Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

    Въпросът е, ако цунамито е самия катаклизъм, какво ще намериш на пристанището? То, че ще намериш лодки на вътре в сушата, е ясно..
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

      Ако това е вьпроса НИЩО не намираш на сушата,то и суша няма за седмица.Намираме лодки от Япония обаче на тоя бряг.

      Общо взето е на кьсмет цялата работа - ако друсне здраво да речем и може да бягаме на високо си бягаме точно там,какви морета какви 5 лева.Ако ни затисне огьня както беше преди 7 години,или заметресение изравни всичко тук ........... се качвам на подготвена,зареждаме колкото можем и айде вьз,да я видя жената тогава как ще ми вика Лошо ми е



      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

        http://es.ucsc.edu/~ward/movies_main_index.htm

        Ето различни сиимулации на цунами,някои причинени от вулкан / Ла Палма е това горе,за това Източния бряг леко се мести вьтре в континента / или заметресения.

        Който му е интересно да тьрси Литуа Бей в Аляска - 1958 година,500 метра вьлна,150 километра в час скорост,ЕКШЬН.

        Долу как се движат останките от цунамито в Япония,контейнери,кораби,кьщи,коли,боклуци.............

        http://usatoday30.usatoday.com/news/...pan/55443002/1
        Последно редактирано от BENZBOSS; 12-12-12, 16:57.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

          Има доста предимства варианта ти, но платноходка на котва не се превзема много трудно.

          Оставал съм по седмица-две на островчета по 2-3 декара и въпреки, че бях целогодишен харпунджия преди да се върна в България. Опит от 15г, слизах на 30+м свободно по дълбокомер, въпреки това никога не съм изпитвал комфорт в лодка или кораб.

          Предпочитам подхода на швейцарсия флот, сигурност през оптика.

          п.п. Мани че не обичам и риба.

          Коментар


          • От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

            Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
            Има доста предимства варианта ти, но платноходка на котва не се превзема много трудно.
            Верно е,но от тук до Фиджи да речем са 2 месеца,до тогава ще са се отсяли доста народ.Колкото и лесно да е си е мнооооого по-трудно от превземането на джипка подготвена с каквото искаш.С месеци мога да се шмиткам и да реша кьде и защо да отида,това с друго не можеш да го направиш - или пьт няма,или гориво или пьлно с бандюги или ти се троши джипката или ти я вземат.

            Дрьпна ли 3 дни в морето после нямам хващане - или по-бавно вьрвиш от мен или ти е свьршило горивото или си на такьв кораб,че малко или много не ти се занимава с черупка като моята
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

              Става въпрос за този който се простреля сам и след това припадна от вида на раната!!!! и после го откараха до болница с хеликоптер и остана с половин палец!!!! За мен той е абсолютно неподготвен. Ааааа и избяга с последен модел джип пълен с електроника от ЕМИ???? Перфектно да е подготвен за всичко като не може да си спре кръвта е пътник за няколко часа!
              Но фаворит ми е като писах в една сходна тема пожарникаря който се готви за изригване на вулкан и има апарат с въздух за дишане. То ако е толкова силно земетресението няма да има и нито една сграда като беше в Иран 2002 г.
              Вчера го даваха и искренно се забавлявах. Най важното е да прекаеваш най-много време със семейството и децата пък другото ще го мислим.
              ЛАДА НИВА 1.7
              Карана е само по асфалт, няма грам ръжда

              Коментар


              • От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

                Най-добре е с атомна подводница. Справка "След края на утрешния ден"-филма. Плуваш половин година под вода и после каквото сабия покаже. Имаш ток, храна, вода, оръжия (и то кави!!!!)
                ЛАДА НИВА 1.7
                Карана е само по асфалт, няма грам ръжда

                Коментар


                • От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

                  Аз се включвам към отбора на Дроба и Шарки с подводницата.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    Аз се включвам към отбора на Дроба и Шарки с подводницата.

                    Точно преди да изляза от залива в дясно са,има 3-4 от тия вьрзани.Шанса да напипам една ми е никакьв обаче,мааааалко по-голям от космическа станция,че това поне плува.

                    Много сме мераклиите,а и докато се сетиш за подводницата и те са я изритали вьн - така направиха и при Чилийското и при Японското заметресение та.............да не ви отчайвам ма няма да ви огрее
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

                      Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                      Ако ще е за сметка на образованието и очовечаването - на всеки. Тва беше и идеята на горния пост доколкото схванах.
                      Съвсем правилно си ме разбрал.

                      Освен това аз коментирам филма на НГ - там познанията са далеч от елементарни ...
                      Споделям личното ми мнение е, че вманиачването на тема оцеляване носи едни съвсем конкретни печалби на едни съвсем конкретни фирми.

                      Като хоби - на ниво елементарни познания и доколкото не пречи на това да бъдем хора - защо не (аз поне съм за). Не е добре когато се лишават децата от образование или (случая със средния син на пехотинеца) се принуждават да се занимават с нещо, което не им е интересно и приятно за сметка на явното им желание да общуват с връстниците си.
                      Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                      Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                      0885372997 - Дани

                      Коментар


                      • От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

                        Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                        Съвсем правилно си ме разбрал.

                        Освен това аз коментирам филма на НГ - там познанията са далеч от елементарни ...
                        Споделям личното ми мнение е, че вманиачването на тема оцеляване носи едни съвсем конкретни печалби на едни съвсем конкретни фирми.

                        Като хоби - на ниво елементарни познания и доколкото не пречи на това да бъдем хора - защо не (аз поне съм за). Не е добре когато се лишават децата от образование или (случая със средния син на пехотинеца) се принуждават да се занимават с нещо, което не им е интересно и приятно за сметка на явното им желание да общуват с връстниците си.
                        Което си е чисто родителска хипер амбиция - без значение дали иде реч за оцеляване или свирене на пияно..... Примери за такова извращаване колкото искаш-аз поне мога да ти дам 10 тина- като най-конкретен пример един мой бивш съученик с двама родители музиканти, който толкова бой изяде докато просвири на пияно, че няма на къде повече. Докато ние ритахме мачле той свиреше. Докато ние закачахме мацките- той свиреше. Влезе в консерваторията - а никак не го влечеше..... Та... Не е до оцеляване или друго- това си е чисто родителско мислене "аз знам какво е добро за децата ми" и го имат не само морски пехотинци.
                        П.П. Майка ми е била солистка на детския радиохор но заради дядо ми е станала енженер а не певица, баща ми е бил върнат на изпит в художествената да понаучи "техники", и пак благодарение на родителите си и той е инж. Та... не е проблема в морския пехотинец.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          ..от тук до Фиджи да речем са 2 месеца..
                          Значи да търся в мОбилето нещо с по висока кабина над 210см (196см без обувки) и къс шверт като за Боянската или Драгалевската река, че стъпим ли в Перловската вече 0 грижи и високи скорости.

                          Поне уназе сме на завет от бетствия, а и кризата да удари пълно дъно със колапс на валутите.. как да изобщо тука ще разбереме разликата.

                          Коментар


                          • От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Точно преди да изляза от залива в дясно са,има 3-4 от тия вьрзани.Шанса да напипам една ми е никакьв обаче,мааааалко по-голям от космическа станция,че това поне плува.

                            Много сме мераклиите,а и докато се сетиш за подводницата и те са я изритали вьн - така направиха и при Чилийското и при Японското заметресение та.............да не ви отчайвам ма няма да ви огрее
                            Значи ще трябва да минем от кражба/мародерство по време на криза/ на други варианти. Може например да си напазаруваме някоя от раша, там имат доста на склад но не знам дали са склонни да разменят някоя и друга срещу огнена вода че паре нема
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

                              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                              Значи ще трябва да минем от кражба/мародерство по време на криза/ на други варианти. Може например да си напазаруваме някоя от раша, там имат доста на склад но не знам дали са склонни да разменят някоя и друга срещу огнена вода че паре нема
                              Минаваме през Пещера на път за черно море- предаваме в открит текст офертата за цисдтерна водка /чист спирт и сядаме на Тюленово да чакаме изплаването. Няма да закъснее..... Клас "Кило" поне ще имаме ....
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

                                Мнение на BENZBOSS
                                Точно преди да изляза от залива в дясно са,има 3-4 от тия вьрзани.Шанса да напипам една ми е никакьв обаче,мааааалко по-голям от космическа станция,че това поне плува.

                                Много сме мераклиите,а и докато се сетиш за подводницата и те са я изритали вьн - така направиха и при Чилийското и при Японското заметресение та.............да не ви отчайвам ма няма да ви огрее
                                Значи ще трябва да минем от кражба/мародерство по време на криза/ на други варианти. Може например да си напазаруваме някоя от раша, там имат доста на склад но не знам дали са склонни да разменят някоя и друга срещу огнена вода че паре нема
                                Тактиката е ясна:
                                -среща с derhunter на центъра на бистрица, от там през бистришко бранище по маршрут Ком-Емине до морето!!!!
                                - в уговорен таен час(подчертавам таен) излиза атомна подводница с капитан BENZBOSS и брат му, след обилна почерпка ни взимат с тях!!!!
                                - после тихо , тихо през Босфора и Средиземно море в открития океан
                                - йедене, пиене, сгодни женици , но си требе и малко каймица 6 месеца
                                - избор на самотен остров одалечен построяване на база
                                - леки набези до съседни острови и изоставени круизни кораби за провизии
                                - и те така
                                п.с. Плана си е лично мой и с/у почерпка казвам точния час на срещата в Бистрица и морето
                                и никой да не споделя този план извън форума!!!!!!!!
                                ЛАДА НИВА 1.7
                                Карана е само по асфалт, няма грам ръжда

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X