Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Тая печка е с горно горене.Добре е в средата между въглищата да има едно изправено дръвце. Над въглищата малко хартийка или най добре парче гума и отгоре съчките.
    0888 998 705
    /Георги/

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Първоначално публикуван от GeRaK Преглед на мнение
      Тая печка е с горно горене.Добре е в средата между въглищата да има едно изправено дръвце. Над въглищата малко хартийка или най добре парче гума и отгоре съчките.
      --------------------
      аз описах системата ама явно ще се изпробва утре .

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Хартията се разпали, дръвцата също

        Ама кюмЮра - нанайси ! Тогава използвам "силата на науката".

        Тоест горя една стара дисертация.
        И науката не помогна - не пали. Очевидно съм попаднал на прочутите "огнеупорни въглища".

        Обаждам се на Upi, за помощ от приятел. Той изказва хипотеза, относно "горното горене", а именно, че се пали отгоре.
        За всеки случай звъни на баба си, която все пак живее на село - да пита. Обединяваме се около тезата, че "горното горене" се пали отгоре.
        Редя рекламни брошури, върху тях клечурак. - силата на рекламата.

        И най-отгоре, дървени въглища за барбекю.

        Следва нов опит.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Това е първия и последния път на това казанче....Сабале като я отвориш и ще видиш...
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Тенекията трябва да е по- голяма и отворена поне в единия край за по- лесно метене. Такъв дзвер нямам, паленето ми хареса. И аз съм чувал за дърво по средата (вероятно с цел коминен ефект), но нямам опит с тази суперкосмическа технология.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              аллелеее такова зареждане виждам за първи път,ама знае ли човек. Колега,скарата най долу, а и много,много повече дърва преди въглищата.скарата служи за искрогасител,.по този начин който си го направил и рече комина да кихне всичко отива на душемето с лака а тогава ще се згрееш много бързо
              Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Внимавай да не ти бутнат малко кокс. Стандартен ташак с "гражданята"
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Сложи си хартия, ама не от тази гланцираната на лидъл-мидъл, а от дисертацията. Изчакай да се разгорят подпалките, сложи две-три парчета от нацепено на 5-6 ботурче, па кат се земе огиня, тури му едно цело ботурче, па като направи и жаравинка от ботура, турни му и въглища от чуваля и пей душа после.
                  Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                    Внимавай да не ти бутнат малко кокс. Стандартен ташак с "гражданята"
                    Малко повече по въпроса може ли?
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Сега когато топлото е налице, разпитай съседите някой дали не гледа прасенца повече от колкото може да изяде. Аз понеже не мога да гледам си търся така всяка година, и винаги намирам човек който е отгледал някое в повече. И понеже селския човек не дава пари за смески с химии протеини и рибно и костно брашно, а храни с царевичка и жито от рентите, и отделно ако е табиетлия ще му е давал и коприва и люцерна ще ядеш наистина домашно месце . С помощта на 2-3 верни другари ще го оправиш и оцеляването ще се превърне до седмица в идилия .
                      0888 998 705
                      /Георги/

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                        Малко повече по въпроса може ли?
                        Буца кокс м/у въглищата прави най-различни поразии,
                        като най-малката е, да затрудни почистването, а при късмет и/или старание, получаваш дупка в печката или кюнците
                        но преди това е голям кеф, щото яко топло ,с домашен напалм също се заиграват.
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Тука се намесва и "Хитрата сврака Николайка" .
                          Не само, че пали огъня отгоре, ами тъпче наука /хартия/ плюс горещ въздух от долу.

                          Практика
                          Е нема начин, при такава "форца" печката се разгоря.

                          И така около 2 часа. След това 2 пъти допълвах въглища. Температурата в стаята достигна 20 градуса.
                          Разнесе се невероятна смрад на изпаряващия се лак.
                          Стана невъзможно да се спи, там където си въобразявах.

                          Та се наложи, отново да спя на първи етаж,

                          който като цяло изглежда така.

                          Там, благодарение на конвектора температурата достига до 7 градуса.
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                            домашен напалм също се заиграват.
                            Дай пак!

                            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                            Тука се намесва и "Хитрата сврака Николайка" .
                            Не само, че пали огъня отгоре, ами тъпче наука /хартия/ плюс горещ въздух от долу.

                            Практика
                            Е нема начин, при такава "форца" печката се разгоря.





                            .
                            Че той първият етаж по- уютен за сървайвъл.
                            Ако се напиеш можеш да си лепиш и филии с лютеница по тавана. За разнообразие.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Добре де..прежали малко дЪрва и кюмур и няколко дни обезмирисвай стаята интензивно. Вдигни температурата повечко, отвори вратата и пусни вътре вентилатор да издуха изпаренията! А относно печката..за разпалване-хартия и съчки, последвани от по-едри дърва и накрая въглищата, които се запалват по-трудно, но горят повече време и имат по-високо КПД ! Не пълни ,обаче цялата кофа интензивно с въглища, особено антрацитни, защото печката ще се "разтече"
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                                Дай пак!


                                Че той първият етаж по- уютен за сървайвъл.
                                Ако се напиеш можеш да си лепиш и филии с лютеница по тавана. За разнообразие.
                                Разбира се. Първият етаж ще се боядисва ама след като се изсмърди втория.
                                Аз сега 2 нощи надувах всички печки и почти вече съм изветрил полиуретановия лак от дюшемето.
                                Тази вечер съм си в София, затова и мога да пиша.
                                Верно се кефя по къси гащи на парното и горещия душ.

                                Ама няма да се отказвам ! Ще зимувам на село.
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X