Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове възли и употребата им

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Морски възли...и не само..

    Първоначално публикуван от Jamo Преглед на мнение
    ....Тук е и момента да попитам нещо:
    Вчера гледах едно от любимите ми предавания в които водещия оцелява в екстремни условия ( всички се сещате нали ) , та на тази серия той използва един възел който направи за да слезе в една пропаст и интерестното е ,че като слезе развали възела като си запази въжето и загуби малка част от него.Та не можах да видя възела , а ми е много интересен , и ще съм благодарен ако някой го знае и го сподели с мен ( нас ).На филма го преведоха възел "Камикадзе"

    .....
    Аз тази технила я научих от този филм. Чак се изненадах Естествено след тестовете на един болт на тавана в хола, направих и такива на скала. Изводи: Техниката работи, но е много-много деликатна. Трябва да се подходи с особена прецизност към точото изпълнение на възела и особено на натоварването му. Самото въже (дебелина, гъвкавост) оказва влияние и не е изкючено да се саморазвърже дори и под товар... Абе готино ама мнооого high level....
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #32
      До: Морски възли...и не само..

      Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
      Аз тази технила я научих от този филм. Чак се изненадах Естествено след тестовете на един болт на тавана в хола, направих и такива на скала. Изводи: Техниката работи, но е много-много деликатна. Трябва да се подходи с особена прецизност към точото изпълнение на възела и особено на натоварването му. Самото въже (дебелина, гъвкавост) оказва влияние и не е изкючено да се саморазвърже дори и под товар... Абе готино ама мнооого high level....
      Просто е удивително какво може да измисли човек , тук на този клип : http://www.youtube.com/watch?v=Yq23YfjWTNs , се вижда ,че може и да е леко отслабено сечението само на мястото на черната марка , с цел след развързването да се скъса от там по лесно.Леко прорязано въже е по добре от отрязано май....но не пробвайте това у дома
      П.П. Благодаря за преместването на темата ми.
      "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
      "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

      Коментар


      • #33
        До: Видове възли и употребата им

        Единствената необходима книга за възли

        цък

        123321

        Пия ром
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #34
          До: Видове възли и употребата им

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Единствената необходима книга за възли

          цък

          123321

          Пия ром
          Страхотна е.Благодаря , макар да има възли на които мога да зацикля..

          ...с бутилка ром , две коли , лед и малко лимони , можем да превземем Куба за една вечер...
          "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
          "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

          Коментар


          • #35
            До: Видове възли и употребата им

            Ето на вашето внимание едно полезно приложение на възлите.

            Важно е да се започне отгоре-надолу със този "clove hitch" възел , осигурен два пъти с половин такъв възел.
            Предимство : дори и да се скъса или развърже някой от възлите по стъпалата това няма да се отрази на другите по редицата.
            Прикачени файлове
            "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
            "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

            Коментар


            • #36
              До: Видове възли и употребата им

              А това приложение мисля , че не се нуждае от коментар...

              Започва се с възела от първите две снимки и във всеки един от образуваните клупове се пъхат краката.
              Прикачени файлове
              "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
              "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X