Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли да работи двигателя, ако те затрупа сняг ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    Ъ, не се лежи в такива дупки. Седи се. Пода се копае като столче, с дълбоко стъпало за краката. Там и се стича въгледвуокисът.
    Да принципно е така, но колкото пъти съм практикувал излежаване в снежни пещери винаги съм спал на пода на пещерата.

    По изтънчено удоволствие е да се спи в такова :

    Коментар


    • #47
      Хм, по произношението май не си ескимос. Да не си богат турист?))))))))

      Коментар


      • #48
        Re: Може ли да работи двигателя, ако те затрупа сняг ?

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        ако СО2 е отровен, как не умираме като пиеме безалкохолни напитки???

        СО2 не е отровен, това което го дават за колите в грамове на километър е заради глобалното затопляне... отровните газове от колите са азотни и серни окиси, СО и въглеводороди /неизгоряло гориво/
        Да ама като спиш в стая пълна с цветя нали сутринта те боли глава ?
        Или в непроветрена ? Това е от СО2 то също в по-високи концентрации може да предизвика неразположение дори повръщане.

        Най-добре не спи в кола с работещ двигател,ако си закъсал най-добрия начин да се затоплиш е като спиш близо до някой друг(най добре от противоположния пол )

        Коментар


        • #49
          Re: Може ли да работи двигателя, ако те затрупа сняг ?

          Да предположим , че навън вали много сняг или е виелица и закъсвате (окопавате се).
          Снегът бързо натрупва. Най-добре е да не се спи изобщо , защото си проспивате живота. Проблема идва от пространството под колата което се изпълва с изгорели газове, които проникват през парното и разни други дупки.Двигателя ви гори кислорода за дишане , горене и в един момент ще угасне.Вратите са затрупани и не може да се излезе.
          Най-добре е според натрупването да се излиза и да се разчиства снега около колата и аспуха за да влиза свеж въздух и да проветрява тогава може да ви топли колата докато има гориво.
          Варианта да се излезе навън във виелица е нулева видимост преохлаждане и ..................
          Да стройш снежна палатка е безмислено по добре нахвърляй колата със сняг ако искаш да ти е бяло и тъмно наоколо.Пак ще ти капе ,но не на главата.

          Коментар


          • #50
            Re: Може ли да работи двигателя, ако те затрупа сняг ?

            Първоначално публикуван от ceko26 Преглед на мнение
            Да предположим , че навън вали много сняг или е виелица и закъсвате (окопавате се).
            Снегът бързо натрупва. Най-добре е да не се спи изобщо , защото си проспивате живота. Проблема идва от пространството под колата което се изпълва с изгорели газове, които проникват през парното и разни други дупки.Двигателя ви гори кислорода за дишане , горене и в един момент ще угасне.Вратите са затрупани и не може да се излезе.
            Най-добре е според натрупването да се излиза и да се разчиства снега около колата и аспуха за да влиза свеж въздух и да проветрява тогава може да ви топли колата докато има гориво.
            Варианта да се излезе навън във виелица е нулева видимост преохлаждане и ..................
            Да стройш снежна палатка е безмислено по добре нахвърляй колата със сняг ако искаш да ти е бяло и тъмно наоколо.Пак ще ти капе ,но не на главата.
            Това е най-правилното и според мене! Вече 5-а година работата ми е такава че най-малко 8 нощи всеки месец прекарвам в гората, понякога в УАЗ ,понякога в друг джип а много често и на открито , независимо от климатичните условия! Това което мога да кажа от собствен опит е:
            1. Старайте се да не спите! От 1 че и от повече безсънни нощи още никой не е умрял!
            2. Движете се колкото се може повече, като се почне от пръстите на краката та до вратъ! Масажирайте откритите части на тялото колкото се може по-често! Ако трябва периодично слизайте от колата и обикаляйте около нея, почиствайте снега изобщо намирайте си физическа работа. Хем няма да заспите хем ще се топлите!
            3. Строежа на ледено или снежно иглу е безсмислено при положение че имате автомобил и при положение че нямате специална екипировка ( специални дрехи и спален чувал)!
            4. Ако имате възможност да запалите огън ,възползвайте се (ама не в колата де)!
            5. Никога не палете газова печка в колата! Тази зима пробвах и по някое време изгасна поради липса на кислород (и запалката не можа да запали докато не отворихме прозореца)! Добре че я видяхме навреме, иначе щяхме да си пукнем или от липса на кислород или от изтичащия газ!
            6. Ако решите да оставите двигателя да работи и парното да духа ,паркирайте така колата че вятъра да духа откъм предницата на колата, и оставете поне един прозорец леко отворен! Периодично слизайте, разчиствайте снега и се уверявайте че вятъра не е сменил посоката!
            7. Ако все пак колата е затрупана от сняг, не оставяйте двигателя да работи защото ще се задушите ако не от изгорелите газове то от липса на кислород (двигателя го изгаря)! Имаше такива случаи в Шуменския край преди години доколкото си спомням!
            8. През зимата си носете винаги топли дрехи, обувки а не е зле да си имате и едно дежурно ВЪЛНЕНО одеяло в колата, независимо от това колко е добро парното ви! Това важи и за в градъ също!
            В заключение мога да кажа че човека е издръжливо животно на студ и в повечето случаи (в нашите географски ширини) най-много да загуби някой пръст или ухо от измръзване, обаче от газовите отравяния най-малко ще има необратими мозъчни увреждания или смърт! Така че ако дойде ред да се избира...
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #51
              Re: Може ли да работи двигателя, ако те затрупа сняг ?

              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
              ...
              За доста от нещата които си написал си прав, но...

              Щом прекарваш толкова време на открито е добре да имаш поне един чувал. Аз зимно време като спя в снежна пещера или иглу използвам ето http://www.rockempire.cz/goodsdetail...&nLanguageID=2

              Относно колата, ако чувала е с мен вярвай ми няма да му мисля много.
              Просто колата и аз ще спим на различни места :-)

              И за измръзванията не си прав... Надявам се си чул какво се случи преди около 13 години близо до връх Амбарица...

              В тази тема в форума на ПСС има описани няколко случая на замръзване включително и този при връх Амбарица.
              http://www.pss.bglink.net/forum/view...bd6fb3c566497b

              Коментар


              • #52
                Re: Може ли да работи двигателя, ако те затрупа сняг ?

                Първоначално публикуван от Tisho Преглед на мнение
                За доста от нещата които си написал си прав, но...

                Щом прекарваш толкова време на открито е добре да имаш поне един чувал. Аз зимно време като спя в снежна пещера или иглу използвам ето http://www.rockempire.cz/goodsdetail...&nLanguageID=2

                Относно колата, ако чувала е с мен вярвай ми няма да му мисля много.
                Просто колата и аз ще спим на различни места :-)

                И за измръзванията не си прав... Надявам се си чул какво се случи преди около 13 години близо до връх Амбарица...

                В тази тема в форума на ПСС има описани няколко случая на замръзване включително и този при връх Амбарица.
                http://www.pss.bglink.net/forum/view...bd6fb3c566497b
                Ако беше чел внимателно ,щеше да разбереш че работата ми изисква да съм на открито! В служебните ми задължения не влиза да спя (меко казано), а иначе казано ,ако помъкна спален чувал на работата ми може и да ме уволнят! Също така би трябвало да забележиш че тия напътствия ги давам за хора ,които не разполагат със специална алпийска екипировка! А колко хора биха се справили успешно с построяването на ледено иглу или снежна пещера без да са го тренирали многократно преди това?! Примерните случки ,които даваш за замръзнали хора са се случили на височина ,където едва ли може някой да се изкачи с МПС по това време на годината, а и едва ли тия хора биха загинали ако имаха МПС-ва! Все пак съм се опитал да дам съвет как да се действа при някаква що годе реално възможна ситуация! Не бих могъл да дам съвет как да се действа ако съвсем внезапно настъпи нова ледникова епоха или пък ако изневиделица се отзовем с джипката на вр.Вихрен или вр.Мусала по време на снежна буря (телепортирани от неведоми сили)! А и в крайна сметка не задължавам никой да спазва съветите ми!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #53
                  До: Може ли да работи двигателя, ако те затрупа сняг ?

                  Въглеродният оксид е много опасен и това е азбучно. Има случаи на заспали завинаги в гараж и то с открехната врата. (В доавтомобилната епоха такива случаи има в помещения, отоплявани с т.нар. мангал, който дълго поддържа жар, но и улеснява непълното изгаряне, заради което прекалено много атоми въглерод се уреждат само с по един кислороден атом.)
                  А снежната пряспа осигурява по-голяма херметичност за спящия, отколкото гаража...
                  Искам България чиста!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X