Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматичен часовник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Nachev Преглед на мнение

    От 1 година не е мръднал нито със секунда? Че той ще се окаже по-точен от Breitling Superquartz Слага в малкия си джоб швейцарците, от които са "взаимствани" механизмите им.
    Хахахаха, явно правилно беше по-горе да премълча колко точно беше сейко-то първите месеци
    Враг усраине

    Коментар


    • #17
      За който не вярва давам кръгче с него да се убеди, но наистина е удивително точен, за седмица , мърда половин минута напред, но следващата седмица не го прави ако не си връщал да го сверяваш на първата седмица, характер​​​​​ по
      Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

      Коментар


      • #18
        Аз пък днес си поръчах Citizen Eco-Drive - BM8476-23EE. Ако някой го е ползвал, ще съм благодарен за мнение и съвети какво да го правя .

        Защо тоя часовник - семпъл е, има ден и дата, и солар. Друго не ми трябва в часовник.

        Коментар


        • #19
          Темата е за автоматичен часовник, но да поспамя малко.
          Та, за какво ми е въобще часовник? В хола имам три, един в коридора, в спалнята един и в кухнята два. Излизам и гледам този в колата, в офиса ври и кипи. Ако няма наоколо, имаш gsm. Ако е за фукара-да, но аз не търпя нищо по ръцете си, дори брачната халка я свалих на първата седмица, пък близо 30 години не съм се развел.

          Коментар


          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            Аз затова махнах моя часовник, никога не знаеш колко точно е часа в тази ситуация и постоянно сверяваш

          • bullet_pk
            bullet_pk коментира
            Редактиране на коментар
            Аз брачната ми халка я свалих още като се прибрах от ресторанта ... Но толкова съм свикнал да имам часовник на ръката, че като го няма, все едно че не е моята ръка. И винаги гледам ръчния, като ми потрябва.

            Иначе изкарах 10-тина години със Seiko 5. Сверявах го веднъж в месеца. Когато започна да изостава го носих на ремонт, но вече не беше същия часовник.

            Случва ми се да си изгубя часовника. Винаги в къщи - падне някъде измежду мебелите и го намирам след година някъде.

            За това минах на евтини кварцови Casio. Цяла година не ги сверявам. Почти не ги пазя и не ме е яд като ги завра някъде.

            Аз не виждам смисъл от механични и автоматични часовници. Единствено стават за чесане на крастата. Но то и с джипките е така - при всичките им недостатъци си ги караме, само защото ни кефят

        • #20
          Да напомня: В началото на темата е написано защо часовник при това механичен.

          В едно постапокалиптично бъдеще се очаквало да няма много уреди показващи време, както е сега

          Преди него - да, може да се каже, че часовника е излишн.
          Обаче някои хора сме свикнали да е на ръката винаги.
          Дотолкова, че проверявайки за времето аз по навик гледам там а не в монитора.
          Даже като съм пред него.

          Механичен/автоматик повече не бих носил ако ще някой да ми подари брайтлинг, какъвто харесвам.
          От чисто практични съображения - кара ме да се съобразявам с него, тоест ограничава ме.
          Пък точно това от часовник смятам да си спестя занапред!
          И по-скоро бих отказал да нося ръчен часовник отколкото да го свалям при определени дейности от мен.

          Но хората са различни, на някой може това да не му пречи.
          А за ползвателите на смърф “часовници” си е направо рутинна процедура
          Враг усраине

          Коментар


          • #21
            "Оркестър без име", 1982 г. - откъс - YouTube

            Коментар


            • #22
              Механичните ясно, нещо ме разколебахте, искам часовник, слагам го и вече не го мисля, нито за сверяване, нито за работа, нито за банята, затова исках механичен с автоматично навиване.

              Разгледах и Касио, е там вече е шарения до шия, но ми допадат тези с аналогов и дигитален дисплей.
              Препоръчайте някой модел от който сте доволни около 200 лв
              Гледам имат хронометър и хронограф, това къде и как може да послужи освен ако не съм бомбаджия???


              Коментар


              • #23
                На синковеца (6-ти клас) му подарих CASIO - EDIFICE EFR-552D-1A2VUEF . За тези пари е с минерално стъкло. Много си го харесваше и от мерак, накрая го изгуби

                Моите Касио-та са за по 80-100 лв и Edifice определено стои и се усеща по-готино на ръката. Разгледай цялата серия Edifice имат най-различни модели
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #24
                  Както писах, вече съм 3 години с това Касио, веднъж сменях батерия и това е. Изостава с минута да кажем на 4-5 месеца. Нося го постоянно, къпя се с него, даже и в басейни и в морето.
                  Прикачени файлове
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #25
                    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                    Да напомня: В началото на темата е написано защо часовник при това механичен.
                    В едно постапокалиптично бъдеще се очаквало да няма много уреди показващи време, както е сега
                    В едно постапокалиптично бъдеще ще е много по-ценно да имаш чувал боб отколкото часовник...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • ezhko
                      ezhko коментира
                      Редактиране на коментар
                      ...а и трябва ли му на пенсионер часовник?

                    • Esper
                      Esper коментира
                      Редактиране на коментар
                      Пенсиите по време и след апокалипсиса се отменят по дифолт.
                      Е, освен ако политиците не ги гарантират - тогава е друго!

                    • bogilloff
                      bogilloff коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ако нямаш точен часовник как ще свариш боба от торбата. От години пробвам и все не ми се получава без часовник.

                  • #26
                    Точка, нещо много "подскача" темата. От механика, кандисахме на кварц, а сега отиваме и на дигиталки...
                    От солар/кварцовите, бих препоръчал тези на Ситизен и Касио. По възможност, по- висок клас. Пак ще са по- малко пари от Сейко или Гармин, но си вършат елементарните задачи перфектно.
                    От десетина години имам Casio Edifice EQB 500 и си работи безпроблемно, независимо дали го нося, дали стои в шкафа на тъмно, дали е на балкона... къпя се, плувам си и т.н. Е, не е 200 лв., но ако вече си се спрял на тази "концепция" и бюджет, мога да се поогледам за нещо прилично из групите.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #27
                      Дядо ми си сверяваше часовниците "по радиото“,или "по телевизията"-8 вечерта.Аз пиша в Гугъл -точно време,и в един от първите резултати има време с точност до секунда.Обаче,ако има Апокалипсис,как ще става сверяването,ако ги няма горните благинки???И,без часовник ще оживеем,ама без Нет,как?

                      4

                      Коментар


                      • Тропчо
                        Тропчо коментира
                        Редактиране на коментар
                        Експириънс му е майката. Установил си, че часовникът ти изостава с 12 сек/денонощие, сиреч го врътваш минута напред на всеки 5 дни, или 6 минути на месец... както дойде. Предполага се и радиосверяемите да са извън играта.
                        На дядо ти дядо му си е сверявал часовника по часовниковата кула в селото, ако става дума.
                        Друг е въпросът за какво ти е точно време. Едва ли ще е, да не закъснееш за работа или важна среща. За координация на действията в рамките на час, пет или десет, достатъчно е на всички участващи в операцията да са им ЕДНАКВО неверни часовниците.

                      • icerunner
                        icerunner коментира
                        Редактиране на коментар
                        Баба ти Дядо ти…. Като дете първият ми часовник беше механичен с рисунка на Карлсон (онзи с перката на д.) и всяка вечер седях в 20.00 да гледам стрелките на часовника на първа програма за да го сверя

                    • #28
                      Венци...ако не си го гледал https://www.youtube.com/watch?v=AZRfKdrl_eE
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • Тропчо
                        Тропчо коментира
                        Редактиране на коментар
                        Е, това е класика. Дори, като писах за дядото на дядо му на красич, мислех за тоя клип.

                    • #29
                      Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                      ...И,без часовник ще оживеем,ама без Нет,как?
                      Обяснено като виц:
                      Помните ли как когато нямаше фейсбук никой не се вълнуваше къде сте били и какво правите? Нищо не се е променило.
                      Апропо, докато все още има интернет можеш да го попиташ "трябва ли да се слага интервал след препинатрелен знак". Дано да знае и да ти каже...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • krassitch
                        krassitch коментира
                        Редактиране на коментар
                        Каза ми - трябва.Посипвам си главата с пепел, аз съм най-неграмотния тук.Можеш да станеш безплатен коректор, всички много ще се радват

                    • #30
                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      Точка, нещо много "подскача" темата. От механика, кандисахме на кварц, а сега отиваме и на дигиталки...
                      От солар/кварцовите, бих препоръчал тези на Ситизен и Касио. По възможност, по- висок клас. Пак ще са по- малко пари от Сейко или Гармин, но си вършат елементарните задачи перфектно.
                      От десетина години имам Casio Edifice EQB 500 и си работи безпроблемно, независимо дали го нося, дали стои в шкафа на тъмно, дали е на балкона... къпя се, плувам си и т.н. Е, не е 200 лв., но ако вече си се спрял на тази "концепция" и бюджет, мога да се поогледам за нещо прилично из групите.
                      Оказа, се че автоматичния часовник не е "вечен и независим".
                      Кварца иска батерия но е безпроблемен, докато работи.
                      Солар?

                      Коментар


                      • Тропчо
                        Тропчо коментира
                        Редактиране на коментар
                        Солар. Слънце.

                      • icerunner
                        icerunner коментира
                        Редактиране на коментар
                        При изригване на супер вулкан, падане на метеорит или ядрена зима ще е къса клечка
                        Както и при куп апокалипсиси, при които просто ще трябва да си стоиш в убежището…
                        Купи си едно Касио с готини функции и 10 резервни батерии и отделно един механичен. Хем ще ти е кеф и от двата, хем ще преизпълниш плана за безопасност

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X