Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматичен часовник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автоматичен часовник

    Искам да си купя автоматичен-самонавивщ се часовник, не съм наясно с часовниците затова търся мнения тук.
    От 20 години не съм имал часовник, ползвам тела.
    Какво се гледа при избора на часовничасовник.Гледах ориент.
    Бюджет свободен, но хиляди няма да дам.
    Нека да обсъдим механичните.

  • #2
    Ако искаш точно време - купи си кварцов.
    Предишният ми беше автоматичен Ориент, цена около 500лв. Избързваше с около 5 минути на 24 часа. Изгубих го. Сегашният ми е Сертина, автомат, цена малко над средната РЗ, избързва само около минута на ден.
    Та, ако е за удоволствието, става. А за точно време гледай телефона или вземай друг тип.

    Коментар


    • Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      2007г. си взех Сектор за 700лв, носих го нонстоп до 2017г. Ако имаше отклонение минута/ден щял съм да го забележа. А то отклонение и 5 минути/месец не е имало. Това, което описваш ми се вижда като дефектно изделие. Или някаква специфика.

    • Savov
      Savov коментира
      Редактиране на коментар
      Ориентът го връщах в гаранция да го балансират. Опитаха се, но казаха, че при автоматичните поради различна активност на движения винаги има неточности. После го отнесох при приятел, стар, известен часовникар. И той се опита да го балансира, и той потвърди по-горното, и той не успя. Цертината избързва всъщност 2-3 минути седмично и не съм се разправял с часовникари.

    • Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      Всъщност, някъде до преди Сектора имах точно Ориент. Нямам спомен и за него да е давал такива отклонения. И двата ги имам все още. Вероятно следващия ми механичен ще е отново Сектор.

  • #3
    Като ученик имах руски, ръчен навиваш се и нямам спомен да не е бил точен.
    Но СССР го няма вече, може и да е паднало качеството.
    Искам обикновен часовник за ежедневна употреба, но минута неточност на ден е много.
    Купувам часовник, все едно ролетка да мери с 5 см. по малко.

    Понеже идва време несигурно не се знае дали ще има батерии или ще ни върнат в каменната ера искам механичен.

    Коментар


    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
      Редактиране на коментар
      То ако това се случи , за какво ти е часовник ?

    • bogilloff
      bogilloff коментира
      Редактиране на коментар
      И след апкалипсиса ще трябват точни часовници. Да си определиш координатите например. Някога адмиралтейството давало 10 000 лири, за часовник, който до Австралия да не сгреши повече от минута.
      Еххх, апокалипсис .... Както казваше дедо тошо в един стар виц - днес е четвъртък, яжте и пийте, утре петък - потоп, в събота ще отработваме потопа.

  • #4
    Механичните се ценят повече от колекционери и "сектанти"Те се купуват от "тежкари",любители на часовниците,ценители.Тук цените са по-високи от нормалните,понякога над два пъти.Всеки си има вкус,и избира какъв му харесва.Има форуми за любителите на часовници много.Аз съм фен на швейцарските,но и Сейко не са лоши.Механичен се настройва за точност- плюс,минус 15-20 секунди на денонощие са допустими.Точността е и до късмет,как ще се улучи.Ако мислиш за Апокалипсис,моли се да оцелее и някой часовникар,защото механичните се смазват и почистват на 7-10 години.За всеки ден ползвам нисък клас швейцарски Hanowa,дава ми минус 15 секунди на месец.Имам и механични,рядко ги слагам,не съм засичал точността им.

    Коментар


    • #5
      Имах механичен Citizen 20 години, сега е в шкафа поради нужда от верижка, която е специфична и струва неприлична сума. Купих го още като ученик, много имах мерак за такъв. Главно заради плавно движещия се секундарник. При мен имаше мисля три ремонта, първия гаранционен. Много са чувствителни на удар, чупят някакви крачета в механизма по спомен. Това с точността е вярно, прави се настройка на уред, малко са хората, които могат да го направят като свят. Не на последно място, не те знам от къде си, но часовникари в България, които освен да сменят батерия вече няма. По тези причини си купих Casio Edifice и приключих въпроса.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #6
        Подозирах препърски мотиви но вече съм сигурен

        Носих няколко години един от хилядите съвременни варианти на Сейко 5.
        Приятна машинка, в началото беше толкова точна, че няма да кажа за да не ме изкарате луд.
        Дори за малко да се подхлъзна в сектантството със SARB017 покрай нея.
        За щастие ми мина тази "екзема" преди реални материални щети.
        Междувременно моят си влезе в нормален цикъл и взе да бяга колкото се приема за нормално.
        Да ама не и за мен, всяко чудо за 3 дни, сейко го докара малко повече.
        Подарих го на приятел.

        Преди това имах ориент с power reserve, който беше вЕрно красив в класически смисъл.
        Тук ставаше въпрос за него и пак си е на такова дередже.
        Или аз нямам късмет с него или той с мен а най-вероятно е скъп БОКЛУК.
        Аз не съм чай такъв градобитняк.
        Не съм го подарил просто щото е подарък.

        Ся си нося един Pro Тrek със соларна батерия дето съм купил от форума преди ебемтиколко време.
        Не беше нов дори тогава, вече е значително над 10 години в експлоатация.
        Попадение в 10-ката, не ме занимава със себе си, не го пазя от нищо от край време е точен колкото колкото трябва.
        А има и радио-сверяване, което понякога работи.
        И не съм пипал батерията а няма никакви изгледи, че е за смяна.

        Един кратък съвет - не се филмирай.
        Няма нито ще има нищо практично в покупка на механичен часовник към момента.
        Поводите да се прави нямат АБСОЛЮТНО нищо общо с това.
        Нито пък с твоите мотиви.
        Особено пък с тях
        Враг усраине

        Коментар


        • #7
          Първоначално публикуван от Точка Преглед на мнение
          Понеже идва време несигурно не се знае дали ще има батерии или ще ни върнат в каменната ера искам механичен.
          Литиевите батерии имат прилично дълъг срок на съхранение... примерно 30+ години. Тъй че проблема с оцеляването се решава с 5-10 лв. инвестиция в батерии като за твоя часовник... за следващите 30 години.

          п.п. Нищо лошо, ако те кефи механичен часовник да си купиш, но не търси практични оправдания, защото няма да намериш.
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #8



            Casio Lineage LCW-M170TD-1AER

            Тежи колкото пластмасов, ама не е. За точност - сверява се по радиосигнал всяка вечер около 3,4 часа сутринта. Това ми е втория титанов часовник и вече за стоманени не ми се мисли.
            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

            Коментар


            • #9
              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:3121.jpg Прегледи:0 Размер:69.3 КБ ID:6911202

              CASIO G-SHOCK, соларен и с радиосинхрон. Купен намален на 50 лв. в кварталното фото. Ултранадеждно, неунищожимо,дуракоустойчиво, безгрижно, евтино и сърдито решение на обявения проблем.
              Сигурно има и други подобни варианти.

              ПС В момента съм на Seiko 5 Sport. Налага се да го сверявам през ден. Щото си нямам други грижи и ме е хванал саклета

              Коментар


              • #10
                Механиката е странно нещо. Как го носиш, спиш ли с него, оставяш го на шкафчето с коронката нагоре или надолу, каква е температурата вън... Класически модел ли да бъде, водоустойчив, удароустойчив, минерално стъкло или сапфир? Търсим три стрелки или субдайъли и датник? Надеждност или визия? Нов или втора употреба? ...
                За трицифрени суми ще получиш в 90 % от случаите някоя от многобройните версии на ЕТА или Миота- среден към нисък клас, което не пречи абсолютно същият механизъм да е и в "четирицифрен" часовник. Темата е много дълга и напоителна. Почти колкото джипките. Основното е за какво ти трябва.
                Само една подсказка- кварцът не се поддържа, няма смазване, няма почистване. Един читав солар спокойно може да те изкара запечатан от фабриката 15- 20 години без никакви грижи, а някои модели, дори не ги пипаш на 30-ти или 31-ви. Пълна скука, никаква емоция!
                Механиката е несравнима като чар и усещане, разбира се! Често и като разочарование, особено ако не знаеш какво купуваш, но и това си е вид емоция.
                За марките... спокойно можеш да намериш в едно Q&Q и в една Seconda, примерно, една и съща машинка, а разликата в цената да е в порядък.
                Все пак, накрая- в посочения трицифрен бюджет, ако не знам какво търся и не искам да знам, и не ми се занимава с четене и глупости, и да е механика... най- малко рискувам с Ориент.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • #11
                  Цените са странно нещо при часовницитеЕдин и същ часовник, проучвам цени,в САЩ-444 долара,тук-2450 лв.Как постигат такава разлика в цените?Или... имат неприличен марж на печалбата?Аз с бюджет до 1000 лв бих заложил на Тисо Пауърматик 80 от Щатите,даже и ще останат пари.То с часовниците е като с колите-ако една те радва повече,въпреки че е по-чуплива,пак си я избираш на вкус

                  Коментар


                  • #12
                    МОят наследствен Orient пък забавя около 2-3 минути на 24 ч, предполагам ,защото го свалям вечер докато спя.
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • Asen Kushlev
                      Asen Kushlev коментира
                      Редактиране на коментар
                      Възможно е, но по-скоро иска настройка. С времето комбинацията от липса на добра настройка и нужда от почистване причинява забавянето. След профилактика съвсем леко движение на ръката зарежда механизма, а когато е зле механиката си трябва доста по-динамични движения.

                  • #13
                    Не съм носил ръчен часовник от 30 и кусур години, последния ми, спомням си, беше едно куку с пластмасова каишка, като му се скъса каишката, се местеше от шкаф на шкаф, докато не изчезна. Преди година рових в гаража за нещо, дето така и не го намерих, но намерих часовника на баща ми Poljot автоматик, подарък от колеги те му през далечната 1986г.
                    Разклатих го и секундарника тръгна, от тоя момент до ден днешен е на ръката ми и от както го сверих, не е мръднал нито секунда напред или назад. Носих го в началото да му сменят стъклото и профилактика, почистване и смазване.
                    ,
                    Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                    Коментар


                    • #14
                      Първоначално публикуван от zmiata29 Преглед на мнение
                      Не съм носил ръчен часовник от 30 и кусур години, последния ми, спомням си, беше едно куку с пластмасова каишка, като му се скъса каишката, се местеше от шкаф на шкаф, докато не изчезна. Преди година рових в гаража за нещо, дето така и не го намерих, но намерих часовника на баща ми Poljot автоматик, подарък от колеги те му през далечната 1986г.
                      Разклатих го и секундарника тръгна, от тоя момент до ден днешен е на ръката ми и от както го сверих, не е мръднал нито секунда напред или назад. Носих го в началото да му сменят стъклото и профилактика, почистване и смазване.
                      ,
                      От 1 година не е мръднал нито със секунда? Че той ще се окаже по-точен от Breitling Superquartz Слага в малкия си джоб швейцарците, от които са "взаимствани" механизмите им.

                      Коментар


                      • #15
                        Ако цепиш зимата дърва - забрави за механика.
                        Зимай електрически с радиосинхрон, има с букви има и със стрелки, има евтино има и скъпо... И това е. За предпочитане с фотоволтаик, че да не се учат по сергиите как се сменя батерия, бате... И така
                        Публикувайте отговор

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X