Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове възли и употребата им

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Видове възли и употребата им

    Четох , гледах и не намерих как да си заплета ухо на 12 предно( в смисъл предено) , синтетично въже (за куката на лебедката)?
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

    Коментар


    • #17
      До: Видове възли и употребата им

      "Предено", усукано ли ще рече?
      Има два начина за сплитане, за стоманени въжета, нишките се заплитат по посока на усукването, а за конопени, синтетични и пр., срещу посоката на усукване. Ако има някой от Варна, дето се е мотал по яхтите, най-добре е да ти покаже.
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #18
        До: Видове възли и употребата им

        Не не е усукано ,а е плетено в ,,кръг'' и няма сърцевина- прилича на 12 сезала оплетени ,като шармовка на В/К гъвкавите връзки.
        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
        0899187766

        Коментар


        • #19
          До: Видове възли и употребата им

          Ето един много полезен и лесен за изпълнение възел с много приложения.
          http://xns.blogsite.org/blog/?p=375
          [URL="http://xns.blogsite.org"][IMG]http://xns.blogsite.org/images/banner.png[/IMG][/URL]
          ...[I][B]I love not man the less, but Nature more[/B][/I]...

          Коментар


          • #20
            До: Видове възли и употребата им

            Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
            Не не е усукано ,а е плетено в ,,кръг'' и няма сърцевина- прилича на 12 сезала оплетени ,като шармовка на В/К гъвкавите връзки.
            Ох...какво ще да е това нещо. По принип сърцевината е много важно нещо и дори при оплитане на примката се запазва- не се реже. Слага се една медна скоба, малко грес, запечатва се- това заради последната вплетена нишка. И това нещо е изключително издържливо, но примката трябва да се внимава да не се пречупва много, че се скапва бързо...
            [URL]http://www.youtube.com/watch?v=OlfH3r780So[/URL]

            Коментар


            • #21
              До: Видове възли и употребата им

              Една българска книга за възлите в алпинизма - АБВ на техниката на единичното въже
              По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

              Коментар


              • #22
                Морски възли...и не само..

                Привет на всички ,

                потърсих и не намерих конкретна тема за това и тъй-като мисля ,че ако не жизненоважни то това да знаем някой друг възел само би ни помогнало някъде , някога

                тук , http://yachtsman.hit.bg/vuzli_.htm , има няколко от най-разпостранените възли и то направени с анимация да са по достъпни.Имам няколко книги от нет-а ( които мисля , че не е удачно да се качват тук ) , предполагам всеки би ги намерил ако потърси , но това си е наука за мен от няколко трупи и въже да правиш стълби , чакала и т.н.

                Прилагам една снимка чийто възел намирам за много практичен

                Тук е и момента да попитам нещо:
                Вчера гледах едно от любимите ми предавания в които водещия оцелява в екстремни условия ( всички се сещате нали ) , та на тази серия той използва един възел който направи за да слезе в една пропаст и интерестното е ,че като слезе развали възела като си запази въжето и загуби малка част от него.Та не можах да видя възела , а ми е много интересен , и ще съм благодарен ако някой го знае и го сподели с мен ( нас ).На филма го преведоха възел "Камикадзе"

                П.П. Моля модераторите при нужда да преместят темата.
                Прикачени файлове
                "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                Коментар


                • #23
                  До: Морски възли...и не само..

                  Ето още един наречен буксирен , за който се сещам ,че мога да го ползвам за връзване към теглича примерно , и предимството тук е ,че не затяга и може да бъде развързан веднага.Лесен и бърз
                  Прикачени файлове
                  "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                  "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                  Коментар


                  • #24
                    До: Морски възли...и не само..

                    www.animatedknots.com

                    Тука има доста възли - май даже съм то пускал този линк
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      До: Морски възли...и не само..

                      възел камикадзе наистина е практически неприложим при всекидневието, но ето и снимката му:



                      както се вижда се реже средната част от въжето, т.е. тази част, която не прави захващаща примка, задължително се реже под напрежение /опъната/. Само тогава действат примките направени от първата и третата въжена част на възела.

                      Иначе най-използвания и масов възел както в катерене, така и в практика е "осмицата"



                      получаваш "ухо" което може да закопчаеш към всичко, или ако нямаш закопчаващо устройсто се връзва директно. Идеално е примерно за връзване към буксирното ухо на автомобил. Здрав възел и лесно развързващ се после.
                      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                      Коментар


                      • #26
                        До: Морски възли...и не само..

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        www.animatedknots.com

                        Тука има доста възли - май даже съм то пускал този линк
                        Благодаря колега , изглежда, че в крайна сметка възела който търся е Sheepshank...сайта е много добър
                        "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                        "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                        Коментар


                        • #27
                          До: Морски възли...и не само..

                          The Bowline

                          http://www.animatedknots.com/bowline...matedknots.com

                          По здрав от него и по-лесно развьрзващ се.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            До: Морски възли...и не само..

                            Ако слушкате утре ще шерна ABOK (и стига да не е в разрез с правилата на форума )
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              До: Морски възли...и не само..

                              Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                              възел камикадзе наистина е практически неприложим при всекидневието, но ето и снимката му:



                              както се вижда се реже средната част от въжето, т.е. тази част, която не прави захващаща примка, задължително се реже под напрежение /опъната/. Само тогава действат примките направени от първата и третата въжена част на възела.

                              Иначе най-използвания и масов възел както в катерене, така и в практика е "осмицата"



                              получаваш "ухо" което може да закопчаеш към всичко, или ако нямаш закопчаващо устройсто се връзва директно. Идеално е примерно за връзване към буксирното ухо на автомобил. Здрав възел и лесно развързващ се после.
                              Благодаря ти колега , принципно си прав , че се реже и то когато е напрегнат възела, но мисля ,че не е този възел , а възела посочен на следния линк , или поне на него ми прилича : http://www.youtube.com/watch?v=8uaFf6xxdBo

                              споменава се , че при разклащане възела се отпуска и при отрязана средна линия ( или поне водещия на филма него отряза ) по голямата част от него остава при теб.
                              Ще пробвам утре с по дълго въже , разбира се не в реални условия понеже наистина се дава за много опасен възел.
                              Благодаря за интереса и отговорите.
                              "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                              "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                              Коментар


                              • #30
                                До: Морски възли...и не само..

                                Оказва се ,че не съм гледал внимателно защото вече има пусната подобна тема http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=5706 от доста време.Моля да бъда извинен и ако е необходимо модераторите да направят нужното.
                                "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                                "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X