Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Къщата на Ник Николов.

    Първоначално публикуван от DIMILIEV
    Извинявам се че се набутах на колегата в темата, ако модераторите преценят че съм постъпил неуместно, моля да изтрият моя пост.
    Ей ти се усети!С тия панорамни пасторални пейзажи дето си ги постнал......
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #77
      От: Къщата на Ник Николов.

      Хубаво е първо дограмата, после изолацията ти се напасва по-добре.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • #78
        От: Къщата на Ник Николов.

        Ник,

        Баща ми 65 години живя в Пловдив. Първите 57 - в стара къща на пъпа на Пловдив. Къща с двор, кокошки, зайци, лехи с домати и краставици, нужник и лятна кухня. После дойде един чичко, построи кооперация и ни даде 2 апартамента.Така изкара 8 години в апартамент. Пораснахме ние с брат ми, оженихме се и стана тясно. Та изритахме стареца на село. Събрахме пари и на най-скъпите цени купихме кирпичена къща на село. Последва една година ремонти със собствени сили. Като почнеш - покрив, тавани, замазки, мазилки, основи, прозорци, вътрешна баня, септична яма и какво ли не.

        Кагато нашите се нанесоха, все едно че пуснахме риба в морето. Баща ми направи всичко, за което мечтаеше през изминалите 8 години. Гледа си дворчето, кокошки, зайци, пчели, дори и гъби навъди. Запозна се със съселяните, навлезе в селския живот. За зимата му осигуряваме въглища в чували и няколко кубика дърва. Сега и с въже не мога да го върна в апартамента. За половин час и един лев с влака си идва в Пловдив, когато му потрябва.

        Давай смело и не се плаши. Не е толкова страшно. Според мен, единствената ти грешка е, че бързаш да влезнеш още тази зима. Но то си е твоя работа.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #79
          От: Къщата на Ник Николов.

          И външни щори, поне от посоката на преобладаващите ветрове и снегове и от към ..., абе най добре отвсякъде, поне в помещенията дето се обитават повече.

          Коментар


          • #80
            От: Къщата на Ник Николов.

            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
            Партньорка постоянна - не.
            Приходяща и отходяща - да.
            Да не почна да чакам "Най-щастливия ден" по Кольо Гилъна.
            http://vbox7.com/play:609327cf
            И изобщо това е тема, която не бих коментирал. Социалния експеримент не включва партньорки .
            Нямам твоя опит!Че и с внучета.Но ако остана сам в моята къща от 400 кв.м. РЗП сразу ще я продам и ще се мушна в една гарсониерка.Ако не е жената да ми пере насраните гащи и да ми храни ловното куче не знам за кво ми е къща.две коли.пещ.чердаци.деца и т.н.Живото в живота е да се поемат и позитивитите и негативите.Впрочем -сега разбрах защо и какво си си наумил-няма да успееш/просто са по-инати и по-разумни от нас/!
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #81
              От: Къщата на Ник Николов.

              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
              Благодаря ! Твоите и на други колеги съвети ми свършиха голяма работа за да зная точно какви документи да искам.
              И ме предпазиха от необмислени покупки.
              Що се отнася до цената, тя винаги се е определяла от търсене и предлагане.
              Е разбира се има и една социална прослойка от брокери, дето навиват продавачите да търсят по-висока цена.
              Защото комисионната им ще бъде по висока.
              Тези именно стагнират пазара - посредниците.
              Освен това те са масово неграмотни по отношение на необходимата документация за чиста сделка.
              Трябваше аз да ги уча, какъв е законовият ред, при положение, че в конкретно село все още няма кадастрален план.
              Абе смях, продавач който няма нищо за продаване, в комплект с посредник "незнайко" .
              Абсолютно споделям това мнение. Именно посредниците провалят сделките с недвижими имоти. И моят опит е такъв.
              А за начинанието - успех, Никсън! Благородно завиждам. И не се мисли за изолацията. И не робувай на "дишане-недишане". Казвал съм го стотици пъти - въздухооборотът от еднократното събитие "отваряне на вратата на стаята-излизане(или влизане)-затваряне на вратата" е по-голям от целогодишната дифузия през стените. А отварянето на прозорец за проветряване дори и 5-10 минути е вече несравнимо с това прословуто "дишане", измислено и наложено от ПР-те на Баумит.
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • #82
                От: Къщата на Ник Николов.

                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                Изолацията преди дограмата ? Или обратното ?
                А най-добре е едновременно по възможност.
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • #83
                  От: Къщата на Ник Николов.

                  Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                  И не се мисли за изолацията. И не робувай на "дишане-недишане". Казвал съм го стотици пъти - въздухооборотът от еднократното събитие "отваряне на вратата на стаята-излизане(или влизане)-затваряне на вратата" е по-голям от целогодишната дифузия през стените. А отварянето на прозорец за проветряване дори и 5-10 минути е вече несравнимо с това прословуто "дишане", измислено и наложено от ПР-те на Баумит.

                  Няма как да се синтезира по-точно и кратко!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Къщата на Ник Николов.

                    Добре де изолацията - колко милиметра ?
                    20, 30, 50, 80.
                    Гледам, че напоследък праскат по 80 мм. 50 било най-неефективно - казват.
                    Какъв матерал , с каква плътност ?
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #85
                      От: Къщата на Ник Николов.

                      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                      Добре де изолацията - колко милиметра ?
                      20, 30, 50, 80.
                      Гледам, че напоследък праскат по 80 мм. 50 било най-неефективно - казват.
                      Какъв матерал , с каква плътност ?
                      80. С малка плътност.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Къщата на Ник Николов.

                        Не те питам къде е, но като и гледам познатата архитектура, свеждам селата до около 3 бр.
                        И при трите има проблеми с подхода през зимата. Дано да не е твоя случай, че то ти лесно ще изпълзиш, но ако трябва някой да дойде за да достави или направи нещо... Ще бъде приключение.
                        При мен (на вилата) сме се кооперирали със съседите за поддръжката на пътя, защото и да успее да стигне човек до къщите ни, няма как да обърне в преспите. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2040019.jpg
Прегледи:1
Размер:190.6 КБ
ID:5544586
                        А ако дворът ти е със силна денивелация, да знаеш, че и терасирането му никак не е евтино. Но се налага.
                        Бързо си вземи печка-чудо с лира (разтроен кюнец). За около 100 лв. веднага ще се почувстваш друг човек
                        Последно редактирано от Danika; 10-12-13, 15:41.
                        Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                        Коментар


                        • #87
                          От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          Добре де изолацията - колко милиметра ?
                          20, 30, 50, 80.
                          Гледам, че напоследък праскат по 80 мм. 50 било най-неефективно - казват.
                          Какъв матерал , с каква плътност ?
                          Като го знам района- 50 мисля най-добре. Ще си избереш материал според финансови най-вече възможности, само бягай от стиропора, особено родният. В този район се въдят едни гадинки, малки мишлета с рошави опашки, изгризват стиропора за норматив. Мой приятел си скубе косите че за няма година между мазилката и зидарията има само кухина, изолацията изчезна. Дълга тема е това.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #88
                            От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                            ...Ако дворът ти е със силна денивелация, да знаеш, че и терасирането му никак не е евтино. Но се налага.
                            Бързо си вземи печка-чудо с лира (разтроен кюнец). За около 100 лв. и веднага ще се почувстваш друг човек
                            Двора не е с голям наклон. Няма нужда от терасиране. Обаче понятията /евтино-скъпо/ не играят в социалния експеримент.
                            Трябва да се види, дали аз мога да го направя, не да наемам човек. Всичко което ще се прави, ще го правя сам, някъде може би с малко помощ от приятели, но основно е да се види градски човек, може ли да стане селски.
                            Засега изпитвам сериозен дискомфорт, но си повтарям - Ти сам искаше.
                            Да, печка чудо ще си взема. Сега обмислям как да я кача на втори етаж. Продават ги сглобени.
                            Турските са лошо изпълнени и ако се разглобят се съмнявам да е възможно повторно сглобяване.
                            Утре ще гледам български - същите. Може да са по-качествени.
                            При всички случаи утре ще купя подобна печка + лира и ще инсталирам.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • #89
                              От: Къщата на Ник Николов.

                              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                              Като го знам района- 50 мисля най-добре. Ще си избереш материал според финансови най-вече възможности, само бягай от стиропора, особено родният. В този район се въдят едни гадинки, малки мишлета с рошави опашки, изгризват стиропора за норматив. Мой приятел си скубе косите че за няма година между мазилката и зидарията има само кухина, изолацията изчезна. Дълга тема е това.
                              Това е и така и не е така. Въпрос на анализ и подход. Но темата наистина е дълга.
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Къщата на Ник Николов.

                                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                                Двора не е с голям наклон. Няма нужда от терасиране. Обаче понятията /евтино-скъпо/ не играят в социалния експеримент.
                                Трябва да се види, дали аз мога да го направя, не да наемам човек. Всичко което ще се прави, ще го правя сам, някъде може би с малко помощ от приятели, но основно е да се види градски човек, може ли да стане селски.
                                Засега изпитвам сериозен дискомфорт, но си повтарям - Ти сам искаше.
                                Да, печка чудо ще си взема. Сега обмислям как да я кача на втори етаж. Продават ги сглобени.
                                Турските са лошо изпълнени и ако се разглобят се съмнявам да е възможно повторно сглобяване.
                                Утре ще гледам български - същите. Може да са по-качествени.
                                При всички случаи утре ще купя подобна печка + лира и ще инсталирам.
                                Когато говорим за печки на дърва най-читави са руските, но не знам дали още ги внасят.
                                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X