Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

    Първоначално публикуван от Revron Преглед на мнение
    За компетентността ми за съжаление си прав и затова всякакви полезни съвети и напътствия са добре дошли.
    Ето, мисля това: http://www.dozimetrov.net/

    е възможно най-елементарно разказано поне като общи понятия... Оттам каквото Ви заинтересува, можете да потърсите, има безкрайно много материали и книги...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #92
      От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Валял ме е Чернобилския дъжд, ядох домати и марули на корем, преди 25 лета. Още мърдам и не съм със три ръце. И щерката е наред, 89ти набор.
      Ми не е лошо тогава да запалиш в църквата една свещичка за здраве . Освен ако не си неутронен излъчвател като оная бабичка в Чернобил , дето я спомена Венци .

      Между другото , в моето бивше предприятие още от Татово време , един от основните предмети на дейност беше рентгенова и гама-дефектоскопия на заварени съединения . Със всичките хигиенни и медицински мерки за персонала според трудовото законодателство . Плюс строгия дозиметричен контрол , погълнати дози , профилактики ... и всичко , как си му е реда ....
      ....Та наскоро говорих с мой бивш колега : от всичките дефектоскописти през годините , стигналите до пенсия се броят на пръсти .
      Последно редактирано от Vlado_Ts; 03-05-11, 21:19.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #93
        От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Ето, мисля това: http://www.dozimetrov.net/

        е възможно най-елементарно разказано поне като общи понятия... Оттам каквото Ви заинтересува, можете да потърсите, има безкрайно много материали и книги...
        Благодаря, поради липсата ми на специализация не съм се изразил правилно още в началото. Нямам нужда да измервам наличието на естествена безопасна радиация, а само на опасни лъчения, а с граждански уред за целта това е напълно възможно според горния сайт.

        Коментар


        • #94
          От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

          Точно това се опитваме да Ви кажем всички дето писахме в темата... Търсенето на радиоактивно заразяване в храни е по-скоро търсене на равнища под-фоновите, което е много трудно... Ако с обикновен дозиметър Вие установите, че дадена храна е силно радиоактивна, или е расла във двора на реактора във Фукушима или Чернобил или някой специално я е наръсил...

          Да има такива случаи, точно с такива дозиметри се работи в определени зони около Чернобил и в Беларус... Но това ще ви позволи да определите дали едни гъби са да речем 500 пъти над нормата и да изберете тези дето са само 100 пъти над нормата...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #95
            От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            Точно това се опитваме да Ви кажем всички дето писахме в темата... Търсенето на радиоактивно заразяване в храни е по-скоро търсене на равнища под-фоновите, което е много трудно... Ако с обикновен дозиметър Вие установите, че дадена храна е силно радиоактивна, или е расла във двора на реактора във Фукушима или Чернобил или някой специално я е наръсил...

            Да има такива случаи, точно с такива дозиметри се работи в определени зони около Чернобил и в Беларус... Но това ще ви позволи да определите дали едни гъби са да речем 500 пъти над нормата и да изберете тези дето са само 100 пъти над нормата...
            Няма ли възможност за откриване поне на алфа и бета частици, които са опасни при поглъщане и които по принцип мисля, че не трябва да фигурират в естествения фон. За гама лъчение според мен няма голяма разлика дали се погълне или само си изложен на него особено когато не се различава от фонa.

            Коментар


            • #96
              От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

              Здравейте. Не знам дали питането ми е точно за тук защото ядрената физика не ми е силна страна. Питането ми е свързано с пратка, която ми е изпратена (текстил ако има значение) от Отсу (префектура Шига) и дали би могло да има опасност от радиация (все пак Отсу не е толкова близо до Фукушима, но знае ли човек)? Някой ако има дозиметър може ли да измери дозата радиация на съответните неща или да ме насочите къде могат да го направят?
              Последно редактирано от Bobkata; 13-05-11, 09:57.
              Renault Scenic RX4 2.0 16V 140hp

              Коментар


              • #97
                От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

                Според мен, не се впрягай.

                Коментар


                • #98
                  От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Според мен, не се впрягай.
                  Честно казано аз никак не се впрягам, по-скоро питам за успокоение на роднините
                  Renault Scenic RX4 2.0 16V 140hp

                  Коментар


                  • #99
                    От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

                    Тук доста хора могат да ти услужат с дозиметър.

                    Коментар


                    • От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

                      А колета беше вързан на гърба на една позната косатка?
                      Идиотизъм някъв ... През колко летища е минал тоя буклук? И там всичките балъци не са чували за дозиметричен контрол? Тогава и аз да пратя някоя мръсна бомба по същия канал ...
                      Последно редактирано от Ясен; 16-05-11, 12:24. Причина: Стефан

                      Коментар


                      • От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

                        Бре Стефане нали мериш по домовете
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          А колета беше вързан на гърба на една позната косатка?
                          Идиотизъм някъв ... През колко летища е минал тоя буклук? И там всичките балъци не са чували за дозиметричен контрол? Тогава и аз да пратя някоя мръсна бомба по същия канал ...
                          Е, не може човек да разбира от всичко. А и родните медии не помагат да премахнат невежеството на българина (в това число сигурно и моето) и внасят (според мен) малко излишна паника.
                          Последно редактирано от Ясен; 16-05-11, 12:25. Причина: пак той
                          Renault Scenic RX4 2.0 16V 140hp

                          Коментар


                          • От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

                            Ето това ни плаши: http://paper.standartnews.com/bg/art...article=367267 Може ли някой да обясни как би могло да се провери тази информация, дали е точна или само спекула заради цените на имотите в района?
                            Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                            Коментар


                            • От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

                              Като пратиш журнализгата и началника и при психиатър.
                              София си стои върху разлом, от който радон-60 гази от времето на последния удар на комета в тази планета. Онкологичната опастност за жителите на града идва не от някой си рудник, а от малоумниците, които разнасят бутилки с минерална вода от Централната баня, по всички трамваи и влакове на метрото.

                              Коментар


                              • От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

                                Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
                                Бре Стефане нали мериш по домовете
                                Градуса на домашната ракия
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X