Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на палатка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на палатка

    Здравейте
    Трябва ми експертно мнение за палатка, а къде да го търся, ако не тук
    Знам, че Outdoor са добри, но в нета никъде не намирам Outdoor, а засега нямам време да обиколя магазините. Знам, че с Стената ги продаваха, но в сайта им ги няма. Търся си сравнително широка палатка, в която да се побира голям надуваем дюшек, да е двуслойна и да не е повече от 130-140 лева Желателно да има и предверие ))
    Дотук търсенето ми даде само този резултат. Какво мислите? Ако можете да ми препоръчате нещо.
    Също така се търси и дюшек, чувал и шалте (по-евтинки), но това мисля, че ще е по-лесно и не толкова важно, но не отказвам препоръки

  • #2
    От: Избор на палатка

    Тук сме обсъждали палатките. Вярно, от гледна точка на мотоциклетисти, но има полезни мнения и съвети. Палатката, която ползвам, в Бургас струва с около 25% по-евтино, отколкото в "Стената".
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #3
      От: Избор на палатка

      Отиди в Практикер те продават оутдор и имет каквото търсиш две спални помещения и предверие цена около 120-130 лв

      Коментар


      • #4
        От: Избор на палатка

        Съвет - не си купувайте най-евтиното. Все пак ще разчитате на палатката да ви пази от дъжд, да има комарник, да не се разпори след 5 разпъвания и т.н.......

        Освен ако не е за еднократна употреба ( за 1 нощ на някой фестивал например)

        Коментар


        • #5
          От: Избор на палатка

          От палатка до палатка има огромна разлика.
          Една е за морето лятото, друго е в планината зимата.
          За къмпинг е друга. За мотористи също е различно.
          Няма универсална палатка. Аз имам 5 различни.
          От 2кг. до 50 кг.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на палатка

            Малък съвет от необичащ палатки човек (аз) - ако по-често ще я използваш пролет-лято-есен (по-вероятно), то търси светли цветове! Досега колкото пъти съм бил на палатка тъмен цвят, толкова пъти ми се случва през деня като я огрее слънцето да става нетърпимо...

            Коментар


            • #7
              От: Избор на палатка

              Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
              Малък съвет от необичащ палатки човек (аз) - ако по-често ще я използваш пролет-лято-есен (по-вероятно), то търси светли цветове! Досега колкото пъти съм бил на палатка тъмен цвят, толкова пъти ми се случва през деня като я огрее слънцето да става нетърпимо...
              аз и в оранжева палатка не мога да спя след 8

              относно другите коментари, предимно ще я ползвам пролет и лято, в никакъв случай през зимата, не търся най-евтиното, а нещо което да ми върши работа 4-5 пъти годишно, не да се скъса на първото опъване, но няма и да я ползвам постоянно за да е супер функционална и качествена. Някакъв среден вариант

              Коментар


              • #8
                От: Избор на палатка

                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                Тук сме обсъждали палатките. Вярно, от гледна точка на мотоциклетисти, но има полезни мнения и съвети. Палатката, която ползвам, в Бургас струва с около 25% по-евтино, отколкото в "Стената".
                Мерси, ще почета

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на палатка

                  Аз да кажа за Vango - имам същият модел само дето е двуместният вариант - Vango Alpha 200. Още не съм я пробвал на дъжд, но за 6-7 ползвания в последният месец наблюдавам следните няколко сериозни недостатъка:

                  1. Къса е - макар по спецификацията да я дават 210 см или нещо такова, реално е около 180 см използваема площ по дължина (без предверието). Просто мерят дължината на самата основа, а както се сещаме тя е част от триъгълник, чиито стени се сближават нагоре. Така като легне човек с по-длъшко тяло и опира в двата края, което е доста неприятно. Аз съм 186 см. и палатката ми е къса. Туй то.

                  2. За всичките разпъвания досега все още не съм успял да открия начин за правилно разполагане на слоевете така, че да не се допират. Както и да я разпъвам, суча, обтягам, усуквам и прочие, ВИНАГИ двата слоя се допират от двете дълги страни и на доста голяма площ. А това е гадно понеже ефективно я превръща в еднослойна палатка, еле пък ако завали дъжд... Съответно кондензира яко и сутрин се будиш с мокър чувал. Гадост.

                  3. Конденза е умопомрачаващ. Не знам защо - нещо са я сметнали грешно ли, тъпо са разположили вентилационните отвори ли, що ли... Ама като спим двамата с възлюбената ми вътре една нощ (само спим!! ) сутрин в предверието е зверски конденз - направо тече като чешма... Подаваш си главата сутрин от входа и ти се изсипва черпак ледена вода във врата за събуждане. Пак гадост

                  4. На широчина е много тясна. Абе гадост

                  Като плюсове мога да отбележа че двуместната е лека за носене на гръб - важна подробност при планинарстване; много бързо се разпъва даже от сам човек - има няма за 10тина минути без да си даваш зор; има ремонтен комплект и не на последно място не ми пука особено за нея понеже е евтина - двуместната е 99 лева.
                  What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на палатка

                    http://www.autohome.it/file_gb/columbus_variant.html , другото е компромис...
                    08седемшест5едно513четири

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на палатка

                      Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
                      http://www.autohome.it/file_gb/columbus_variant.html , другото е компромис...
                      Е... Къде я хвърли момичето в джаза.
                      Светле, явно става дума за палатка, която ще превозваш с кола (след като спомена и надуваем дюшек, не вярвам, че всичко това ще се носи на гръб).
                      При това положение, спрямо твоите критерии и най-вече до тази цена, това, което си намерила ще ти свърши работа. Качествените палатки, с подобни размери, така или иначе започват от над 400-500лв. За 4-5 пъти в годината, палатката от твоя линк ще свърши работа.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на палатка

                        Днес бях в Практикер, и ако някой го интересува резервна еднослойна палатка, сега е момента. Имат промоция на Outdoor триместна 205 на 210 или нещо от сорта е намалена от 60 на 40 лв. Преди месец спах в същата и то на голям студ и ми изглежда що годе читава. Имат и една по-голяма 210 на 240, с предверие с прозорчета за 80лв, може би ще си купя нея, супер широка е и има място за всякакви багажи аз ще съм с кола така или иначе, както Яро правилно отбеляза и сигурно ще мъкна много неща. А имайки предвид, че едва ли ще ходя по студено време предполагам няма кой знае каква разлика между еднослойната и двуслойната ...или има

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на палатка

                          А какво мислите за това: http://www.coleman.com/coleman/Colem..._id=2000001590

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на палатка

                            Повечето еднослойни палатки не издържат на слаб дъжд, дори... Ако производителят не е посочил поне 3000 мм воден стълб (отговаря на проливен дъжд), то палатката е желателно да се разпъва само след справка с прогнозата за времето...
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на палатка

                              Coleman имат много прилични неща, спрямо цената си. Най-много им харесвам тентите, разкошни на твърде прилични цени. Палатката от линка става за къмпингуване покрай морето.

                              За еднослойните Джорджо е прав ,помисли за нещо отгоре (върху палатката, като найлон например, което да те запази при силен дъжд).

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X