Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Система за самоизвличане без лебедка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Система за самоизвличане без лебедка

    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
    Е темата е пусната с подробно обеснение и нагледни снимки. Това е максимума на виртуалните ми възможности
    Обяснил си го доста добре, системата ти е прекрасна обаче изисква достатъчно познания в правенето на възли (и практиката с тях) колкото и да са елементарни в тази система(за теб)
    Аз например съм член на един клуб по спелеология от 10г. и ми стана ясно от пръв поглед, така че демонстрацията е единственното решение за не познаващи "техниката на единични въже"
    А ако се "вкара" още една ролка, усилието на работещия с лоста ще падне( да не говорим за някой осигурителен блок по системата)тогава и някои ученик ще го издърпа.
    LZ1HRD

    Коментар


    • #32
      До: Система за самоизвличане без лебедка

      Първоначално публикуван от hilllti Преглед на мнение
      Обяснил си го доста добре, системата ти е прекрасна обаче изисква достатъчно познания в правенето на възли (и практиката с тях) колкото и да са елементарни в тази система(за теб)
      Аз например съм член на един клуб по спелеология от 10г. и ми стана ясно от пръв поглед, така че демонстрацията е единственното решение за не познаващи "техниката на единични въже"
      А ако се "вкара" още една ролка, усилието на работещия с лоста ще падне( да не говорим за някой осигурителен блок по системата)тогава и някои ученик ще го издърпа.
      Да това е проблема ролките помагат доста за усилието но системата.Но все още е неусигорена.
      Какво ще стане ако се скъса вътрешният прусик към дългата част на лоста или просто този които работи с лоста го испусне.Макар и при работа с статично въже то има някаква елонгация която при проблем с някой от двата прусика със самозатягащи възли ще създаде голям проблем.Затова е нужно поне една осигоровка,тоест самозатягащ се възел преди тези които са дадени на снимките който е вързан към носещата опора демек дървото в случеят.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X