Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Комините спокойно ги мажи с вар ; пясък и цимент . Моя в София така е мазан през 50и някоя и не е мръднал . Даже не съм много сигурен дали има цимент . Факт е че мазилката не мога да я мръдна държи си здраво а съм дупчил отвори защото през единя комин съм вкарал кабелната и интернета . Тия дни ако не ме домързи ще се кача на покрива да го снимам . На вилата и трите комина съм ги мазал с тази смес преди повече от 20 години и също не са мръднали . Никакви азбести или други огнеопорни материали не съм слагал защото няма нужда .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Избутай зимата, свикни с обстановката, и новото си поприще, после определено ще е по лесно.Основният ремонт започни с водопровода, изцяло го сменяй, и доизграждай където трябва нов,ако на горните етажи няма мокри помещения измисли нещо, аз съжалявам че не съм го предвидила преди 29 години, после руши или гради стени,дограми, и изолации. Мивката от снимката е чудесна за външна употреба, и ще върши добра работа.Или в нещо като мазе.
      От мен Успешно настаняване и бързо свикване с обстановката.[/QUOTE]
      Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
        Останалите те вкарват в един филм със заучени сцени и предизвестен край .
        Купешкото им название е проджект мениджмънт...Ако да не знаят,че три молива направо,после четири на лево ти дават пет молива по диагонал...Ама знаят купешки терминологии...Нищо,че в чисто новия ти проект за метална конструкция на покрива ще пише:"заваръчните шевове да се изпълнят с електоди Е46"Руен",няма значение,че не се произвеждат от преди да се роди инДжинеро...Или да ти проектират стълбище,което накрая бояджията ще оправи нивото...Ей,на такива ми е кеф да си плащам...И на едни майстори с жълти терзии,дето от едната страна мерят право,а като я обърнеш ти дава наклон.И струва само пет лева...Да се чудиш,как бай ти Кольо-Фичето е строил само с това между ушите и с една тояжка...

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Хайде и аз при мъжете, здравей Ник, не можах да изчета всичко по темата, но ще ти дам моя 13годишен опит с отопление, дограма и изолация на селска къща, досущ като твоята. В друга тема ахках и пъшках за огнището и преспите, за виното ииии......... всичките благини на селския начин на живот.
          А сега по същество; когато мислиш за отопление на два или три етажна къща, първото за което трябва да помислиш е комина,(ако ще си на твърдо гориво) печката която е постната, две или три страници назад, "Прити" 22KW(17kw на водната риза и 5 суха работа) е най подходяща за тази постройка, но както казах тя иска КОМИН, различен от тези които притежаваш. Тези комини на втората година ще те прецакат, ронят се събаря се мазилката им и спират да работят, което е пагубно за добрата работа на печката. Какво направих аз; купих си ламарина алпака, намерих човек дето свива кюнци и го накарах да ми ги направи на Ф150 и така, че да се закопчават с причукване един към друг, всеки кюнец е с дължина метър, пробих плочата плътно до съществуващия вече комин и така до над покрива, хубаво е от втората плоча да почнеш да ги зазидаш в коминни тела и обиколени плътно с вата(негорима) и така да излязат над покрива. накрая горе запечатваш ватата с СМ11 с малко водно стъкло и кюнеца малко да стърчи, пражиш му една шапка от една алпакена кръгла купа(продават ги в китайските магазини) и комина ти е готов. Хубаво е през стаите през които минава тръбите да са голи за да топлят стаите или облечени така, че да минава въздух около тях и с две естетични решетки, гониш ефекта на конвекцията. Хубаво е печката(камината) да ти е в помещението където битуваш през деня(задължително на първия етаж), защото тя ще топли това помещение, а и не само, но до 50 квадрата на 23градуса .
          Очаквай продължение, трябва да излизам! Благодаря за вниманието!
          Последно редактирано от zmiata29; 04-01-14, 08:22.
          Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Комините спокойно ги мажи с вар ; пясък и цимент. Никакви азбести или други огнеопорни материали не съм слагал защото няма нужда.
            След направените консултации, за които съм благодарен и аз стигам до същото решение.

            С камината за 1-ви етаж въпросът е решен. Купих един 100 килограмов чугунен звяр - Герканд с изцяло чугунена горивна камера - няма тухлички.
            Днес ще го мъкна към село.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
              Купих един 100 килограмов чугунен звяр - Герканд с изцяло чугунена горивна камера - няма тухлички.
              Днес ще го мъкна към село.
              А водна риза?
              Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                нещо не мога да разбера каква е идеята...да се построи прав ъгъл ли...става с въже и 3,4,5 метра
                Купешкото им название е проджект мениджмънт...Ако да не знаят,че три молива направо,после четири на лево ти дават пет молива по диагонал...Ама знаят купешки терминологии...Нищо,че в чисто новия ти проект за метална конструкция на покрива ще пише:"заваръчните шевове да се изпълнят с електоди Е46"Руен",няма значение,че не се произвеждат от преди да се роди инДжинеро...Или да ти проектират стълбище,което накрая бояджията ще оправи нивото...Ей,на такива ми е кеф да си плащам...И на едни майстори с жълти терзии,дето от едната страна мерят право,а като я обърнеш ти дава наклон.И струва само пет лева...Да се чудиш,как бай ти Кольо-Фичето е строил само с това между ушите и с една тояжка...


                И са кво, като познах вече пълноправен инДженер ли съм?

                П.С. почва да ми омръзва, се да ми обясняват, колко са заблудени инженерите и ква могъща хитрост за баш майсторите.

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Първоначално публикуван от zmiata29 Преглед на мнение
                  А водна риза?
                  За сега не се включва в проекта. Разглеждахме го, но за моите цели - няма нужда от камини с водна риза или котел.
                  Аз съм си отгледал поколението и възнамерявам да живея сам в тази къща.
                  Ще се отопляват ограничен брой помещения, а в останалите ще се поддържа температура около 10 градуса - през зимата и 25 през лятото.
                  Това ще се реализира с нещо като инверторни климатици. Засега уточнявам схемата. Може да е и с термопомпа.

                  При това положение, ако дойдат гости, в рамките на няколко часа, температурата може да се доведе до приемливи стойности.
                  Стените са що годе топли. /10 или 25/.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение

                    П.С. почва да ми омръзва, се да ми обясняват, колко са заблудени инженерите и ква могъща хитрост за баш майсторите.
                    Не разбирам защо го приемаш лично,след като никъде не съм те апострофирал.И никъде не съм давал титли на някого,нито съм обсъждал моите.А това дето го написах е от реален сблъсък с инДжИнери от има нема 26 години.Ако не вярваш за електродите,мога да ти изпратя чертежите...Чувал съм,че има свестни инженери,ама рядко съм попадал на такива, дето могат да си напишат цялата титла без правописна грешка.Извинявай,ако съм те засегнал.

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Nik , трябваше да вземеш камина с водна риза, макар да си решил да не я ползваш ... и не е нужно да си сменяш целия покрив ... и няма нужда да правиш нови комини, нито да измазваш тези с азбест или вата или каквито и да било други чудеса на самолетостроенето. Преди да си почнал ремонта на покрива, няма нужда въобще да го мислиш това.
                      Още чакаме снимки на навоеднението и как се справи с този проблем?? Взе ли изолация за тръбите (каквито и тръби да си решил да слагаш)? Като си взел нова камина, реши ли къде ще я монтираш? Какво ще правиш със старите печки? Ще им търсиш място в къщата/плевнята или ще ги жениш?
                      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                      0888 315 794
                      LZ1UPI
                      A1 (Rh+)

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                        Nik , трябваше да вземеш камина с водна риза, макар да си решил да не я ползваш ... и не е нужно да си сменяш целия покрив ... и няма нужда да правиш нови комини, нито да измазваш тези с азбест или вата или каквито и да било други чудеса на самолетостроенето. Преди да си почнал ремонта на покрива, няма нужда въобще да го мислиш това.
                        Още чакаме снимки на навоеднението и как се справи с този проблем?? Взе ли изолация за тръбите (каквито и тръби да си решил да слагаш)? Като си взел нова камина, реши ли къде ще я монтираш? Какво ще правиш със старите печки? Ще им търсиш място в къщата/плевнята или ще ги жениш?
                        Аз го обяснявах, ама може и пак.
                        Камината трябва да е с чугунена горивна камера, за да може да гори и въглища - само при нужда.
                        Постоянно горене на въглища в камина е трудоемък процес. Трябва да са в торбички също така е трудно чистенето.
                        Но аз държа да има и подобна възможност.
                        При камините с водна риза, за да има подобна функционалност, горивната камера трябва да е или от дебелостенна тръба, или отново от чугун.
                        За съжаление с цел икономии, водната риза се прави от 4мм ламарина, в по-масовите модели.
                        При другите цените не ме кефят. Затова се спрях на горивна камера - без водна риза.

                        Що се отнася до снимките от наводнението, май ги загубих, при прасешките филмчета.
                        Нещо SD картата се прецака.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          Аз го обяснявах, ама може и пак.
                          Камината трябва да е с чугунена горивна камера, за да може да гори и въглища - само при нужда.
                          Постоянно горене на въглища в камина е трудоемък процес. Трябва да са в торбички също така е трудно чистенето.
                          Но аз държа да има и подобна възможност.
                          При камините с водна риза, за да има подобна функционалност, горивната камера трябва да е или от дебелостенна тръба, или отново от чугун.
                          За съжаление с цел икономии, водната риза се прави от 4мм ламарина, в по-масовите модели.
                          При другите цените не ме кефят. Затова се спрях на горивна камера - без водна риза.

                          Що се отнася до снимките от наводнението, май ги загубих, при прасешките филмчета.
                          Нещо SD картата се прецака.

                          Ники, Защо не помислиш и за вариянт водна риза над горивната камера в началото на комина на камината като в нея може да се вкара серпентина за подгрев на вода в бойлер и за отопление . Ако те интересува пиши ще ти обясня , но мисля че се досещаш.

                          Поздрави!
                          Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
                          ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от Доби Преглед на мнение
                            ..Избутай зимата, свикни с обстановката, и новото си поприще, после определено ще е по лесно.
                            Основният ремонт започни от водопровода, изцяло го сменяй, и доизграждай където трябва нов,ако на горните етажи няма мокри помещения измисли нещо, аз съжалявам че не съм го предвидила преди 29 години, после руши или гради стени,дограми, и изолации. Мивката от снимката е чудесна за външна употреба, и ще върши добра работа.Или в нещо като мазе.
                            От мен Успешно настаняване и бързо свикване с обстановката.
                            Бях ти писала за водопровода да очакваш изненади....така е със тези прогимназии, искат доста мисъл и ремонти. Но все пак като жена натрапила се в мъжка тема и територия, нормално е да не се взима мнението и като достоверно....всичко което съм писала е от опит.
                            Упи, мисля че е виждал нашия манастир(така му казваме), май на него дадох едно от кутретата си преди две години....
                            Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Мда Лимон се казва "кутрето" и стана близо 45 кила, а е леко хилав... пък и годинките са повече от 2, ама то времето си лети .
                              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                              0888 315 794
                              LZ1UPI
                              A1 (Rh+)

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                                Мда Лимон се казва "кутрето" и стана близо 45 кила, а е леко хилав... пък и годинките са повече от 2, ама то времето си лети .
                                Ами такива са хилави но за мен са най добрите, преди година съседите вложиха много труд и средства за отрова ............разделих се с най верните си приятели,още ми е мъчно. Но отново станаха 5 немци, дадоха ни две кутрета от двамата татковци.....и вече са около 25-30кг.

                                Ник, един въпрос - Новата камина има ли вътрешна празна кухина за въздохоотводи, ако да, хващай добър заварчик и направи водна риза, пак от опит, но сложи задължително черни тръби вътре в горивната камера....Натиснете снимката за да я уголемите

Име:063[1].jpg
Прегледи:1
Размер:139.1 КБ
ID:5551132към тази отворена камина има шест радиатора и две лири, а си беше без водна риза с топлоотводи, които бяха затворени и над камерата заварихме водна риза, но не направихме тръбите и не я затворихме..не е късно да се опита, още малко прах и боклук колко му е.
                                Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X