Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове змии в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Видове змии в България

    Какъв е този цвер? Баха 4 бройки в оградата ми. Излязоха от дупката ,за да хапят пръчката с която бърках вътре.Намерих обаче поне 10 кожи.....
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

    Коментар


    • От: Видове змии в България

      Мишкар
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Видове змии в България

        Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
        Какъв е този цвер? Баха 4 бройки в оградата ми. Излязоха от дупката ,за да хапят пръчката с която бърках вътре.Намерих обаче поне 10 кожи.....
        Надявам се, да не си ги убил ... много полезни животинки. Пазят ти двора от много гадове, между които са и пепелянки и усойници.
        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
        0888 315 794
        LZ1UPI
        A1 (Rh+)

        Коментар


        • От: Видове змии в България

          Някой може ли да познае каква е тази? Дълга беше около 35 см и я отстраних с една пръчка от пътеката, след което тя много бързо избяга. За пръв път срещам подобна. В Родопите, на около 1200 н.м.в. беше.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0448.jpg
Прегледи:1
Размер:389.1 КБ
ID:5306741
          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

          Коментар


          • От: Видове змии в България

            Не е змия.Слепок.
            Румен Николов

            0888 358 572

            Коментар


            • От: Видове змии в България

              Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
              Някой може ли да познае каква е тази? Дълга беше около 35 см и я отстраних с една пръчка от пътеката, след което тя много бързо избяга. За пръв път срещам подобна. В Родопите, на около 1200 н.м.в. беше.

              [ATTACH=CONFIG]366084[/ATTACH]
              Това на малък слепок докарва. И колкото и странно да е, се води гущер, май?
              Последно редактирано от Пенчо; 28-09-11, 12:55. Причина: доп

              Коментар


              • От: Видове змии в България

                Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                Какъв е този цвер? Баха 4 бройки в оградата ми. Излязоха от дупката ,за да хапят пръчката с която бърках вътре.Намерих обаче поне 10 кожи.....
                Или медянка.
                Румен Николов

                0888 358 572

                Коментар


                • От: Видове змии в България

                  Прилича на слепок (безкрак гущер) но не съм сигурен.

                  Коментар


                  • От: Видове змии в България

                    Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                    Някой може ли да познае каква е тази? Дълга беше около 35 см и я отстраних с една пръчка от пътеката, след което тя много бързо избяга. За пръв път срещам подобна. В Родопите, на около 1200 н.м.в. беше.

                    [ATTACH=CONFIG]366084[/ATTACH]
                    Kакто казват колегите - слепок, но иначе се казва ГЛАТУШ. Гладка, лъскава и като я хванеш става твърда.
                    Не е отровна и се среща около води (извори, водоеми). Има старо поверие, че тези змии(гущер ) пазят водата.
                    Те са с тъпа опашка и муцуна. Когато се срещнат с друга змия - уж са жертва, но всъщност те разпорват отвътре другата змия и остават невредими. Така се говори за тези змии (не съм го виждал на живо последното).
                    Безобидни.

                    Коментар


                    • От: Видове змии в България

                      Благодаря колеги!
                      Заприлича ми и на мен на слепок, но е различен от тези, които съм срещал в Стара Планина. Там бяха сиви и доста по-дребни. Този е черен и по-голям. Иначе наистина не се виждаха очи, така че го приемам за слепок.
                      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                      Коментар


                      • От: Видове змии в България

                        Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                        Благодаря колеги!
                        Заприлича ми и на мен на слепок, но е различен от тези, които съм срещал в Стара Планина. Там бяха сиви и доста по-дребни. Този е черен и по-голям. Иначе наистина не се виждаха очи, така че го приемам за слепок.
                        В казармата в Елховско съм срешал слепоци по 1.2 -1,5м. дълги и 7-8см в диаметър.

                        Коментар


                        • От: Видове змии в България

                          Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                          Благодаря колеги!
                          Заприлича ми и на мен на слепок, но е различен от тези, които съм срещал в Стара Планина. Там бяха сиви и доста по-дребни. Този е черен и по-голям. Иначе наистина не се виждаха очи, така че го приемам за слепок.
                          Такова ли беше ?
                          http://vbox7.com/play:b663ce01eb и ето снимки пак от нашия форум:http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...?t=4871&page=5
                          :

                          Коментар


                          • От: Видове змии в България

                            Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                            Какъв е този цвер? Баха 4 бройки в оградата ми. Излязоха от дупката ,за да хапят пръчката с която бърках вътре.Намерих обаче поне 10 кожи.....
                            Това е наскоро излюпен смок-стрелец (синурник). Като порасне окраската отгоре става сива. Щом се излюпят, всички змийчета до седмица хвърлят кожа. Затова си намерил толкова кожи. Змийчетата са съвсем безвредни, макар и от малки да са доста агресивни. Всъщност в България това е най-агресивната змия и една от трите най-бързи. Добре, че не е отровна..
                            Ето малко за него с една не лоша снимка: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%...BB%D0%B5%D1%86
                            Последно редактирано от Stanchev; 11-10-11, 19:38.

                            Коментар


                            • От: Видове змии в България

                              Не е ли много едър за току що излюпен?
                              В двора си имам семейство Медянки с дължина около70-80 см и диаметър около 3см.Цяла пролет и началото на лятото дават фира при косачката,но възрастните се пазят.Има в махалата и мишкар ,но той е едноцветен отгоре и жълтеникав отдолу,и е голям ,около2 метра,и е много агресивен
                              Румен Николов

                              0888 358 572

                              Коментар


                              • От: Видове змии в България

                                Не личи колко е голям по снимката, но със сигурност е този вид (смок-стрелец). Предполагам с размери 30-35см. Медянката има голямо тъмно петно върху задната част на главата с условна форма на V или X, черна ивица от ноздрите, през окото, до ъгъла на устата и никога няма мн.характерните за стрелчетата светли околоочни люспи. Това са само малка част от разликите, но са достатъчни.
                                Ето снимки на стрелци. Последното стрелче дори много прилича на убитото от снимката:
                                http://www.herpetofauna.gr/index.php...id=148&sid=142
                                Ето и медянки:
                                http://www.herpetofauna.gr/index.php...id=146&sid=142

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X