Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да убием змия?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Как да убием змия?

    Първоначално публикуван от Tisho Преглед на мнение


    А защо трябва да избиваме змиите?


    Те са животни като всички останали. Още повече, че змиите( поне в Бг.) не нападат ако не бъдат предизвикани или изненадани( например ако при среща със змия не и оставиш възможност накъде да избяга). Опита ми с тези обитатели на дивата природа, мога да кажа следното:
    При среща с змия, просто спираш и я изчакваш да се изнесе на някъде(ако е на пътечка). Не един път съм срещал змии из високата част на БГ. планините и винаги тази тактика е вършела работа.

    Отровата на змиите срещащи се из нашия регион обикновенно стига да умори някой гризач, но не и за здрав човек. Обикновенно проблемите при ухапване идват от инфекциите и алергичния шок.

    И....
    Моля някой от хората обсъждащи тактиките за змииското унищожение
    да ми даде смислен отговор на въпроса защо изобщо трябва да се убиват диви (а и не само) животни без причина?
    Напълно съм съгласен с теб колегаАз също не одобрявам избиването на диви животни в природата и никога няма да го одобря независимо каква е причината и дали е животно,влечуго,птици

    Коментар


    • #47
      До: Как да убием змия?

      Моля някой от хората обсъждащи тактиките за змииското унищожение
      да ми даде смислен отговор на въпроса защо изобщо трябва да се убиват диви (а и не само) животни без причина?
      Бих отговорил на тоЯ въпрос ако отговорите на моЙте два:
      1. Защо в магазина си чакате рестото а в кръчмата оставяте в ЛЕВОВЕ бакшиши.
      2.Защо не оставяте в ПАНИЦИТЕ на просяците 5-10лв. а се правите че ги няма на тротоара.
      И да не продължавам че списъка от въпроси е дълъг.....
      Поздрави.
      (не казвам че аз съм по-различен ).
      Последно редактирано от markan; 03-11-07, 20:03.

      Коментар


      • #48
        До: Как да убием змия?

        Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
        Бих отговорил на тоЯ въпрос ако отговорите на моЙте два:
        1. Защо в магазина си чакате рестото а в кръчмата оставяте в ЛЕВОВЕ бакшиши.
        2.Защо не оставяте в ПАНИЦИТЕ на просяците 5-10лв. а се правите че ги няма на тротоара.
        И да не продължавам че списъка от въпроси е дълъг.....
        Поздрави.
        (не казвам че аз съм по-различен ).
        Иии ти па са два въпроса за един! Ама хубаво айде, отговарям:
        1. Аз съм скрънза, освен това на мене самия обикновенно все не ми достигат парите, затова бакшиши не оставям никъде!
        2. Не само че не се правя че не ги виждам, ами даже ги гоня ако са много нахални, защото "просяк", специално в България е професия (в 99% от случаите ) и аз не желая да стимулирам развитието и, а и поради причините посочени в отговор 1.
        Ха сега да чуем твоя отговор! Плюс още един, ако може, та да изравним въпросите като бройка: Как трябва да се наричат хора, които безпричинно убиват животни? - ако може с една дума да е отговора!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #49
          До: Как да убием змия?

          Призовавам всички да се придържате към темата!
          Темата е: Как да убием змия, а не защо да убиваме змиите.
          Вече има няколко теми, в който се обсъждаха дали да се убиват дивите животни, и какви са ловците. С тези теми се стига само до дрязги помежду ни.
          Моля колеги, нека това да не е поредната тема с караници, и сръдни!
          Последно редактирано от vladi333; 04-11-07, 13:51.
          LZ1HKW
          Реглаж на преден и заден мост
          My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

          Коментар


          • #50
            До: Как да убием змия?

            Темата е изключително актуална и за мен. Имам смоци които се разхождат по двора ми и са си направили леговища в основите на къщата. Съгласен съм с мненията на всички писали по темата, но всеки е подходил от една единствена гледна точка. Природата е самобалансираща се система и ние хората също сме участници в този процес. С промените в селското стопанство, т. е. не се използват хербициди, се увеличиха гризачите, след тях се увеличиха и змиите, които пък се хранят с първите. Нарушава ли се баланса, нарушава се. От това следва, че трябва да се намесим ние. Няма нищо лошо в това да убиваш, когато е необходимо и не причиняваш страдание. Кога преди години сте виждали толкова смачкани змии по пътищата? За змията която била ударена и след това се оправила и щяла да си тръгне - достатъчно е само да е одраскана и това е смъртната и присъда. Мравките я убиват! По темата за каменарките. Има ги и в Стара планина. Виждал съм над хижа Тъжа, до този водопад, който имаше нещо дяволско в името. Каменарката даже е нападаща змия. Мога да приема смоците като нещо което изпълнява ролята на котка, но не мога да приема смъртоносни змии за другарчета. Там където ние ходим, ходят и децата ни. Надявам се да ме разберете правилно.Просто всичко трябва да е балансирано. Щях да забравя последната причина за убиването на смоци. Стават за ядене, такова страхотно бяло, кристално чисто месо няма нито една риба. На тиган. Яде се частта между стомаха и опашката. Наздраве!

            Коментар


            • #51
              До: Как да убием змия?

              Съгласен съм! Затова нека и от двете страни за в бъдеще да избягваме провокиращи мнения и забележки! То че никой никого няма да промени е ясно, така че няма смисъл да се дразниме взаимно!
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #52
                До: Как да убием змия?

                Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
                Призовавам всички да се придържате към темата!
                Темата е: Как да убием змия, а не защо да убиваме змиите.
                Вече има няколко теми, в който се обсъждаха дали да се убиват дивите животни, и какви са ловците. С тези теми се стига само до дрязги помежду ни.
                Моля колеги, нека това да не е поредната тема с караници, и сръдни!
                Прав си! Значи за целта можем да ползваме: мотика, вила , коса, тояга, лопата, кирка, щанга, тръба, дебел маркуч, камък, цепеница, джип, въздушна пушка, танк, ловна пушка, пистолет, автомат, комшията, тъщата, и много други подръчни средства...

                Коментар


                • #53
                  До: Как да убием змия?

                  Плюс, евентуално, Джамбазов
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • #54
                    До: Как да убием змия?

                    Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
                    <b>Призовавам всички да се придържате към темата!Темата е: Как да убием змия, а не защо да убиваме змиите.
                    Такива въпроси аз не си задавам!!! За мен въпроса зададен по този начин е равносилен на въпроса КАК ДА УБИЕМ ЧОВЕК.Така, че убивайте си каквото си искате но без мен. Оттеглям се от тази тема. :-(

                    Коментар


                    • #55
                      До: Как да убием змия?

                      С мотиката. Откакто змия хапа дъщеря ми, не изпитвам капка милост към тях. А жена ми само като види змия се парализира и след това е неадекватна половин час.
                      Другия начин, с който съм имал успех, е пружинна пръчка 5мм от торсион на багажник, с един удар се пречупва гръбнака и, но после все едно пак си трябва мотика.
                      Това се отнася за змиите, които имат нещастието да влизат в двора на вилата и вътре в нея. Когато съм сред природата на лов или разходка, просто ги пускам да си живеят, там не ми пречат изобщо, случило се е да си пресечем пътя- голяма работа.
                      Не ги мразя, но предпочитам аз и семейството ми да са спокойни, а не те. Съгласен съм , че има хора, които повече заслужават да се убиват от змиите.
                      Няма значение с колко може да се вземе един завой, важното е с колко не може.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Как да убием змия?

                        Освен че е грях по закон е забранено убиването на змии в България АБСОЛЮТНО ЗАБРАНЕНО Вашият спор е все едно как да убия някой с ножа ръгаш до дръжката или с боен чук по главата
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #57
                          До: Как да убием змия?

                          В двора си периодично забелязвам едър смок - не съм го мерил, но е не по-къс от150см. Малко по-тънък от ръка. Невъзможно е да го доближа повече от 5-6м. Не съм предполагал, че е толкова бърз. Не ми пречи по-никой начин и сме свикнали с него.
                          В една барака в двора преди вилнееха плъхове - сега няма и следа от тях. Не се притеснявам и за кучето си, което тича навсякъде, защото смокът изглежда не е много комуникативен и избягва близки срещи с каквото и да е. Ще е интересно ако кучето го сбърка с пръчка и го донесе на девойката )))
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #58
                            До: Как да убием змия?

                            Първо и много важно за змиите - те са студенокръвни. Скоростта им на движение и на реакция на дразнител пряко зависи от температурата на тялото им, а значи главно от околната температура.

                            При 5-10 градуса може да бъде хваната всяка змия с ръка. Ще е напълно неадекватна. Ако е по-топло (примерно 15-20) даже ще се кефи и флегматично ще се увива около ръката, защото топлината за тях е живот. Номерът е да я хванеш през средата и да не я дърпаш или стискаш. Напечена от слънцето, е много по-активна от човек и да се разчита на разликата в реакцията не е мъдро.

                            С една дума, змия или даже гнездо от змии може да бъде издебнато в студена нощ и прибрано в торбата без никаква съпротива. Това, ако е в двора или в къщата. Насред огряна от слънцето ливада, ако си я настъпал, тя или вече те е ухапала, или избягала, или и двете.


                            а иначе, да убиваме или не - мотивации много. Аз ги деля на страх и глад. Бих хапнал смок, но усилието е непропорционално. От змия и да ме е страх, нея я е страх повече (говоря за тукашните).

                            Коментар


                            • #59
                              До: Как да убием змия?

                              Единствената змия в България която напада е смокът синорник знам го от личен опит и тя напада когато е нападната от човек всъщност се отбранява не ги убивайте тя никога няма да те ухапе ако не я уплашиш не се пресегай да я хванеш ако не знаеш как Ако искаш да е хванеш с една пръчка я затискаш зад главата и с л евата ръка я ловиш за шията не се бой пепелянките са много много тромави да видиш пепелянка да се движи със скороста на черна мамба мале мале сигурно ръката ти е в контакта
                              К мирной жизни не пригоден.
                              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                              Коментар


                              • #60
                                До: Как да убием змия?

                                Малее колеги,де ги ровите тези змии изпод снегО бе?
                                Николай Папазов

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X