Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Първоначално публикуван от Доби Преглед на мнение
    Водата е около 600 литра, при нас не може да се вдигне висок градус над 100-120 например, горим само дърва.
    Със 600 литра загряти до 100-120 градуса,бих си спретнал една малка топлофикацийка....И тва с дръвца....Мнооу як мърмот имате бе...

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Тука малко послъгва ама айде карай.
      0 8 76 36 8 542

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
        Със 600 литра загряти до 100-120 градуса,бих си спретнал една малка топлофикацийка....И тва с дръвца....Мнооу як мърмот имате бе...
        Там е проблемът- че не може да вдигне висок градус, нормално е да подържа 80-90 градуса...... а 100-120 градуса вече става въпрос за сигурноста....за което ставаше на въпрос във поста на Ник, че иска да е осигурен двойно.... Като съм жена да не мислите че не съм хвърляла дърва и въглища на котел, и паралелно подържах един на ток 12кв. на два кръга по 6 кв. но токът беше евтин. и водата е завирала до точката на кипене....Абе защо ли ви се обяснявам...това мъжете се мислите за свръхмозъчни и сръчни във всичко.
        Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Първоначално публикуван от joro_c Преглед на мнение
          Всъщност не знам. Така съм се родил. Получават ми се нещата.
          Тук или нещо аз не съм разбрал или.. Пиролизно горене с мокри дърва?!? По-скоро тих цикъл, щото при пиролизата гориш реално отделените газове. Я меткай тук схемата да я разгадаваме.

          Първоначално публикуван от Доби Преглед на мнение
          ..Водата е около 600 литра, при нас не може да се вдигне висок градус над 100-120 например, горим само дърва. Затова има нужда от преустройство....водата идва повече, въпреки че радиаторите са алуминиеви. затова трябва малки и тънки съвременни тръби, ние спестихме от тръби ползвахме старите от парното с котела, и така водата трудно се топли защото обема е голям, и съответно и стаите са с по ниска температура, като изключим основната с камината.
          Е те тук е тайната на ефективноста, в тези 600л. Затова и по-напред роптая срещу отворените системи, а пък като чуя за гравитачна такава направо ми се повръща. И не е проблемът в тръбите, според мен а в това че е отворена системата. Затворената система пренася флуида в пъти по-бързо и спестяваш голямо количество от излишен такъв. А и тези градуси 100-120, тук вече си в яко рискова зона. 60 хайде 70 градуса стигат и за топлото и за бойлера а за подово 40-45 мах. И не се впрягай, все пак в мъжки форум пишеш преди години когато бяхме на твърдо гориво след второто опърляне на веждите и жената беше станала спец по меткането в котела, та до тук станахте две
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Първоначално публикуван от Доби Преглед на мнение
            ... нормално е да подържа 80-90 градуса......
            И това не е нормално,щото тия градуси са опасни.А колкото по малко вода топлиш,толкова е по ефективна системата.Нали не готвиш две порции супа в 500 литров казан...

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
              .... Затворената система пренася флуида в пъти по-бързо и спестяваш голямо количество от излишен такъв. ..
              Да де, ама гравитачната е автономна откъм ток.
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                Да де, ама гравитачната е автономна откъм ток.
                С един малък фотоволтаик с UPS за помпата пак ставаш автономен откъм ток.
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  И имаш още едно гайле на главата и погледни сега в мъглата производството на фотоклетките

                  Много зависи от мястото, то и агрегатче може и т.н. Аз съм фен на възможно най-простото.
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Тя мъглата не е вечна.
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      пропускаш и условието - всичко да е работоспособно и безопасно при кьор-кютук пияна компания
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                        С един малък фотоволтаик с UPS за помпата пак ставаш автономен откъм ток.
                        Мааму стара, в днешно време и на село не можеш да избягаш от UPS-ите! UPS за парното, UPS за хидрофора ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Мааму стара, в днешно време и на село не можеш да избягаш от UPS-ите! UPS за парното, UPS за хидрофора ...
                          Модерна работа...
                          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                            пропускаш и условието - всичко да е работоспособно и безопасно при кьор-кютук пияна компания
                            Кое пречи да е работоспособно и безопасно при помощта на малко автоматика?
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              [/QUOTE] Аз съм фен на възможно най-простото.[/QUOTE]

                              В случаят с гравитачната система е и най-неефективното. Въпрос на избор.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Така е, ефективността е по-зле
                                но пък сигурност и автономност е на макс.
                                И не пречи да има и помпи и гравитачност

                                пп
                                на един пиянски купон, един пич резна кабелите на колоната до него щото му бръНчала на главата...
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X