Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
    Хора говорим за нещо евтино и временно за една зима! Иначе се планира доколкото разбрах парна инсталация, котел и т.н.! Така, че "циганската любов" си е решение отвсякъде! 70-80 лева, върши работа, за нагодина остава като резерва някъде в мазето!
    Парната инсталация има смисъл ако отопляваш и използваш цялата къща през зимата . Само за един етаж по добре камина с водна риза . Двама мои братовчеди така се топлят . Построиха на времето къщи на по 3 етажа ама децата им са по градовете а да отопляваш празни етажи няма много смисъл . Като гледам къщата е два цели плюс един тавански етаж което си доста голям разход за отопление .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
      предлагам да не се бърза на този етап с решения,свързани с външна топлоизолация.Така или иначе сега не е времето за такова изпълнение. По-скоро да се прегледат дограмите, дали варианта прогонка и потягане на обков е удачен за постоянно или поне за един сезон.След това,виж как тази зима ще се държи обема който ще се обитава и напролет пак да се обмисли необходимостта от изолации и дограми. От бюджетна гледна точка,тогава може да се премисли и вариант- вътрешна изолация ,
      Подкрепям такова предложение. Вътрешната изолация е добър вариант за помещения които не са за целогодишно ползване. Позволяват бързо стопляне и охлаждане при по-лош климатичен комфорт. Обикновено това е практика при тавански помещения/за гости/. Изпълнението е по-леко и ефтино. Можеш да си го направиш сам дори и през зимата.

      Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
      Задължително е да се провери и дали горната и долната граници на обитаемият обем са изолирани-подовите конструкции-тавански и към сутерен.Ако не са -бих казал ,че са от спешните задачи.
      Това е също добра идея, но е по тежко за изпълнение и при положение че си е все негово отдолу и отгоре би могъл да поизчака.
      Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
      Изобщо, най добре е да се пие по едно кафе на място.
      Дори и да си изкара зимата така не е толкова лошо. Минах по този път и се оказа, че много от първоначалните идеи бяха ревизирани след кратък престой. Основно бе преразгледана идеята за предпочитания етаж. От втори стана първи по ред причини. Стълбите, с времето се превръщат в едно неудобство увеличаващо се с възрастта. Да не говорим, че дори те отдалечават от чара на двора и градината. А и преноса на дръвца си е фитнес някакъв до втория етаж. Пък и докато си майсториш по двора и трябва да понагледаш печицата...... направо ти се отщява.
      Колкото и добре да изглежда къщичката/в което не се съмнявам с оглед на отделеното време за избор и ползването на консултанти/ тя все пак е организирана според нечии други виждания и разбирания за удобство и уют. Всички препоръки за дограми, изолации и др. са уместни. Те ще помогнат и дори решат проблеми, но със сигурност има и "разрушителни" процеси които предхождат горното. Ел. инсталация, водопровод, комини, отвори за ширм и ред други такива понякога влизат в сериозен конфликт с вече направеното и ....... много нервят.
      Струва ми се, че първият етап към настоящия момент след покупка и примъкване на вещите е ...... съзерцанието!
      Пред разпалената печица, с питие в ръка и изключен телефон! /зъзнещия трудно мисли за друго..... във виното е истината...... и в такъв момент телефона е враг/
      Та в този дух на мисли, ще си позволя да перефразирам взаимствано познание:
      Съзерцателят гледа, но не наблюдава. Вижда, но не се взира. Мисли, без да се замисля. Не се бори за нищо, така че нищо не губи. Той иска да проумее светът, а не да го променя. Защото “Ние сме във времето и времето е в нас. То нас обръща и ние него”. Съзерцателят не агитира, нито убеждава, нито съди, а споделя. Действията му са нaсочени към него, а не към другите. Чрез тях той иска да разбере себе си. Те са плод на емоциите му, блуждаещите му мисли и на болезненият му опит. Може на някой да не му харесват, но той не твърди, че е прав. Просто прави нещата, както ги вижда.

      Та така.....
      И моите пет стотинки

      Последно редактирано от D.Dimitrov; 11-12-13, 08:15. Причина: Корекция
      GPS системи https://www.easytracking.bg/
      Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Да кажа и аз, относно бъдещите ти ремонти по къщата, поживей в нея малко, не бързай да правиш ремонти за които след време ще си кажеш - трябвало е друго да направя... и сам ще видиш и разбереш от какво ще има нужда да ремонтираш, купуваш, слагаш и т.н. от - до

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          5 стотинки и от мен. Печката, каквато и да е тя, постави на първия етаж. Направи дупка в плочата и на стаята отгоре, сложи въпросната лира. След която постави кюнците в комина. Така с една печка ще грееш 2 помещения.

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Абе,най добре е печката да е у комшията а през вас да минават кюнците.Така шъ са топлиш без дърва...

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Хахаха Пичове, това си е вече политика .
              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
              0888 315 794
              LZ1UPI
              A1 (Rh+)

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Лека закачка на тема "Ремонти, майстори, материали" и какво го очаква Nik Nikolov .

                Преди 5-6 год. трябваше да се направи цялостен ремонт на покрива. Нищо и никакъв покрив на едноетажна къща 45 кв., но в това се оказа проблемът, защото мераклии за толкова малък обект не се намериха.
                Навиха се двама чичовци. Безспорни специалисти, но... много възрастни. Страх ме беше да не се сурнат по скАта.
                Както и да е. Дойдоха, качиха се на покрива и първата им работа беше да завържат едно тънко въженце за комина и да пуснат края му до плочника.
                Изказах опасения, че тази техника на безопасност няма да ги удържи да не паднат, а главният чичо ми вика:
                "Че ние няма да връзваме себе си. Пускаме ти единия край, да връзваш бутилките с изстудена бира и да си ги издърпваме до горе. Щото ние така работим" )))

                Илюстрация:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:NEGATIVE0-12-12A(2).JPG
Прегледи:2
Размер:83.0 КБ
ID:5544645
                Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                  ...Това бе и поводът на Upi да пусне темата - той е фен на пелетите.
                  Нали ти писах:
                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Вальо Drukman маже да ти даде идея за котел за локално отопление....
                  Котела, който той ми достави гори въглища, чипс, пелети, зърно на автоматичен режим и дърва с ръчно подаване през вратичката. Много е по икономичен сравнен със стария ми Бош и с по-стария ми Линг 25Д.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Ник, на първо време поразпитай съселяните си и намери една печка, като в тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=175287 има ги във всяка стара къща.
                    Таз печка е и готварска и между другото ще си сготвяш или стопляш яденето, винаги ще имаш един чайник горещ чай. Вярно не може да те изкара цяла нощ с един пън, но ти не си първа младост и така или иначе ставаш по няколко пъти нощем - ще мяташ по някоя цепеница и готово.
                    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                      Имам такава и ако кажеш веднага ти я подарявам.
                      Даже беше с две казанчета, ама едното изгоря и замина.
                      Точно това е "Чудо",само тенекия,без тухли.Казанчето се вади и се чисти навън.
                      Благодаря за жеста колега.
                      Не си струва да носиш до Еконта и други разправии. Ако беше в София, щях да мина да я взема.
                      Засега обаче ще купя, някаква подобна. Те са по 85 кинта.

                      Като цяло говорих с Upi, защо е пуснал темата в оцеляване ?
                      И той ми отговори така - Защото ми е интересна борбата на съвършено неподготвен индивид във внезапно наложили се екстремни условия. Например в обсадата на Ленинград, през втората световна война, хиляди са загинали през първите две седмици. Оцелелите обаче след този срок са давали съвсем малко жертви. Тоест, който се е приспособил е оцелял.

                      Та въпроса на темата по-скоро е: Дали ще успея да се приспособя и аз, за да избутам тази зима ? Какъв начин ще намеря, през какви трудности ще мина и дали ще се предам ?
                      За по нататъшните зими е ясно, дограма, изолация, котле, радиатори. Ама за тази. Дори дърва не съм си купил.
                      Сега, защо не съм на първи етаж ?
                      Обяснението е просто. Предоставиха ми бус за 4 дни. По два курса на ден - нямаше време за подреждане на багажа. Всичко е стоварено на 1ви етаж. Резонното решение е да ремонтирам, боядисам 2ри етъж, да го стегна и да почна да качвам необходимите ми мебели, вече с подредба.
                      След това смятам да сепарирам нещата на 3ти етаж и да стегна 1вия.
                      Тук обаче си устроих лек "капан за идиоти", в който се и хванах.
                      Лакирах дюшеметата с двукомпонентен полиуретанов лак. Понеже е студено, той втвърдява бързо, но не изветрява. Когато в къщата е студено, миризмата е търпима, но щом затопля, отровата започва да прави мараня. Не смея да оставя конвекторните печки без надзор, затова работят когато съм там, но спя на съвършено неподготвения първи етаж в кански студ. Разбира се в спален чувал, но 3 до 5 денонощия изкарани само на студ, наистина са си предизвикателство за оцеляване. Въпреки неспирния труд, който сгрява.
                      Започвам да осмислям защо северните нации ползват сауни и подобни. Тялото има нужда да се напари зверски, след подобни измръзвания.
                      Та Upi, понеже ме знае каква съм "дървена глава" и че няма да се откажа, решил тук да споделяме опит от пребиваване на студено.
                      Което си е някакъв вид оцеляване.
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Е т'ва със студа сам си го правиш, слагай кюмбето между мебелите на първия, и без друго сам правилно си се ориентирал къде да спиш, втория е за гости бре, да не се заседяват.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          ОТ началата ти се вързах на темата и както бе упоменал че си близо до въгледобивна мина се развартях някой друк телефон с цел да помогна с каквото мога :-) с постовете който ги пускаш виждам че си дървен филосов да не кажа шоп • А " и сега ми става ядно че ! или снимаш сърваивар 2 или се готвиш за продуцент за същия
                          Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                            .... оцеляване ?...... съвършено неподготвен индивид във внезапно наложили се екстремни условия..... загинали през първите две седмици. Оцелелите обаче след този срок са давали съвсем малко жертви. Тоест, който се е приспособил е оцелял..........
                            Две седмици ще се изтъркалят неусетно.

                            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                            Дали ще успея да се приспособя и аз, за да избутам тази зима ? Какъв начин ще намеря, през какви трудности ще мина и дали ще се предам ?
                            Нямаш си на представа колко хора поне от моето обкръжение се вълнуват от тези въпроси. Масово търсят начин да се разведат с панелките ама нещо куража е кът.
                            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                            Дори дърва не съм си купил.
                            Ами ще купиш! Успял си да пренесеш половин София та едни дръвца ли ще ти рабият мечтата.
                            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                            .... спя на съвършено неподготвения първи етаж в кански студ. Разбира се в спален чувал, но 3 до 5 денонощия изкарани само на студ, наистина са си предизвикателство за оцеляване.
                            Щом определяш тези денонощия като "предизвикателство за оцеляване" ....... ами ти просто си реално оцелял! А се замисли, колко от хората които познаваш биха издържали?

                            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                            Въпреки неспирния труд, който сгрява.
                            Е не..... неспирен труд който не отвращава.......... а сгрява!!! Просто явно вече си подчинил напълно физиката на психиката. Тежка битка! Преобладаващо все по-неуспешна в днешно време.
                            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                            Започвам да осмислям защо северните нации ползват сауни и подобни. Тялото има нужда да се напари зверски, след подобни измръзвания.
                            Сега ако кажеш, че не си мислиш вече къде ще си спретнеш една сауна или парна баня,....... няма да ти повярвам
                            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                            ....и няма да се откажа.....
                            От тук нататък, вече ще си говорим просто за намиране на решения, трупане на опит и удовлетворения от постигането на мечти.

                            Поздрави! За куража, за избора и за решението да ни направиш съпричастни.
                            GPS системи https://www.easytracking.bg/
                            Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Ааа Upi е виновен !
                              Той пусна темата.
                              Аз си зъзнех и си траех. Щото не се гордея, че съм отраснал на парно - изцяло.
                              И съм наясно, че не справям добре.
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Зимата - кой ли ще продава дърва на село?
                                А разрешителните са за участък за рязане за местни жители или...?
                                От кмета ли са или от горското?
                                Как се издават? (адресна регистрация)
                                Има ли кой да ги нареже и извози - колко е снега?
                                И... как горят пресни дърва?
                                Въпроса е , по-скоро: заменка 5 кубика сега - срещу 5 лятото- като се режат...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X