда от кой-знае какво охлаждане, защото 10 вата от светодиоди са 100 вата от халогенна крушка...
      Тъкмо днес баща ми монтират едни плочки за вътрешно осветление /монтират SMD диодите върху керамични "платки"/, които ако има как да ги вкаpа човек на мястото на късите светлини, ще светят дори и по-силно... А са без допълнителен радиатор даже...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

        Не съм тесен специалист в материята, споделям това което съм видял с очите си.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
          ако има как да ги вкаpа човек на мястото на късите светлини, ще светят дори и по-силно... А са без допълнителен радиатор даже...
          Е то там е цялата интрига.
          Диодите не могат да светят толкова концентрирано, колкото волфрамова жичка, площта която свети е по-голяма и зависи от мощността на диода. А тя води до нужда от голям рефлектор, за да се фокусира добре. Това се заобикаля с комбинация от няколко по-малки диода, всеки със свой рефлектор.

          Коментар


          • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            диодите не се отливат, а се запояват или бондират, ако са само чипове...
            Ако са на метален радиатор, няма нужда от кой-знае какво охлаждане, защото 10 вата от светодиоди са 100 вата от халогенна крушка...
            Да речем 50-70 вата халогенка.

            За охлаждането - нещото, което им скъсява живота е жегата, и то бавно и полека. Да зимата нямат нужда от охлаждане и им е рахат, ама лятото само седейки на паркинга се напичат до 50-60 градуса. При околна температура 40 градуса, все още неизстинал асфалт, и бълващи жега коли в града, и жегата от собствения ти мотор и климатик, не им остава много място да се охлаждат, а и не разполагаш с въздух под 40 градуса че да ги охлаждаш ефективно. Затова са и големите радиатори, белким ги държат достатъчно студени, за да имат смислен живот за цената си (макар че цена хиляди левове за бройка не е смислена по никакви критерии, каквото и да са наблъскали вътре, ама това е друга тема).
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

              ... и със скъпи диоди, да не забравя. Не става с тия за къщно осветление.

              Коментар


              • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                Ясене специални благодарности за разяснението и за спестените по този начин пари.Като споменаваш жълтите светлини винаги си спомням за спора между германци и французи през 60 те.Французите твърдяха ,че за мъгла помагат само жълта светлина,а германците казваха жълтите фарове за мъгла са само няколко процента по малко светлина от белите. Според тях единственото което помага при мъгла е фаровете да са възможно най-ниско.Дори бяха стигнали до парадокса едните да забранят жълти светлини а другите да спират колите който имат светлини за мъгла с друг цвят освен жълт.По това време имаше и проекти за фарове с поляризирана светлина ама като гледам и те се провалиха...

                Коментар


                • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                  Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
                  Ясене специални благодарности за разяснението и за спестените по този начин пари.Като споменаваш жълтите светлини винаги си спомням за спора между германци и французи през 60 те.Французите твърдяха ,че за мъгла помагат само жълта светлина,а германците казваха жълтите фарове за мъгла са само няколко процента по малко светлина от белите. Според тях единственото което помага при мъгла е фаровете да са възможно най-ниско.Дори бяха стигнали до парадокса едните да забранят жълти светлини а другите да спират колите който имат светлини за мъгла с друг цвят освен жълт.По това време имаше и проекти за фарове с поляризирана светлина ама като гледам и те се провалиха...
                  Извън търговския спор, французите са поне донякъде прави за мъглата. Жълтите фарове са наистина само с няколко процента по-малко светлина, но точно тези няколко процента са най-вредни в мъглата. От друга страна, нищо не ти пречи да си светиш в бяло, а да си сложиш филтъра на очите. Така ще си не само предпазен от своята, но и от чуждата късовълнова светлина. Което е добре, защото пък като няма мъгла бялото все пак е по-добро, а това да имаш фарове с различен цвят на колата е една трета тесла. Германците за ниското също са прави, а и жълтото си има и съвсем трети проблеми (примерно леките далтонисти, каквито са около 10% от белите мъже, съвсем загазват кое е жълто и кое - зелено).

                  С поляризираната светлина би било много хубаво, ако имаше ефективни линейни поляризатори на светлина, които да не поглъщат повече от половината. Още по-добре щеше да е, ако имаше кръгови поляризатори, които да работят за бяла светлина. Ама няма ни едното, ни другото, а и задачата не е проста. За тях ще чакаме нанотехнологиите.

                  Коментар


                  • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                    Най-добрите фарове за мъгла бяха фабричните на опел вектра А. Уникално добри в сравнение със всички вкл. следващите ми автомобили.Има ли вече развитие по темата за ЛЕД фарове, че гледам в другите теми се дискутират варианти.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                      Видях едно клипче за LED основни фарове и установих, че продават такива и пишат, че могат да се вграждат на автомобили за САЩ и Канада: http://www.amazon.com/Truck-Lite-274.../dp/B007ED7HNY Опитвам се да чета отзивите за тези фарове, изглеждат доволни.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                        Преди време бях на крачка да купя ето този LED фар на кирякин:

                        http://www.kuryakyn.com/Products/426...hts-for-Metric

                        Целта беше да икономисам ток заради допълнителните нагреватели в кормилото.
                        След малко сметки се оказа, че разликата не е фрапираща.
                        Ето пример:

                        1.8А за LED към 4А при конвенционална крушка на къси светлини
                        3.6А за LED към 4.6А при конвенционална крушка на дълги светлини

                        Не е да няма но тази икономия на цена 300$, което тук с мита и ДДС отива на 600лв грубо е меко казано неоправдана.
                        И това ако приемем, че осветеността е поне не по-лоша от класически фар.

                        Всъщност каква е идеята да ни гъделичка подобна технология ?!?
                        Ясно е, че тя още много, много време ще бъде многократно по-скъпа класическите решения.
                        Дори бих казал че тази технология НИКОГА няма да достигне себестойността на класическата.
                        Е... Освен ако на някой не ми хрумне, че т'ва драйверите за управление на светоидиотите са някаква боржоазна измишльотина и ледовете може да светят даже и по-добре без тях.
                        И че всичко може да се наджвъка някак във всеки един рефлектор с жици
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                          Дотук всички гледате все едни и същи фарове на Truck-Lite. А аз вече ви разказах за тях. Те имат вече 7 или 8 версии с малки разлики във формата на рефлектора. С все същия смотан драйвер на диода (12-24 волта ама с нисък КПД), с все същия смотан диод (с нисък CRI). Добре са тръгнали, но към момента произвеждат дискотечен аксесоар.

                          Не се бойте, цената ще спадне. И качеството ще се повиши. Но има време. Лично аз силно разчитам на следващата технология - син/виолетов лазерен диод и флуоресцентно багрило.

                          Коментар


                          • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                            Всъщност каква е идеята да ни гъделичка подобна технология ?!?
                            1. Tия 3.6 ампера LED, би трябвало като минимум да светят колкото едни 10А халоген. Говора при читав диод (от тия дето ги има по магазините, а не някаква химера), и читаво управление.
                            2. LED-а, с кадърно охлаждане, надживява колата.
                            3. Има ги с от 2700К та до 8000К. На който каквото му е кеф.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                              Прекалено усложнено и склонно към дефекти по същата причина сравнено с класическа ламБа.
                              И все още прекалено скъпо.
                              Това важи и за ксенона в известна степен.
                              Освен това имам предвид приложението на лед технологията във фар за конвенционална употреба на пътя.
                              А това е приложение в което не се цели светлина с пъти по-силна от обикновената.

                              Изобщо не коментирам фарове със специално предназначение, ръчни фенери и прожектори за ПВО
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                                Ксенонът (HID) е мъртва технология. Скъпа, сложна и неудобна инженерно, освен това вече ги има и диодите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X