Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове змии в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Видове змии в България

    Първоначално публикуван от Stanchev Преглед на мнение
    Доскоро жътокоремниците се считаха за изчезнали от Петричко-Санданското поле. Напоследък се появиха съобщения, че пак е намиран. Ще е хубаво, ако се срещат така често там, както пишеш. По-надолу, в гръцко, се срещат все по-често с приближаване към морето. У нас най-много са по Ю Черноморие. В някои места, малко по-навътре от брега, понеже не са засегнати от туризма, пролетно време може за ден ходене да видиш и двайсетина. Напълно безобидни са, но като се плашат и бягат вдигат много шум и на свой ред плашат незапознатите.
    Има ги само в землището на с. Тополница, но там са доста. На друго място никъде не съм виждал по нашия край. Няма да се очудя ако скоро изчезнат съвсем, защото напоследък това землище се обработва изключително активнои вече почти няма необработена земя.
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • От: Видове змии в България

      Не знам колко е по темата, но мога да споделя следното.
      Юли месец баща ми се разхожда с кучето (яктериер) към 8 и 30 вечерта. На асфалта имало змия и естествено песа веднага започнал да я лае. Баща ми докато отиде змията вече се скрила. Обади ми се към 10 и 30 и каза, че кучето е зле. Звъняхме на доктори, включително и хуманитарни и се оказа, че серуми в спешното няма. Както и да е в софийска вет клиника ми казаха веднага да го закарам, ама като не е тук. На колата и газ и в 1 и 30 бяхме в клиниката. Лечението беше общо взето с анти алергени и преливане на кръв. За човек казаха, че не е фатално, но кучето си беше пътник. Докторите свършиха прекрасна работа!
      SUBARU FORESTER 2.0XT '03
      УАЗ

      Коментар


      • От: Видове змии в България

        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
        Има ги само в землището на с. Тополница, но там са доста. На друго място никъде не съм виждал по нашия край. Няма да се очудя ако скоро изчезнат съвсем, защото напоследък това землище се обработва изключително активнои вече почти няма необработена земя.
        Погледнах в една дебела книга за земноводни и влечуги от 2011. Наистина дават така нещата за с.Тополница. По тоя край има само още едно находище, но само с един екземпляр.

        Коментар


        • От: Видове змии в България

          Още една красавица - препичаше се на една полянка. Някой знае ли какъв вид е?
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0515-e1.jpg
Прегледи:1
Размер:198.1 КБ
ID:5367760

          Коментар


          • От: Видове змии в България

            Първоначално публикуван от sitemap Преглед на мнение
            Още една красавица - препичаше се на една полянка. Някой знае ли какъв вид е?
            [ATTACH=CONFIG]443649[/ATTACH]
            Почти съм сигурен, че е смок.

            Коментар


            • От: До: Видове змии в България

              приветНатиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080444.JPG
Прегледи:1
Размер:250.7 КБ
ID:5370053Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080451.JPG
Прегледи:1
Размер:137.8 КБ
ID:5370054Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080452.JPG
Прегледи:1
Размер:92.2 КБ
ID:5370055

              много се изненадах когато на село - 350м. надм.височина, засякох в двора това....а ужким били по нависоко.
              мисля си че е черна усойница, но се надявам на по компетентно мнение.

              благодаря предварително!!!

              Коментар


              • От: До: Видове змии в България

                Първоначално публикуван от sergi Преглед на мнение
                привет[ATTACH=CONFIG]445804[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]445805[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]445806[/ATTACH]

                много се изненадах когато на село - 350м. надм.височина, засякох в двора това....а ужким били по нависоко.
                мисля си че е черна усойница, но се надявам на по компетентно мнение.

                благодаря предварително!!!
                Много е страшна.Тръпки ме побиха!
                YAMAHA WR450F

                Коментар


                • От: Видове змии в България

                  Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                  Според мой приятел-херпетолог: "Това е прекрасен жълтокоремник (змиегущер), Pseudopus apodus. Старото му име беше Ophisaurus apodus". Ако напишеш къде и горе-долу кога е сниман, ще бъде интересно.
                  В терасите между Русалка и Яйлата съм виждал преди 5-6 години.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • От: До: Видове змии в България

                    Първоначално публикуван от mureto Преглед на мнение
                    Много е страшна.Тръпки ме побиха!


                    И аз така, въпреки че беше не повече от 40-50 см.
                    Въпроса е каква е аджеба, защото чета само за редки черни усойници, ама те били само по планините на високо.....
                    Странна работа.
                    Колеги, някой ще ме ориентира ли каква е тази черна змия?

                    Коментар


                    • От: Видове змии в България

                      Изобщо не съм в час с тези змии, да ще си призная страх ме е от тях, но не защото са студени животни, а защото по - принцип, змиите ги виждам в гората когато съм на разходка и единствено ме хваща страх да не ме ухапи(но когато се наслаждаваш на едно животно наистина няма никакъв проблем). Разкарвам се из РОДОПИТЕ и из местата на гр. Маджарово там има доста и много змии, главно пепелянки и смоци (поне аз така знам от хора, но иначе не мога да ги позная).
                      Пиша по - тази тема, защото се изнервям на хора който трепят беззащитните животни, защото какво има да убиеш едно създание със пръчка от разстояние, а не с голи ръце, както и да е просто не го правете когато можете наистина да заобиколите да и се насладите и да си продължите по - пътя не я закачайте бе, ХОРА!
                      Сега да се похваля, една моя приятелка си взе, това красиво същество. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zmiq.jpg
Прегледи:1
Размер:76.9 КБ
ID:5370193

                      Коментар


                      • От: Видове змии в България

                        Браво, кралският питон е добър избор за домашен любимец главно поради факта, че е много кротък. И живее доста дълго.

                        Коментар


                        • От: Видове змии в България

                          Първоначално публикуван от sitemap Преглед на мнение
                          Още една красавица - препичаше се на една полянка. Някой знае ли какъв вид е?
                          [ATTACH=CONFIG]443649[/ATTACH]

                          Безобидно смоче - Медянка.
                          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                          Коментар


                          • От: Видове змии в България

                            Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                            Безобидно смоче - Медянка.
                            Аз също го предположих,но не съм виждал толкова истински оцветен представител.По моя край са значително по кафяви.
                            Румен Николов

                            0888 358 572

                            Коментар


                            • От: Видове змии в България

                              Нищо не казвате за черната гад на Sergi, много голяма ми се струва за усойница, а и присъствието в обитаемо място ми се струва необичайно.
                              Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                              0894328706

                              Коментар


                              • От: Видове змии в България

                                Ето тук в един сайт има малко информация http://www.ecomedia.bg/wild/fauna/article/2697
                                YAMAHA WR450F

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X