Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоро ще има ли фарове с LED?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Скоро ще има ли фарове с LED?

    Тия моите за заден ход дойдоха и с 2 думи не сьм очарован,не и за цена 8-10 пьти над обикновенната крушка.Светят МАЙ по-добре от обикновенните,но това МАЙ бьрка нещата,би трябвало да е 200%.

    Довечера пак ще ги пробвам как са,снощи ги мернах само и не се влюбих,втори комплект едва ли ще порьчам.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #47
      От: Скоро ще има ли фарове с LED?

      Моята задна е наред. И свети по-силно от 21 ватовата. Осезаемо. Вероятно зашото не разчита на рефлектора.

      А цената - ми да, скъпи са. Ама слагаш и забравяш. Аз заради това ги взех. Щото в един момент на твората горина се оказа че на чистак новата ми шкода съм останал без кьорав стоп отзад, освен третия, дето е диоден.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        От: Скоро ще има ли фарове с LED?

        40 кинта двата срещу 3 или 4 от обикновенните,с голяма борба в Ибей може да се вземе от Китай за около 25 кинта и чакане 2-3 седмици ма кой да чака толкова.
        Не мрьнкам за цената,а за това какво получавам за тия пари.Очакванията бяха за доста,а получих доста МАЛКО ако да пише 7 вата на тия крушки и да са сьщите като в Тойота форума и кьде ли не още.Всички доволни само аз не.

        Довечера или като остне време ще видя какво я сьрби,може пьк аз да сьм кьорав нещо.За това колко дьржи не споря,и аз най-мразя да се пребера от пьт и на жената колата свети кое кьде си иска,а уж крушки от скьпите,резервни в багажника.........ма няма кой да ги сменя / или го мьрзи деее неговата семка /.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #49
          От: Скоро ще има ли фарове с LED?

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          би трябвало да е 200%.
          Законно поне, не може да е 200%. Абе направо казано, не трябва да се различават много от нова крушка. Друг въпрос, че една стара, но все още не-изгоряла крупка свети примерно около 30% и спрямо нея новия диод трябва да вади очи.

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Ама слагаш и забравяш.
          ...ако уцелиш. Ти нали си сложи диодни DRL, после нещо за майка им разправяше.

          Коментар


          • #50
            От: Скоро ще има ли фарове с LED?

            Ето ви една що-годе смислена статия по темата за светодиодните фарове.
            Не е единствена, но нямам време да ровя в момента за повече.

            За основни светлини не знам - за момента сякаш ксенона е доста по-добър за цената си, но за всичко останало по колите - отдавна съм само на светодиоди и дертове нямам. Все се каня да си организирам и част от инсталацията на Витарата на 3.4 волта, инвертора е направен, тестван, само не съм решил още дали да един или да са два, за всеки случай.

            П.П. По-скъпите светодиоди не случайно са по-скъпи. преди се бях разсърдил на една мома, що ми продава светодиоди на двойна цена от съседния магазин, но като ги пуснах заедно и ... разбрах Не, че високата цена е гаранция за нещо, но малко четене и пробване са от полза.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #51
              От: Скоро ще има ли фарове с LED?

              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
              Все се каня да си организирам и част от инсталацията на Витарата на 3.4 волта, инвертора е направен, тестван, само не съм решил още дали да един или да са два, за всеки случай.
              Прочети още малко и ще видиш, че така не може. Всеки диод си иска формирането на работния ток.

              Коментар


              • #52
                От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                ...ако уцелиш. Ти нали си сложи диодни DRL, после нещо за майка им разправяше.
                Само тия. А не е да не светеха съвсем. Само част от диодите им. И не бяха изгоряли. Нещо по вътрешните им тънки жички беше проблема. Явно дефектни диоди. То и в AUDI имат същия проблем, та китайците ли.

                Както и да е де. Проблема е решен, надявам се. Тия поне като спрат, спират съвсем.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  ...То и в AUDI имат същия проблем, та китайците ли...
                  При Ауди проблемът е решим без смяна на светодиодите. Проблемът е да стигнеш до тях...

                  Малко по темата - има светодиодни крушки, българско производство, които са съвсем прилични като параметри и цена. За момента произвеждат само за предни габарити и сулфидни, поне аз такива видях. Въпросните изделия имат една сериозна разлика от китайчовците. Направени са със специализиран драйвер поддържащ константен ток през светодиодите в някакъв диапазон на напрежението. Също така, драйверът е с отрицателен температурен коефициент - покачването на температурата на "крушката" води до намаляване на тока през светодиодите.
                  А бай китай слага по едно резисторче и каквото стане...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    А бай китай слага по едно резисторче и каквото стане...
                    Не всичките. Мойте дето изхоряха бяха такива. В момента само предните габарити и страничните (малки) мигачи са така. И то не знам дали е резистор или транзистор. Другите са си с драйверчета. Въпросните Cree - също. Единия заместител на "сулфидна", дето свети в багажника, също си е с драйверче, че даже и с индуктивност.

                    Та, има всякакви. Дай някакви координати на тая фирма, да поразгледаме. Може и на ЛС.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Прочети още малко и ще видиш, че така не може. Всеки диод си иска формирането на работния ток.
                      Приеми на доверие, че знам какво има в светодиода и как работи Предвидено е локално ограничение.

                      Иначе и това го мислих като вариант - всяко кристалче със собствен инвертор, който да се регулира по ток, но от към цена и сложност е нещо безумно. Правих такова за един прожектор на дядото, щото там КПДто се цеди до последно (батерии...), работи безупречно, но за в колата е безсмислено скъпо и сложно, поне за мен.
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Не всичките. Мойте дето изхоряха бяха такива. В момента само предните габарити и страничните (малки) мигачи са така. И то не знам дали е резистор или транзистор. Другите са си с драйверчета. Въпросните Cree - също. Единия заместител на "сулфидна", дето свети в багажника, също си е с драйверче, че даже и с индуктивност.

                        Та, има всякакви. Дай някакви координати на тая фирма, да поразгледаме. Може и на ЛС.
                        Ако може координати на фирмата, мисля че не е реклама особено ако се говори за принципно нови решения.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #57
                          От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                          Това са въпросните светодиодни крушки.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LED_lamp.jpg
Прегледи:1
Размер:127.3 КБ
ID:5299151

                          Сега като се замисля, имат два дребни недостатъка.
                          Единият е нелогичното за мен надписване на полюсите на модела който е в ляво. Знакът "+" например се отнася за електродът който е срещуположен на надписа от обратната страна. Пак има някаква логика, но явно не съвпада с моята...
                          Вторият е трудно да се каже дали е предимство или е недостатък... Моделът който се явява аналог на т.нар. сулфидни крушки е доста ярък. Ако в салона на автомобила е предвидено място за 3 - 4 подобни крушки, става неприятно светло, поне за мен. Хубавото е, че лечението е лесно. По-малкият резистор/и на снимката се сменя с подходящ или се премахва, и нещата се нормализират. Това е елементът определящ тока през светодиодите. Драйверът за светодиодите е BCR401R, в документацията му е описано как се смята съпротивлението на въпросния резистор.

                          П.П.
                          Ако производителят им случайно е участник във форума и има желание, може да се обади и да обясни по-подробно...
                          От мен, толкова по темата с въпросните изделия...
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                            Вече имало разработки за лазерни
                            http://probook.bg/news/view/1487-bmw...-za-avtomobili
                            Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                            Коментар


                            • #59
                              От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                              Първоначално публикуван от BAlexandrov Преглед на мнение
                              Вече имало разработки за лазерни
                              http://probook.bg/news/view/1487-bmw...-za-avtomobili
                              Е те това е вече беля. Хубавото е, че вероятно става дума за неудачен превод, съчетан с копи-пейст от уикипедия.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Скоро ще има ли фарове с LED?

                                Ами... май не
                                http://reviews.cnet.com/8301-13746_7...s-with-lasers/
                                Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X