Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

    Алкохола не прощава, за съжаление. А в комбинация с разни ... предмети като оръжие/брадви/ножове и т.н. е ужасно да се стига до конфликти и спорове с такива индивиди. Съболезнования за случилото се и дано не се повтаря. Такива случки по разни язовири и хижи с пияни изкуфелници не са от най честите, но пък и не липсват. Бях чел в един планинарски форум, ако не се лъжа, там пак няк'во пиянде беше нападнал хората както са си спели в палатката с брадва (май), и жив късмет че не е нацелил някой.

    Нямам продължително наблюдение относно подобни случки, но сякаш има някакво зачестяване, може да се дължи на по-достъпата информация и интернет сърфирането .
    Тая пияна пенсия го е направил под въздействието на алкохола, ама сякаш зачестяват и случки с разни "изперкали" хора дето не са им издържали нерви/психика и правят някой золум (било със семейството си или публични изяви)
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #47
      До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

      Роб е лишен от права получовек. Тук не говорим за Афганистан и това да се правим на мъже с АК47 в ръце, а за избора на свободния човек. Свободния човек решава сам дали-или. Свободния човек има възможността сам да защитава правото си на живот и собственост. Ако всеки, който поиска да притежава оръжие има възможността да си го набави законно и да го употребява законно, дали обстановката в България ще бъде такава каквато е сега? Дали щеше да се стреля по язовирите. Дали въпросния стрелец щеше да бъде връзван или просто щеше да бъде застрелян при самоотбрана. Дали циганите щяха да влизат по домовете Ви и да казват, че просто са видели вратата отворена. Дали щеше да се вади оръжие за просто отнемане на предимство на пътя? Всеки ще се замисли преди да си извади оръжието да се изфука, дали отсрещната страна няма да извади същото и да го употреби срещу него за законна самозащита.

      Много хора си мислят, че психопатите са олигофрени и тръбят, психотестове-това, психотестове-онова. Дали един такъв тест може да определи, че съм склонен към насилие психо или социопат?
      На въпроса "Обичате ли майка си" Хитлер е отговорил положително също като мен. Това прави ли ме психопат?
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

      Коментар


      • #48
        До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

        Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
        ...Контра въпросът на твоя въпрос е: Въпросният "дядка" дали ще тръгне да напада хора, ако знае, че вероятно са въоръжени и закона им позволява несанкционирана самоотбрана?
        Само че в момента законът е такъв, какъвто е.
        Има африкански държави, в които си ходят с пушкалата по улиците. Понеже си имат законен бизнес - обират кораби и туристи. И се избиват по между си без да се интересуват кой е с по-голяма пушка.
        Оръжието е за война. Войните са за територии. Всеки си има негова си - нека си държи там оръжието и да я защитава. Влизането в чужда територия с оръжие в ръка никъде не се приема за нормална самозащита.

        Коментар


        • #49
          До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

          Само искам да добавя ,че 90 процента от законните ловджии, в гората са също добре почерпени „дядки'' . И при това силно раздразнени на мотористите , че им плашат дивеча. Въпрос на време е да изгори някой от нас. Това ,че си носиме пистолет в джоба не помага или пък ,че ще се обадиме на тел. 112! Дайте да измислим нещо друго и по смислено по въпроса!

          Коментар


          • #50
            До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

            Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
            Само искам да добавя ,че 90 процента от законните ловджии, в гората са също добре почерпени „дядки'' . И при това силно раздразнени на мотористите , че им плашат дивеча. Въпрос на време е да изгори някой от нас. Това ,че си носиме пистолет в джоба не помага или пък ,че ще се обадиме на тел. 112! Дайте да измислим нещо друго и по смислено по въпроса!
            Ами гората не е за мотористите, а за дивеча и респ. за ловците. За мотористите си има закон за движение по пътищата. В гората за "жертви" могат да претендират единствено гъбарите.

            За да се избегнат въпросните неприятни ситуации, трябва да се регламентират зоните и времевите интервали в които могат да се карат кросови мотори, лодки, джетове, джипове, БТР-и и т.н. И да има контролни органи, които да налагат глоби. Докато не се регламентират ще има стрелба по язовирите, опънати въжета по горските пътеки, шипове и т.н. фортификационни съоръжения от които ще страдат хора.
            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

            Коментар


            • #51
              До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

              Оръжие НЕ трябва да се носи! Да не сме в Дивия Запад? Един нещо се подразнил, вади желязо, насреща друг отвръща... Престрелка! Много хитро, няма що! И не само за тях двамата, ами хората наоколо? Да не говорим за плачевната стрелкова подготовка на много от оръжейните ползуватели, за които самото носене на желязо е източник на безкрайно самочувствие и мъжество, но трагичното ниво на умения може да се окаже съдбоносно в подходящия момент. Оръжие не бива да се носи! Двама разярени идиоти може да се млатят, да се колят, но пак ще е много по-безопасно и за тях, и за околните, отколкото ако наситят атмосферата с олово.
              Иначе съм абсолютно ЗА притежаването. Всеки умствено здрав и непристрастен към течности и твърдости българин, трябва да има правото да си държи вкъщи оръжие за самоотбрана. Но при изключително строг закон, подкрепен със сурови наказания - никакво носене насам-натам, никакво размахване и заплашване, никаква сватбарска стрелба. Сегашното положение е най-абсурдно - хем Сульо, Пульо и селския идиот даже могат да си издействат да си носят оръжие по улиците, хем човек има смехотворни права на самозащита, така че и имоти, и животи са ежедневно подложени на посегателства.
              Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

              Коментар


              • #52
                До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                Първоначално публикуван от mg34 Преглед на мнение
                Оръжие НЕ трябва да се носи! Да не сме в Дивия Запад?
                Да в Дивия запад сме!!!
                Скоро гледах по някоя телевизия Тумбстоун( за, който не знае филмът е по истински случай). Абсолютно същата работа- има закони, които се спазват само от някои, бандитите са приятелчета с областния шериф, рекетират, убиват, а накрая за капак и шерифски значки закачиха....
                На тези хора се опълчиха трима братя и няколко техни приятели, защото имаха освен другите конституционни права( които никой не ги бръсне за слива) и конституционното правото да носят оръжие и правото на самозащита.
                Това е.
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • #53
                  До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                  Къде е съвременият свят по въпроса.

                  http://www.criminalattorney.com/news...on-of-weapons/

                  Нашият си е отразен тук във форума. На мен не ми харесват крайните мнения, но го оправдавам с младостта. А в тях ми е надеждата за България.
                  Последно редактирано от Жоро Байкушев; 16-04-10, 11:37.
                  В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                  В. Иванов

                  Коментар


                  • #54
                    До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                    Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                    Ами гората не е за мотористите, а за дивеча и респ. за ловците.
                    Верно ли????
                    Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                    ...ще има стрелба по язовирите, опънати въжета по горските пътеки, шипове и т.н. фортификационни съоръжения от които ще страдат хора.
                    Един момък с подобни убеждения беше много близо до това да си тръгне със завряна в ректума ИЖовка, която насочваше срещу ХОРА!!!
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #55
                      До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                      С последното мнение се връщаме отново в изходна позиция за насилието. Ти му завираш оръжието отзад, а той ти опъва стоманена тел, за да си прережеш гърлото сам. Перфектна ситуация.
                      Не подкрепям нито едно от действията.

                      Пак повтарям - аз съм за ясно определени и регламентирани правила, така че да няма условия за конфликт между хората упражняващи различни дейности, които им доставят удоволствие.

                      Във водата трябва да има зони за управление на лодки и джетове и зони само за спортен риболов, така както има и вододайни зони, където всяка друга дейност е забранена.

                      В гората също трябва да има зони за офроуд или други спортове, така че да няма нещастни случаи по време на лов. Аз съм и ловец и моторист. Като ловец ще попитам, на колко от колегите мотористи (ендуристи и атевисти) машините им имат регистрация в КАТ, гражданска отговорност, платен данък, технически преглед, колко от тях имат нужната категория, години и опит да ги управляват. Какво ще се случи с Вас или някой Ваш близък, ако някой водач, който не отговаря на нито едно от горните условия Ви прегази?

                      Правила трябва да има и те трябва да се спазват, а нарушителите и тарикатите трябва да бъдат наказвани, независимо от ранг, титла, обществено положение и т.н.
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                      Коментар


                      • #56
                        До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Верно ли????


                        Един момък с подобни убеждения беше много близо до това да си тръгне със завряна в ректума ИЖовка, която насочваше срещу ХОРА!!!
                        Ами разбира се, че така ще си тръгне!!Като я насочва без намерение да стреля!
                        Пишка и пушка насочат ли се требе и да гърмят, щото иначе лошо!!

                        Не може да стреляш от брега по плавателни съдове дето ти плашат рибата.Както и не се стреля от терасата по човека дето си форсира колата на паркинга, понеже си регулира газовата уредба.Не ми се впуска в обяснения защо.Просто така го чувствам!
                        Притежавам законно КНО от 10 години.За носене и самоохрана.Когато искам си го нося, когато не искам си стои в касата.Вторите периоди са мнооого по-дълги от първите.
                        Не виждам причина да се разисква въпроса за разрешителните, за огнестрелно оръжие, със законно притежавано оръжие стават много малко на брой престъпления, по-скоро то има превантивно действие........за съжаление не и в нашата държава , където всичко е пост фактум.
                        Съчувствам на колегата-риболовец и също като него съм за цивилизованите методи наречени телефон 112 и 166.
                        А относно мнението, че един ден можели да ме нарекът -"Доносник....." ,първо ще си спестя епитетите, който бих сложил пред думата мнение, второ - "Баш ме брига как някакъв кавал ще ме нарече
                        Последно редактирано от Keltis; 16-04-10, 14:01.
                        Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                        Коментар


                        • #57
                          До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                          Рибарска лодка с моторче по никакъв начин не плаши рибата, НО има завистливи хора - в това е проблема! Хващал съм риба при вадене на воблера на 2м от лодката - ако се плашеше рибата дали щях да я хвана???

                          С джетовете и моторниците теглещи водни ски случая е малко по-друг и действително има индивиди, които не се съобразяват, че вдигат шум... Но трябва ли да ги ЗАСТРЕЛЯМЕ?

                          Факт е, че толерантността и ненасилието са за предпочитане, пред агресията и "отвръщането на удара"...
                          Нападащият с "падналото перде" в никакъв случай не мисли имаш ли оръжие да отвърнеш на стралбата или не...

                          По идеята "оръжие за самоотбрана", аз като "свободен гражданин" мога ли да поискам АК47, "защото нападателите ми са въоръжени с чифтета и макаров и много-много не се стряскат от пищовчето ми"... Това си е надпревара във въоръжаването, а не "самоотбрана"!
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #58
                            До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                            Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                            А ако се обадиш в полицията, и след години ти лепнат доносник, сътрудник, агент?

                            А ти в същност знаеш ли какво искаш?!? В една друга тема си писал

                            Първоначално публикуван от kra_kra
                            ... Аз искам да сме полицейска държава, а не държава на престъпници ...
                            Като искаш полицейска държава няма да задаваш такива въпроси!
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #59
                              До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                              Та пак искам да питам - имаме ли информация за иззето разрешително, иззето оръжие или получено наказание за "сватбарска" стрелба, пиянски изпълнение с оръжие в ръка и т.н. все употреби на оръжието "не по предназначение" или е (както аз си мисля), че евентуално такива стрелци получават наказание при ранен/убит човек и то само и единствено поради некадърен адвокат на стрелеца...?

                              Мисля си, че един патрон, изстрелян извън стрелбището, трябва да е достатъчен за отнемане на разрешителното за 1година. За да не страдат съвестните граждани, които наистина имат оръжение за самозащита, а не за да парадират с него.
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • #60
                                До: "Пиянска" стрелба и нападение с оръжие с/у невъоръжен човек

                                Тедо, не съм въобще адвокат на полицията, но те уверявам, че при какъвто и да е инцидент, свързан с оръжие..., дори не с използването, а само с носенето му или притежанието му, докарва сериозни неприятности и почти 100% до вземане на разрешителното... Каквато и да е "регистрация" в МВР, дори и само за показания, също довежда до отнемане на разрешителното...

                                В случая са виновни всички присъствали там. Абсолютно виновни... Още само с показването на оръжие, без въобще да е употребявано, трябва да се уведоми 112. За такива случаи идват моментално... И това ще е достатъчен повод за отнемане на разрешително... Нещо което обаче съм сигурен, че стрелеца не е имал...

                                Вместо да се пишат водевили, много по-добре е всеки да си научи правата и какво кога и как трябва да предприеме...

                                Освен това уверявам всички, че разрешително за носене на автомат никой в България не може да получи. Тъй че ако сте видели такъв, то той е бил с незаконен...

                                На радетелите за свят без оръжие, напомням настоятелно, че каквито и ограничения да се въведат, и ножовете да забранят, бандитите и убийците ще бъдат въоръжени с каквото им трябва... Останалите се разоръжавайте...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X