Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оцеляване (без лиготиите и скъпата екипировка)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Хайде пак се почна с джепането, все едно е привилегия само за красивите . Па ни се яде, ни се пиЕ, ни е предимство, кога и насреща има. Само достатъчно основание да опита отсрещния да е първи, бърз като Хлапето Били, преди на другия да му мине през ум какво го е сполетяло заради кобура на кръста.

    Коментар


    • Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      Напротив, още в заглавието пише "без лиготиите и скъпотиите".
      А да, верно, при вас раздават по два патлака за долар.
      Простете, двамата оръжейни експерти, че ви засегнах на тема оръжие и оцеляване.
      Иначе, сериозно мисля, че размахването под път и над път, и пред монитора непрекъснато, на патлаците и пушкалата е прекалено и несериозно.
      Човека по напред казваше, че ще си поръча длето да си прави дървени лъжици, вие сякаш се опитвате да убедите (себе си) как е най-важно да запаше пушкалото и да хване гората.
      Изглежда '44 шумкарите са били най-яките сървайвъри.
      Последно редактирано от Самодържец; 15-05-21, 04:31.

    • NIKSD
      NIKSD коментира
      Редактиране на коментар
      Самодържец- напъни се малко и еиж колко струва един Макаров в Бългатия, и ще видиш какви тъпотии говориш. И за другото така, ама на глупости не ми се отговаря.
      Мажи се и ти с ..., вашите експерти казват помагало...

      Ааа, и аз исля че е прекалено писането на простотии пред екрана омазан с лайна, ама виж се ти какви ги правиш!
      /нали принципни тъпотии ще си говорим, само ти влизам в стила/.
      Последно редактирано от NIKSD; 15-05-21, 05:00.

    • Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      Без лични нападки, ама да си кажа - писането, и не само, не ви е силна страна.

  • #17
    А тоалетната хартия?
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Никой не връщам аз,не искат да плащат просто и се налага по мекото да я караме,за повечко пари.

      Наздраве от Панама

    • Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      Е кво за хигиената?
      Винаги можеш да си биеш една доза белина венозно. За вътрешна дезинфекция. Тя хигиената, и всичко останало, започва от вътре. При вас е лесно.

    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Щом можеш бий си,кой те спира да въртиш тъпотии

  • #18
    Първоначално публикуван от mdim Преглед на мнение

    А, освем него, вече съм Ютюб сертифициран експерт по дървени лъжици, но понеже в БГ ни мож намери извито длето (дълбачка), се оказа че в ибей са около 5USD, та го заръчх и все някога пи дойде
    Извитият нож (дълбачка) се казва мокатагуан. И съвсем не е задължителен за да си издялаш елементарна лъжица. Има техники Как да го направиш и с обикновен нож, с въгленче и тн. Виж ако ще правиш кукса, там вече трудно ще минеш без него, макар че пак не е невъзможно.

    ПС. Сървайвъл отСеляването няма нищо общо с уменията и навиците да преживяваш безпроблемно и сравнително безгрижно, с минимум инвентар, извън табелата за населено място. Поредната индустрия за балъци, редом със зомби апокалипсиса и нашествието на извънземни. Лично мнение, без да искам да обидя някого.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • mdim
      mdim коментира
      Редактиране на коментар
      Съгласен, знам че може и с нож, някъде на горе го бях писал. Но както казах това е за да позабавлявам децата.
      И даже за сървайвъл истерията съм съгласен и се стремя да си прекарвам с кеф а не да оцелявам в гората.
      Но тоз образ просто ме изкефи, защото прави интересни неща и е голям добряк, като всичко което прави е по някакъв ненатрапващ се начин.

    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Ма така кажи,че се чудя какво оцеляване като трябва да дадеш едни пари да дълбачка за лъжица като лъжица у всяка селска къща го има къде къде по-достъпно от дълбачката.

      Аз оцелявам обикновенно на маса с доста народ и никой от оцеляващите и набиващи мръвки не ми бьрка вилицата,не съм я дълбал обаче,и канчето не съм и пън не си влача за да седна на него,и с магаре не ходя..........и въобще да

    • mdim
      mdim коментира
      Редактиране на коментар
      Хаха, то така оцеляването е май най трудно. Особено на другата сутрин

  • #19
    Пак се отплеснАхме по пушкалата. В конкретния канал, човека показа, че носи едно заради гризлитата. Ама гледа да не го използва. В един от клиповете с една черна мечка си говореше даже, ма не видях да пуца де що шавне.
    Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
    Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

    Коментар


    • NIKSD
      NIKSD коментира
      Редактиране на коментар
      В Аляска редовно носят револвери в големи калибри, даже Рюгер имат модел “аляскан”. Ама се осят в краен случай, ако срещнеш гризли и тя реши да те кльопа. Нещо дрънчащо, звънче да речем, което да пречи да изненадаш мечката върши идеална работа. Както винаги, това че носиш желязо изобщо не означава, че ще го използваш. Ама с изключение на меките китки, болшинството ги мъкнат тия тежки железа, явно има за какво /въпреки, че нашите форумни “експерти” са на друго мнение/. Явно не става само с меки китки...

  • #20
    Въх. Лъжици/пищолье...само не ми стана ясно кво общо имат с оцеляването

    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      А нищо,как какво,и с лъжица става

  • #21
    Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
    Въх. Лъжици/пищолье...само не ми стана ясно кво общо имат с оцеляването
    Прав си - нищо. Пушкалата гледам сами си дойдоха, явно много му се стреля на народа.

    А лъжиците си бяха мое лирическо отклонение, изцяло не по темата, ма явно народа реши, че са по важни.

    Та темата беше за канала на Грег и това което прави, нищо че много не личи.
    Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
    Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

    Коментар


    • #22
      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение

      Извитият нож (дълбачка) се казва мокатагуан.
      Погледнах, излизат резултати в жуужъл.ком, но излизат за мокОтагуан, което е някакъв индийска крива чикия. Но по форма е доста по-различна от това с което у нас (а и на повечето места) се дълбаят лъжици. А пък за това, дето аз съм си го поръчал си има хубавата нашенска дума "изнемало"

      И пак да кажа, дървените лъжици са лирично отклонение, не по темата и никой няма да стрелям с дървените лъжици, също така.

      Наздраве, аз си сипах
      Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
      Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

      Коментар


      • #23
        Не знаех, че и други го гледат тоя пещерняк, на мен също ми е доста интересен. Всичко очаквах да прочета, ама едно хубаво сипване, че бил грозен чиляка не очаквах... определено радва с това, че изглежда доста скромен и не е театро само...
        Между другото имаше един клип в който един негов приятел му подарява най-различни играчки - ГрегЪт беше толкова отегчен, че просто се разбра, че ....не е по играчките...

        Коментар


        • mdim
          mdim коментира
          Редактиране на коментар
          Да, по играчките си пада, само ако си ги е направил сам, като че ли.

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X