Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оцеляване (без лиготиите и скъпата екипировка)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Оцеляване (без лиготиите и скъпата екипировка)

    Та една седмица се изолирах (все пак здравните власти за това са власти) с идно шише Лафройг и някоя и друга бира за цвят и си затвърждавам Ютюб познанията.
    Та попаднах на тоз пич и направо ме разбива, въпреки че изглежда кат' маймун:
    Oven's Rocky Mountain Bushcraft
    Скромен, естествен, показва койО какво е без да сА преДвзема. Говори от опита на години, кое как се използва, кога и си казв кога е огелпил ситуацията и как.

    А, освем него, вече съм Ютюб сертифициран експерт по дървени лъжици, но понеже в БГ ни мож намери извито длето (дълбачка), се оказа че в ибей са около 5USD, та го заръчх и все някога пи дойде
    Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
    Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

  • #2
    За около 8 долара има титанови комбо вилица и лъжица с малк карабинерче,да си го виснеш на раницата
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
      Редактиране на коментар
      Къде ги има ?

    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Тукашния Амазон,като всичко друго.Имам сива и лилава,да оцелява и жената в стил

  • #3
    Малко е таковата... Ама е весело - за да оцелееш (примерно да си направиш дървена лъжица за оцеляване в пустошта) трябва да си поръчаш специализиран инструмент от амазон/ибей/алибаба 😁
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • mdim
      mdim коментира
      Редактиране на коментар
      Може и с обикновен нож, ама не става същото, въпреки че пак ще върши работа. То като цяло инструмента и лъжиците са да забавлявам децата де.

  • #4
    Не става ли оцеляване с обикновена лъжица, дето да си я разпробия с дрелката и да си я вържа с един сезал където си искам?
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      Абе то ако не може човек да оцелее без лъжица...
      По-добре да лега и да умирга😁

  • #5
    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
    Не става ли оцеляване с обикновена лъжица, дето да си я разпробия с дрелката и да си я вържа с един сезал където си искам?
    Абе не е ли титан, кобалт или собствено производство на къра не става. Сори за спама, но ме избива на моменти .
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      Еми не ми е. Ламарина. Даже съм оцветил дръжката в оранжево, че да не я загубя в тревата + 2 врътки с жълто-зелен изолирбанд за лесно намиране

  • #6
    Истинското оцеляване без лиготии и йотубета е с препаска върху подробностите, парче кремък и шепа желязна руда, насерд пущинака.
    Кротко си папкаш вълци и мечоци, а през свободното време ковеш ножка от рудата...
    Последно редактирано от ittso; 13-05-21, 08:55.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #7
      Първоначално публикуван от mdim Преглед на мнение
      Та една седмица се изолирах (все пак здравните власти за това са власти) с идно шише Лафройг и някоя и друга бира за цвят и си затвърждавам Ютюб познанията.
      Та попаднах на тоз пич и направо ме разбива, въпреки че изглежда кат' маймун:
      Oven's Rocky Mountain Bushcraft
      Скромен, естествен, показва койО какво е без да сА преДвзема. Говори от опита на години, кое как се използва, кога и си казв кога е огелпил ситуацията и как.

      А, освем него, вече съм Ютюб сертифициран експерт по дървени лъжици, но понеже в БГ ни мож намери извито длето (дълбачка), се оказа че в ибей са около 5USD, та го заръчх и все някога пи дойде
      Този е добряк ама е грозен, ако знаеш какви девойки има оцелявки, Сървайвъл Лили (аз и купих ножа, евала много харна изработка и замисъл), Хана Б из американските блата и тежки акценти, една лесбогерманка от Бавария, разни грузинки, рускинчета, две в едно, хем радваш душата хем учиш сървайвъл
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • BatGeorgeone
        BatGeorgeone коментира
        Редактиране на коментар
        Има, супер е харен, струва малко над трицифрена сума но аз нямам забележки и отговаря на най-важните ми изисквания, единици са му аналозите, дори и сред мега скъпите ножове.

      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
        Редактиране на коментар
        Да, да .. .сега видях че има сайт и продава два ножа в две разновидности

      • bushiDO
        bushiDO коментира
        Редактиране на коментар
        Вероятно си меркал S1-цата в едно клипче, където я съсипваше от критики, явно подготвяйки пазара за нейните мекици от AUS8...

    • #8
      В тоя ред на мисли, даже малко да вкарам коментара на ittso, има една мома ковачка, която ютюб ми препоръчва няколко пъти и направо ме разбива. Доста е мощна каката ама.... нали трябва да се учи човек как да кове рудата, ако успее да я докара до коваема ко систенция първо.
      Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
      Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

      Коментар


      • BatGeorgeone
        BatGeorgeone коментира
        Редактиране на коментар
        ХАХАха, що ли веднага се сещам коя е, тя уж кове ама все едни либеници обгръщат снимачното поле, случаености... на мен ми идва в повече, матеряла... за коване, и не съм я гледял, но съм я забелязал

    • #9
      Оцеляване, лъжици, вилици... А пък викам, че се започва от оръжие- за късото 9х19, за дългото 7.62 /при нас 5.56/. За дребен дивеч- флоберка.
      Нямаш ли с какво да си пазиш лъжиците, ще заминат с все сезала...
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • NIKSD
        NIKSD коментира
        Редактиране на коментар
        Плевенски, ти явно реши, че оръжието е за мечки и задълба здраво в тая посока. Кой въобщв ти говори за ходене въоръжен в Аляска заради мечките?!? Чети бе колега...

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Сторгозия.....Аляска.....все тая за някои

      • p-pleven
        p-pleven коментира
        Редактиране на коментар
        Хахаха... Нищо, продължавам да чета

    • #10
      Първо да видим от какво ще оцеляваме, че на хората от село Бисер им е било само до пушки и патрони, на тези попаднали във виелица по пътя - също. Даже и на перничаните при земетресението преди десетина години...
      Пък законите си важат и при бедствие, в САЩ не знам как е ама тука не можеш да ги подкараш с 9х19 заради лъжица.

      Коментар


      • NIKSD
        NIKSD коментира
        Редактиране на коментар
        Абдолютно съм съгласен. Заради шантавата ми професия си ходя с раница пълна с мигалки, радиота, запалки, конци, игли, бинт, сателитни джуджавки, компас, бинокъл, свински опашки, тел, огледало, турникет... и имаме един гараж пълен с каквото се сети човек, включително за наводнения, хипотермия, травми
        Всяка ситуация си изисква специфични неща, ама ако съвсем се е забатачило положението, бренекето излиза на едно от челните места.

    • #11
      +1 Джепането е първостепенно ! Спомням си , преди мнооо време (само година де ) , като видях народа ,как граби тоалетна хартия и се запасих и аз . Уплаших се от толкоз луди . Цял кашон с различните ми калибри
      TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

      Коментар


      • #12
        Ходи гръмни някой за руло гъз папер...
        Оцеляване в БГ е да си жив.
        На американците им е скучно, та ходят да си оцеляват в гората.
        Ние си оцеляваме вкъщи, кой как може.

        Коментар


        • Самодържец
          Самодържец коментира
          Редактиране на коментар
          А виж, това е верно в нашата реалност 😀

        • NIKSD
          NIKSD коментира
          Редактиране на коментар
          Това важи за някои ситуации, но не за всички.
          Джепането ще е полезно, когато на повечето оцеляващи им е вечв през уя какво пише в наказателния кодекс.
          Няма да забравя докато съм жив откриването на магазина Метро. Май имаше и ранени. И това без да са изгладнели, а само освирепели /и те не знаят защо/Е, тия същите индивиди като и огладнеят и освирепеят...

        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          И им свърши тоалетната хартия и бензина........нека да е весело,с тоя бензин тук не съм се смял така много време

      • #13
        Бензина свърши,бензинааааа, хората тъпчат по бутилки от Кола,а на мен ми трябват 4 тона за да оцелея
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • Самодържец
          Самодържец коментира
          Редактиране на коментар
          Същото.
          А тука бензин има. Ама па е скъп.

        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          А в Панама евтин,последно 77 цента литърчето.

          Ужас а

        • Самодържец
          Самодържец коментира
          Редактиране на коментар
          Е панама..
          Калибри имам, ще си заредя бензин.

      • #14
        Ами кат човека в гората, тогава не трябва бензин. Че там ако извадиш чифтето на бензиностанцията ще извадят всички останали. Като започна цялата Ковид истерия, преди гъз-папира първо бяха разграбили амунициите
        Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
        Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          И още трудно се намират на ненормални цени,да мисли кой се е сетил късно

      • #15
        https://www.youtube.com/watch?v=0nnzGILxkvw
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X