Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

    Оцеляването зависи от характера на катаклизма и от времето/сезона, когато ще се случи. Ако е пролетта /най-добрия вариант/ живеещите на село като мен имот реални шансове да дочакат подготвени и зимата, но ако стане сега както е планирано от предсказанията шансовете са доста по-малки.
    Ако катаклизъма е глобален и аз се замислям дали да не скоча до някое яхтено пристанище. Но ще подбера ветроходна лодка, че в катерите сигурно има само гориво за маневри. А дали ще мога да мина Босфора?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #92
      От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

      Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
      ...
      Продавачите на страх са ми любими. Винаги ги е имало и сега ги има. National Geographic за съжаление са в същата група. От понеделник започва по NG специална продукция "Седмица на катаклизмите" !!! Та как ще пропуснат? Кога , ако не сега? Купихте ли си пакет за оцеляване? А противогаз, облекло за химическа защита?
      Каква по-хубава новина от тази за неясното бедствие? Та то може да е всякакво ... космическо, ядрено и т.н.
      Впрочем за търговците е все едно какво ще продават. Днеска - Страх! Супер! Каква му е цената?

      А иначе темата е сериозна, но за мен няма нищо общо с кампанийната и истерична подготовка за края на света.
      И аз случайно хванах, че щяло да има седмица на катаклизмите по NG
      Което ми звучи като нещо такова :
      "20 декември - подготовка за края на света
      21 декември - начало на края на света
      22 декември - официално празнуване на края на света
      23 декември - край на края на света
      24 декември - Бъдни вечер
      25 декември - Коледа
      26-31 декември - подготовка за Новогодишната нощ
      31.12 - Нова година
      3 януари 2013 - край на света по стар стил"
      Което разбира се е свързано с изпразване на джобовете за всякакви щуротии , нали затова са измислени празниците - да пораздвижат икономиката .

      п.п. не правих накетата, че не мога да се оправя с тия мерни количества, пък и честно казано изобщо не ми е да меря по кантарите каквото и да било , пък и нямам нито джип, нито оръжие - така че съм си фира. Ще гледам поне скришом да си изям и изпия к'вото имам .
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • #93
        От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

        2-4 месеца, но все си мисля, че при катаклизъм хората ще се обединят, а няма да тръгнат да се избиват помежду си. Поне такива са ми наблюденията когато се случи нещо неприятно - хората се обединяват, а не почват да се шамаросват един друг...

        Коментар


        • #94
          От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

          Я аз да попитам ентусиастите на оцеляването с яхта в морето, независимо с какво задвижвана, на тропически остров, какво се случва ако тъкмо се метнете/откраднете яхтата, поемете към Фиджи и на изхода на пристанището видите че идва една вълна, цунами му викат??? Ама голямо като от истински катаклизъм, да кажем че нещо голямо от небето се е бухнало в океана.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #95
            От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

            Аз затва крада само подводници !
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • #96
              От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

              Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
              Аз затва крада само подводници !
              Ми има логика. Особено ако е ядрена ще имаш дълго време автономност, по презумпция си въоръжен..ммм, добра идея, я някой да каже къде са засадните моменти при подводниците при глобален катаклизъм.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #97
                От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

                Късата клечка може да бъде изтеглена на всяко място и по всяко време. В крайна сметка на кой колкото е писано. Легендата твърди че Хитлер си се бил гръмнал сам в супер защитения си бункер след 42 неуспешни атентата.
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #98
                  От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

                  Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                  Ми има логика. Особено ако е ядрена ще имаш дълго време автономност, по презумпция си въоръжен..ммм, добра идея, я някой да каже къде са засадните моменти при подводниците при глобален катаклизъм.
                  Имаше дори такава книга и филм... за това как след ядрения апокалипсис едни от малкото оцелели бяха екипажите на няколко ядрени подводници...
                  http://www.imdb.com/title/tt0053137/
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    Ми има логика. Особено ако е ядрена ще имаш дълго време автономност, по презумпция си въоръжен..ммм, добра идея, я някой да каже къде са засадните моменти при подводниците при глобален катаклизъм.
                    Преди всичко, в България конкретно, просто няма откъде да се открадне
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

                      Загледах филмчето - само аз ли го намирам това мислене за леко патологочино?

                      Човекът сам си го казва - избрах да съм социално неприемлив. Това ок - избрал, не пречи на никого...

                      Обаче да лиши децата си от колеж за да може да ги научи как да живеят в гората не ми се струва най-удачния избор.

                      При това избора направен за други - нещо не е наред в тая схема

                      За НГ -аз откривам икономическа логика.
                      Убеден съм че зад предавания от типа "куфарът" седят редица спонсори, които дори да не участват с пряка реклама са си направили добре сметката и бизнес кесът им излиза перфектно.
                      Като се започне от производителите на арматура и бетон, мине се през производители на помпи и генератори, ветро и соларни източници и се завърши с производителите на боеприпаси и филтри за въздух и вода.
                      Като цяло бизнеса с оцеляващо оборудване е умерено печеливш - доказателства дори и в този форум има много.

                      Лично аз съм избрал да бъда социално приемлив и затова бих пратил детето си някъде, където ще го научат да мисли и да се спрява в съвременното общество, а не в гората.
                      Съгласен съм, че децата на бившият морски пехотинец ще оцелеят при условия при които моите не биха оцелели, но преценявам че шанса да са поставени по принуда в такива условия е пренебрежимо малко.

                      Хайде сега сървайвълите могат да ми обяснат как нищо не разбирам
                      Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                      Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                      0885372997 - Дани

                      Коментар


                      • От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

                        Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                        Загледах филмчето - само аз ли го намирам това мислене за леко патологочино?

                        Човекът сам си го казва - избрах да съм социално неприемлив. Това ок - избрал, не пречи на никого...

                        Обаче да лиши децата си от колеж за да може да ги научи как да живеят в гората не ми се струва най-удачния избор.

                        При това избора направен за други - нещо не е наред в тая схема

                        За НГ -аз откривам икономическа логика.
                        Убеден съм че зад предавания от типа "куфарът" седят редица спонсори, които дори да не участват с пряка реклама са си направили добре сметката и бизнес кесът им излиза перфектно.
                        Като се започне от производителите на арматура и бетон, мине се през производители на помпи и генератори, ветро и соларни източници и се завърши с производителите на боеприпаси и филтри за въздух и вода.
                        Като цяло бизнеса с оцеляващо оборудване е умерено печеливш - доказателства дори и в този форум има много.

                        Лично аз съм избрал да бъда социално приемлив и затова бих пратил детето си някъде, където ще го научат да мисли и да се спрява в съвременното общество, а не в гората.
                        Съгласен съм, че децата на бившият морски пехотинец ще оцелеят при условия при които моите не биха оцелели, но преценявам че шанса да са поставени по принуда в такива условия е пренебрежимо малко.

                        Хайде сега сървайвълите могат да ми обяснат как нищо не разбирам
                        А- що бе- всеки има правото да умре както намери за добре..... Тамън ще останат повече ресурси за тия дето не мислят да мрът лесно.
                        П.П. Тва е черен хумор - да не вземе сега някой да се засегне.
                        А сега сериозно:
                        1. Всеки човек има правото да има собствени приоритети. Моят може да е да имам запаси осигуряващи ми автономност поне една седмица. На друг може да е нов LCD за в хола... Това не означава, че някой от двама ни е прав или неправ. Просто сме различни.
                        2. Това човек да има елементарни познания и умения да оцелява извън цивилизацията не знам на кого е навредило.
                        Последно редактирано от Mad Dog; 12-12-12, 13:16.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

                          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                          2. Това човек да има елементарни познания и умения да оцелява извън цивилизацията не знам на кого е навредило.
                          Ако ще е за сметка на образованието и очовечаването - на всеки. Тва беше и идеята на горния пост доколкото схванах.
                          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                          Коментар


                          • От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

                            Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                            Ако ще е за сметка на образованието и очовечаването - на всеки. Тва беше и идеята на горния пост доколкото схванах.
                            Ако спазването на общата "матрица" е очовечаване.... и само образованието е знание..... Което все са неща с не еднозначна стойност според разбиранята на всеки отделен индивид.
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

                              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                              Ако спазването на общата "матрица" е очовечаване....
                              Ся шса псуваме ли
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар


                              • От: Колко сме готови да оцелеем според National Geographic

                                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                                Я аз да попитам ентусиастите на оцеляването с яхта в морето, независимо с какво задвижвана, на тропически остров, какво се случва ако тъкмо се метнете/откраднете яхтата, поемете към Фиджи и на изхода на пристанището видите че идва една вълна, цунами му викат??? Ама голямо като от истински катаклизъм, да кажем че нещо голямо от небето се е бухнало в океана.
                                http://www.youtube.com/watch?v=OdhfV-8dbCE




                                По времето на Японското бяхме в Панама пред Фламенко марина на котва,има няма 25 фита вода и беше 3 сутринта.Просто си вдигнахме котвата и газ вьтре в океана,на дьлбокото не те интересува цунамито,минава си като голяма или малка вьлна и това е без значение ако не се чупи.Ако те пипне на плиткото те тьркаля като чехьл,на дьлбокото проблеми няма,вадиш оцелели после.


                                Just 13 years later, in 1896, Japanese deep-water fishermen returned to their home ports to find their homes destroyed and 26,000 dead from a tsunami that must have slipped below the keels of their ships without them noticing.


                                И яхтата е по-добре да е с платна,ВЯРВАЙ МИ
                                Последно редактирано от BENZBOSS; 12-12-12, 16:36.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X