Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

    OFF:
    Колеги, хайде ако някой има гайгеров под ръка и е наблизо, да измери радиацията на залива Вромос,че много ни плашат по новините
    Последно редактирано от illmatic; 05-08-10, 22:49.
    Positive and free spirit
    И нека бъде светлина,
    нека бъде звук,
    нека бъда себе си,
    а не някой друг !!!

    Коментар


    • #62
      От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

      А противорадиационни костюми не търсите ли? Щото докато мерите... знае ли човек?!

      Прочетете тук, писал съм достатъчно, въреки, че темата е в коша..
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #63
        От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

        Продавам ренгеноиметър-радиометър РР-51 българско производство със оригиналната калъфка, сандък, резеврни ампули, слушалка, телескопична дръжка и т.н. Пълен коплект с ръководство и техническа документация също има и еталонен радиационен източник.
        Някой ако се интересува да пише halim@gbg.bg

        Коментар


        • #64
          От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

          Продавам ренгеноиметър-радиометър РР-51 А - чисто нов в пълен заводски комплект! Ако накой се интересува да се свърже с мен на tsviatko_tsvetkov@yahoo.com !

          Коментар


          • #65
            От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

            Здравейте,

            Имам нужда от радиометър за измерване на радиация основно в хранителни продукти. Доколкото успях да се запозная за целта е нужен уред с висока чувствителност и възможност за улавяне на всички видове лъчения. Поразрових и открих следните устройства:

            МКС-РМ1401К
            http://ecoprogress.net/content/PM1401K-b.htm
            производител http://www.polimaster.com/products/hand-held_search_instruments/pm1401k/

            IL-GS1
            http://www.inlab-bg.com/subpage_Offers_radiometer.htm
            производител http://www.gammascout.com/

            Inspector Survey Meter
            http://www.biodex.com/radio/detection/detection_510.htm

            RADIATION MONITORS AT1125 AND AT1125A
            http://www.atomtex.com/producte.phtml?r=24&id=95

            Понеже не съм специалист ще съм благодарен за мнения, кои уреди имат необходимите технически качества за откриване на дори малки количества радиация в хранителни продукти и кой от тях ще е най-добрия избор.

            Благодаря.

            Коментар


            • #66
              От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

              Първоначално публикуван от Revron Преглед на мнение
              .... качества за откриване на дори малки количества радиация в хранителни продукти ......
              Поставената по този начин задачата е сложен спектрометричен проблем, за който ти трябва като минимум : Хубав спектрометър, дебела оловна защита и ОПИТЕН ГАМА СПЕКТРОМЕТРИСТ.
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #67
                От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

                Първоначално публикуван от Revron Преглед на мнение
                Здравейте,

                [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Имам нужда от радиометър за измерване на радиация основно в хранителни продукти. Доколкото успях да се запозная за целта е нужен уред с висока чувствителност и възможност за улавяне на всички видове лъчения. Благодаря.
                Нито един от линковете не става. Ако наистина искаш да определяш "всички" видове лъчения, ти трябва не уред, а лаборатория с уреди не само за измерване, но и подготовка на пробите и екип от специалисти.

                Коментар


                • #68
                  От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

                  Благодаря, но лаборатория няма как да използвам.
                  Ще се задоволя с максималното което мога да направя с подобни преносими уреди. Кой от тях е с най-добри качества?

                  Коментар


                  • #69
                    От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

                    Първоначално публикуван от Revron Преглед на мнение
                    Благодаря, но лаборатория няма как да използвам.
                    Ще се задоволя с максималното което мога да направя с подобни преносими уреди. Кой от тях е с най-добри качества?
                    Не. Само с уред няма да стане.
                    Трябва си и знания. Вземи прочети някоя специализирана книжка, после виж какви са стандартите и методите за определяне на количеството на "всички видове лъчения", след това референтните гранични стойности, и след като научиш колко сложен е този процес и ако още не си се отказал - тогава вече ще знаеш какъв уред(и) ти трябва(т).
                    Като им видиш и цената на уредите които ще ти свършат работа, ще се убедеиш, че с лаборатория е по-евтино ...
                    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

                      Въпросът не е толкова в цената, колкото в практичността. Няма как да нося всеки път проби за проверка от краставиците и доматите, които съм си купил от пазара или които предстои да си купя… Тези уреди поне не са предназначени за тесни специалисти и ако могат да бъдат дори частично полезни ще е добре. А допълнителни знания за употребата им съм готов да придобия. Явно резултатът няма да е перфектен, но алтернативата е да продължа на сляпо без да съм опитал да намаля риска от попадане на заразен продукт и поемане на радиация вътре в тялото (моето и на близки), което в нашите географски ширини е по-опасно от външното излагане на нея.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

                        : )
                        A измерванията в контролирана среда ли ще се извършват?
                        Кое ти гарантира че показанията на многоцелевия ти уред ще бъдат предизвикани от краставицата а не от естествения фон на женския пазар?

                        Коментар


                        • #72
                          От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

                          Аз предлагам да не отчайваме колегата. Съветът ми е да си купи уред предназначен за битови цели, където си върви с книжка, описание и ясни режими. Така и ще е ясно какво и как да прави. Точно такива уреди се създадоха много модели след Чернобил и с тази цел. Но държа да предупредя, че все пак те са за отличаване на силно заразени храни и материали, не за измервания около фона...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #73
                            От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

                            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                            ...Съветът ми е да си купи уред предназначен за битови цели...
                            И кой от уредите по-горе, все пак, би бил най-подходящ.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

                              Първоначално публикуван от Revron Преглед на мнение
                              ... Явно резултатът няма да е перфектен,...
                              Резултат, както вече май по-горе някъде отбелязах ще е даване на едни пари за нещо отчитащо варациите в цената на спанака на женския пазар в зависимост от фазите на втората луната на Юпитер. Тъй като нито един от посочените от Вас прибори не е подходящ и понеже държите да мерите нещо, съветвам Ви да да си купите най-евтиния.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

                                Първоначално публикуван от Revron Преглед на мнение
                                И кой от уредите по-горе, все пак, би бил най-подходящ.
                                Вероятно този:
                                http://www.atomtex.com/producte.phtml?r=24&id=95

                                Макар, че ми се вижда прекалено скъп, за целите за които ще го използвате. И пак ще се повторя, но уредите са едната страна на въпросът, другата и по-важната са знанията. Съветвам Ви да прочетете по въпроса, резултатите ще дойдат сами...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X