Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да убием змия?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Как да убием змия?

    Бях много малък, не повече от 5-6г. На село всяко лято се случваше поне 2-3 змии или смокове да се навъртат около къщата. Баща ми или дядо ми много героически ги разполовяваха по споменатия прийом с мотиката. Дали, за да не се страхуват жените и децата, дали за доказване на мъжественост. Не знам. Но още от тогава нямам страх от тия твари и ми се виждаше много безмислено да се убиват. Като ученици бяхме на бригада в Долни Вадин и хванах малък смок- около 50 см. В началото мнозина се страхуваха, но няколко дни го разнасяхме навсякъде с нас и дори момичета си го държаха в ръце. Последния път когато хванах смок беше на Албена! След бариерата, по посока Балчик. Там ги има доста! Децата много се забавляваха. Мисля, че проблема е в невежеството и страха. Пък ако е за мъжественост, определено е по-пичовско да я хванеш и да я преместиш отколкото да я размажеш. Разбирам когато е за ядене, но трябва да е по-тлъстичка . пък и е добре да не й съсипваш кожата.

    Поздрави!
    И пазете змиите!
    LZ1GYY
    0898 436 956

    Коментар


    • #62
      До: Как да убием змия?

      Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
      Примерно са я настъпили. Дори и тогава тя пак предпочита да избяга, ако може...
      Ако може... Тази година на морето жена ми настъпи една. На пътя, който водеше към квартирата привечер излизаха змии. Къде по-големи, къде по-малки, сиви някакви, незнайно какви. Излизаха по много - веднъж преброихме 14, а пътя е асфалтиран, дълъг около 200 м и доста натоварен Та въпросната вечер както си слизаме към града спираме да си запаля цигара, и точно в тоя момент жена ми стреснато вика, че май е настъпила някакво кучешко... Светвам с телефона и гледам змийче, около педя и малко дълго, настъпено през средата, цвръкнало, абе грозна картинка. Очаквам писъци, истерии и т.н. а тя почна да страда, че я е убила Почти се разрева. А пък да кажеш, че й е посестрима - не й е! По-скоро далечна братовчедка някаква. Но пак имаше късмет, че ня ухапа, дори да не е отровна съм чувал, че страшно боли.
      Warp. Timewarp.
      Grand Cherokee WG 2.7 CRD BFG A/T
      LZ1VAS

      Коментар


      • #63
        До: Как да убием змия?

        Първоначално публикуван от pneumothorax Преглед на мнение
        Но пак имаше късмет, че ня ухапа, дори да не е отровна съм чувал, че страшно боли.
        По нашите земи отровата ти е най-малкия проблем(няма смъртоносни). Каквото и влечуго(дори не отровно) да те ухапе следват едни инфекции и чудесии... не е за разправяне... По-добре да се избягва. Между другото някои не отровни смоци са доста по-агресивни от отровните змии и шанса да те ухапят е по-голям.
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #64
          До: Как да убием змия?

          За убиване ясно, но въпреки всичко боли не малко. Чувал съм, че ужилване от стършел не боли толкова А пък инфекциите сигурно са вече съвсем друга история - не знам. Май quadra беше писал за негов приятел, дето го ухапал варан... Иначе и аз смятам, че е безсмислено да се убиват змии. Все едно да дойде ламята Спаска и да почне да ни мята канари по главите - айде нема нужда Всеки по пътя си и честити и щастливи
          Warp. Timewarp.
          Grand Cherokee WG 2.7 CRD BFG A/T
          LZ1VAS

          Коментар


          • #65
            До: Как да убием змия?

            Първоначално публикуван от gere Преглед на мнение
            Бях много малък, не повече от 5-6г. На село всяко лято се случваше поне 2-3 змии или смокове да се навъртат около къщата. Баща ми или дядо ми много героически ги разполовяваха по споменатия прийом с мотиката. Дали, за да не се страхуват жените и децата, дали за доказване на мъжественост. Не знам. Но още от тогава нямам страх от тия твари и ми се виждаше много безмислено да се убиват. Като ученици бяхме на бригада в Долни Вадин и хванах малък смок- около 50 см. В началото мнозина се страхуваха, но няколко дни го разнасяхме навсякъде с нас и дори момичета си го държаха в ръце. Последния път когато хванах смок беше на Албена! След бариерата, по посока Балчик. Там ги има доста! Децата много се забавляваха. Мисля, че проблема е в невежеството и страха. Пък ако е за мъжественост, определено е по-пичовско да я хванеш и да я преместиш отколкото да я размажеш. Разбирам когато е за ядене, но трябва да е по-тлъстичка . пък и е добре да не й съсипваш кожата.

            Поздрави!
            И пазете змиите!
            БРАВО!
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #66
              До: Как да убием змия?

              Първоначално публикуван от pneumothorax Преглед на мнение
              ....боли не малко. Чувал съм, че ужилване от стършел не боли толкова:....
              Стършел не ме е жилил и нямам желание да сравнявам, но ухапването от змия (пък било то и усойница) далеч не е чак много болезнено. Е, сигурно зависи къде те ухапе, но ако е по крайник не е впечетляваща болката. А рисковете на първо място от алергии, на второ от инфекции са друга бира.
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #67
                До: Как да убием змия?

                Хубава тема. В България е тъпо да се трепе змия, те и без тва малко ги има вече. А, и не съм чувал скоро някой да е умрял от змийско ухапване. Последния май беше през 48-ма Змиите, поне нашите, не са агресивни, бягат надалече при уплаха и не е трудно да ги убиваш....се едно са мравки. Виж дето казваше един участник....да я хванеш и да я разгледаш и после да я пуснеш си е сербезлък

                Коментар


                • #68
                  До: Как да убием змия?

                  Гледаи animal planet там ги ловят с калъфка от възглавница.Между другото преди години убих една змия на плажа само защото пълзеше между децата и 2 минути след това ми се подпали колата.Старите хора казват че змиите кълнели.
                  нема да се фалиме оно се види и само се фали

                  Коментар


                  • #69
                    До: Как да убием змия?

                    Хубава тема, съжалявам, че чак сега я намерих!
                    Не убивам змии.Харесвам ги...откакто престанах да се страхувам от тях преди може би 25 годинки. След като разбрах смисъла на змията в Природата - всъщност доста различен от Библейския. Змията е ....пич бих казал, животинка със собствен чар и излъчване, това с особенна сила важи за смоците - особенно големите екземпляри с голяма сила излъчват усещането, че гледаш една истинска рожба на Земята, на Гея!
                    Не толкова емоционално погледнато - фактически в България няма силно отровни змии - усойницата, пепелянката, котешката змия и някои смоци, това е. Според последните инструкции на БЧК, прокламираните преди години мероприятия като разрязване и изсмукване на раната, турникета и дори употребата на противозмийски серум, се смятат за ненужни и понякога опасни за пострадалия. Препоръчват се обилно измиване с вода и сапун, употребата на дизинфектанти и най-вече противо-алергични средства, най-често урбазон. Както и лекарско наблюдение. Това, разбира се важи само за ухапвания на територията на България и за хора нямащи склонност към алергични реакции.

                    А на поставения в заглавието въпрос - не е необходимо да ги убиваме, достатъчно е да се преодолее страха от тях - най-често той е по-досаден и неприятен от самите змии!

                    Коментар


                    • #70
                      До: Как да убием змия?

                      Винаги с удоволствие съм хващал водни змии и сомокове и съм си играл с тях.Не е необходимо да бъдат убивани.Змията е изключително предпазливо животно и винаги когато е притеснена бяга.Същото важи и отровните змии,просто ние не сме в кагерията за храна и те нямат причина да ни нападат.Всяка змия хапе когато е изненадана или поставена в полжение да не вижда изход за бягство.Ако самите ние не ходим в местата които обикновенно живеят или ловуват,или се обличаме и обуваме подходящо,съм убеден,че няма да има сериозни последици за нас.Единствено опрадавам евентуално убиване само в случай няма друг изход да се предотврати нещастен случай с нас или близко до нас хора.Ако ние се пазим достатъчно ще сведем до минимум риска до инцидент или даже среща със змия.
                      Поздрави.
                      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                      Коментар


                      • #71
                        До: Как да убием змия?

                        Какво лошо са ви направили змиите, за да ги трепете? Сигурно все още продължават да плащат вересиите на змейовете от далечното ни минало ...
                        У дома често са живеели разни змии (имам предвид само безкраки). Когато щерката беше малка, пуснала една от терариума, "за да се поразходи"... Комшията ми я донесе в лопата за смет, след като я размазал с крак от масата си), за да си я излекувам, защото не й бил смачкал (от добрина, разбира се) главата - нали змиите само тогава умират...
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #72
                          До: Как да убием змия?

                          Колега - бързай бавно !
                          Виж датата .

                          Коментар


                          • #73
                            До: Как да убием змия?

                            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                            Колега - бързай бавно !
                            Виж датата .
                            Не разбирам - кое се е променило, хората или змиите?
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #74
                              До: Как да убием змия?

                              Абе гадни животни са си. Не ми е особено приятно да видя 2 метра Смок да минава пред мене. Имах един дядо до преди време, той почина, бог да го прости, и гледаши пилета преди в пилечарник. И поради една или друга причина там беше доста пренаселено с тях, на топло ли се крият не знам. Та така де, много го беше страх от змии и си имаше до пилечарника стаичка за пазач за спане и на стената до леглото подпряно едно чифте. Само да видеше змия - вземаше чифтето и със ситни съчми ги биеше, ставаха направо на кайма. Свие се на топче и после само я изметеш с лопатата . Ех какви времена са били... ...да трепят змии с пушки
                              Ако е машина, нека бъде немска!
                              XJR 1200
                              ETZ 150
                              Kawasaki Ninja ZX10R

                              Коментар


                              • #75
                                До: Как да убием змия?

                                Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                                Абе гадни животни са си. Не ми е особено приятно да видя 2 метра Смок да минава пред мене. Имах един дядо до преди време, той почина, бог да го прости, и гледаши пилета преди в пилечарник. И поради една или друга причина там беше доста пренаселено с тях, на топло ли се крият не знам. Та така де, много го беше страх от змии и си имаше до пилечарника стаичка за пазач за спане и на стената до леглото подпряно едно чифте. Само да видеше змия - вземаше чифтето и със ситни съчми ги биеше, ставаха направо на кайма. Свие се на топче и после само я изметеш с лопатата . Ех какви времена са били... ...да трепят змии с пушки
                                Да бе да,гадни.А точно пък смок 2 метра изобщо не е гаден.Месото му е много вкусно и изпива много бира. Иво,ще си викаме наздраве,а ти ако искаш не яж.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X