Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за компас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Помощ за компас

    Да, определено класически дизайн, ето тук двама сравнително сродни немци, още от войната:
    Прикачени файлове
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

    Коментар


    • #17
      До: Помощ за компас

      А това е нещо много готино, компас за пилотите на Луфтвафе. Носи се като часовник на ръката /макар че обикновено са го закачали на колана или на някой ремък/ и служи за ориентиране в случай на принудително приземянаве със или без самолет
      Прикачени файлове
      Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

      Коментар


      • #18
        До: Помощ за компас

        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
        ... Има и секстант.
        Играчка, или сувенир... много е малък.
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • #19
          До: Помощ за компас

          Първоначално публикуван от atanas05 Преглед на мнение
          ......... С този трудно ще свалиш азимут от картата, тъй като няма успоредна равнина с направлението през лупата. Затова военните имат командирска линийка с транспортир, свалят градуса, задават ти го и ти завърташ бусолата и напред. .......... Най- хибавото в момента спрямо цена и качество е Мосткомпас- около 40 лв. но се намират трудно. Силва или Шунто- 15-20 лв.
          1.Москомпас, а не Мосткомпас.
          http://www.moscompass.ru/index.html
          2.Можем да вземем една топографска карта и да видим дали с този дето нямал успоредна равнина на направлението през лупата не могат да се свалят азимути от карта!?Ще ти покажа как се свалят азимути от карта към местността и от местността към картата точно с този или с подобен по конструкция компас.При това без да използвам командирската линийка дето ми остана от времето, когато бях военен
          Ако този тип компаси http://www.cammenga.com/cammenga-pro...php?category=1
          така тотално не ставаха за работа с азимути то тогава военните щяха да използват ето такива http://www.moscompass.ru/index.html
          Интерсно защо ли не го правят!?
          Сигурно защото не разбират от компаси!
          Но това е друга тема.
          В колекцията си имам освен горепосочената Cammenga с тритиева подсветка един китайски от същия вид и един ГДР-ски артилерийски компас(пак от посочения тип"бусоля") , на който скалата е разграфена в хилядни а не в градуси.
          Можем да изпробваме и трите върху карта и на местност, да видим къде куцат при работата с азимути?
          Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

          Коментар


          • #20
            До: Помощ за компас

            А все пак, някой може ли да каже за какво е втората (късата) жълта черта на стъклото на компаса от първият пост в темата.

            На цитираният по-горе Cammenga например, такава втора черта не видях ?
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • #21
              От: До: Помощ за компас

              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
              А все пак, някой може ли да каже за какво е втората (късата) жълта черта на стъклото на компаса от първият пост в темата.

              На цитираният по-горе Cammenga например, такава втора черта не видях ?
              Втората, къса черта служи за нищо , защото ако служеше за нещо щеше да я има и на истинските компаси като Cammenga
              Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

              Коментар


              • #22
                От: До: Помощ за компас

                Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                Втората, къса черта служи за нищо , защото ако служеше за нещо щеше да я има и на истинските компаси като Cammenga
                Еее, Пепи, не си прав - дизайн .
                Пък като гледам може и за ъгломер да го ползваш (за 45 грдуса), или ако знаеш къде е север и запад, (ще ти трябва компас обаче ), може по нея да определиш югоизтока.
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • #23
                  От: До: Помощ за компас

                  Дизайн......даааа.Компас с втора 45 градусова директриса .....яко!!!
                  Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Помощ за компас

                    И само между другото, темата е на година и половина
                    П.П. Кога ще се видим, че се забравихме
                    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                    0888 315 794
                    LZ1UPI
                    A1 (Rh+)

                    Коментар


                    • #25
                      От: Помощ за компас

                      Търся ето тази глупост като на снимка долу, компас за верижката на часовника. Ако някой ще го види някъде в продажба, свиркайте. Благодаря!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X