Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на палатка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Избор на палатка

    Да задам един лаишки въпрос към по-опитните палаткаджии.. Ако обработя в разпънато състояние палатката със спрей-импрегнант ще има ли ефект и колко дълго ще продължи той..?! Преди две години купих една шест местна палатка (полска ако не се лъжа) от Кауфланд и досега съм я ползвал 2-3 пъти, но никога не ни е валял дъжд в нея . Дават и воден стълб 1200 но силно ме съмнява, предвид цената и (70 лв)! Не ми се ще да я изхвърлям защото е доста удобна (квадратно иглу в чийто център мога да се изправя почти свободно) и лека. Ако не става със спрея, има ли друг начин да повиша водоустойчивостта и?! Палатката си има отдушник на тавана така, че не би трябвало да има проблеми с конденза.

    П.П. Сега гледам, че се предлагат и различни навеси. Смятате ли, че един навес от качествена материя, който се разпъва над палатката би бил подходящо решение..?! Препоръчайте нещо хубаво...
    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 15-05-12, 08:26.

    Коментар


    • #47
      От: Избор на палатка

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      Да задам един лаишки въпрос към по-опитните палаткаджии.. Ако обработя в разпънато състояние палатката със спрей-импрегнант ще има ли ефект и колко дълго ще продължи той..?! Преди две години купих една шест местна палатка (полска ако не се лъжа) от Кауфланд и досега съм я ползвал 2-3 пъти, но никога не ни е валял дъжд в нея . Дават и воден стълб 1200 но силно ме съмнява, предвид цената и (70 лв)! Не ми се ще да я изхвърлям защото е доста удобна (квадратно иглу в чийто център мога да се изправя почти свободно) и лека. Ако не става със спрея, има ли друг начин да повиша водоустойчивостта и?! Палатката си има отдушник на тавана така, че не би трябвало да има проблеми с конденза.

      П.П. Сега гледам, че се предлагат и различни навеси. Смятате ли, че един навес от качествена материя, който се разпъва над палатката би бил подходящо решение..?! Препоръчайте нещо хубаво...
      Спрея има за цел да направи повърхността на материята хидрофобна и капките да се стичат отгоре без да попиват и омокрят тъканта. Ако шевовете на палатката ти са подлепени с лента отвътре е много вероятно спрея да подобри нещата. Ако не -едва ли има смисъл защото ще пуска през шевовете. Навеса, ако е подходящ ще върши работа на кротък дъжд (както и ако опънеш един найлон отгоре), но задуха ли ще отлети мигом, независимо от цената му и вложеното старание при опъването му.
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #48
        От: Избор на палатка

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22812657_1_585x461.jpg
Прегледи:1
Размер:31.3 КБ
ID:5480478Здравейте харесъл сам си на Регата един модел 6 местна палатка.Пише,че е с 2000м воден стълб,но нище не се споменава дали е двуслойна или не.Това ще ми е първата палатка и съм доста "бос" в тази област.Според вас дали ще имам ядове с нея?Става въпрос за 2-3 дневно лагеруване предимно летните месеци.Е по натам апетита идва с яденето та може и по седмица да увеличим престоя но пак ще е пролет-лято.
        пс. модела май се води pro action 6 man tent
        Последно редактирано от RIFLE; 07-05-13, 22:43.
        Pathfinder 4.0L

        Коментар


        • #49
          От: Избор на палатка

          Есента купих от Плактикер преоценен навес от раиран син плат. Ще го ползване според нуждите - за навес пред палатката или за допълнителен покрив над нея.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #50
            От: Избор на палатка

            Така като гледам разпъването на тази палатка отнема време колкото да се построи малка къща.

            Майтапа настрана, но ако не планираш поне няколко(3-4 дни и нагоре) нощувки-не си заслужава разпъването и сгъването на такава голяма палатка.
            Много на място идва въпросът-защо ти е палатка за 6 човека? Надали ще спите повече от двама в нея.
            Аз бих избрал нещо по-малко, заемащо по-малко място, и което лесно се разпъва и прибира.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #51
              От: Избор на палатка

              по добре вземи 2 отделни палатки - тази е мега непрактичен дизайн. Разпъва се относително трудно, ниска е. Става единствено за спане. Ако ти трябва задължително голяма палатка земи нещо от рода на quechua 6.2 но и там смисъла от опъване за 2-3 дена е съмнителен. Ако конфигурацията е 2ма възрастни с 2-3 деца 2 палатки задължително :>
              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

              Коментар


              • #52
                От: Избор на палатка

                Просто се замисли колко равна повърхността ти трябва за да распънеш тази палатка? Иначе на снимка ясно се вижда че тази палатка, поне в спалните отделения е двухслойна.

                Коментар


                • #53
                  От: Избор на палатка

                  Ако ходиш на палатка за повече време (над 4-5 нощувки) голямата палтка е задължителна,голямо удобство е.
                  Аз ходя за по месец на море на палатка и от две години имам Quechua 6.2 която е 6х3 метра,спалните са две разположени едно до друго,като едното не го слагаме и се получава доста голямо пространство,в което може да ходиш изправен,да сложиш маса със столове за 5-6 човека,добре проветрена е и като цяло съм много доволен от нея.Но опъването си е 20-30 мин,трябва да се съобразиш с терена ....
                  За 2-3 дни ползвам малка 3 местна тип иглу-по-компактна е,по-бързо се разпъва и събира,возя си я и на мотора.
                  Ако те притеснява дъжда-просто носи със себе си един найлон 4х5 м от най-тънкия,и като започне да вали,просто изчакваш първите капки,покриваш палатката с него,той залепва от водата и ако се наложи го затискаш с подръчни материали за да не го духа вятъра
                  Cherokee WJ 4.0L- NP242
                  Honda Africa Twin XRV 750

                  Коментар


                  • #54
                    От: Избор на палатка

                    Не плашете човека.
                    Имам същата, но на Coleman, модела е Ridgeline 6. Като имате предвид, че до миналата година не бях спал (съответно разпъвал) на палатка, тази я разпъваме за 20мин. Двама души трябват само за рейките. След това сам я довършвам, а жената подрежда лагера. Аз лично съм много доволен. Хич не е ниска. Аз съм 1.80м.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Избор на палатка

                      Защо да го плашим
                      просто споделям неща в които съм се убедил след 20г ходене по палатки-кое е по-удобно и комфортно....
                      Cherokee WJ 4.0L- NP242
                      Honda Africa Twin XRV 750

                      Коментар


                      • #56
                        От: Избор на палатка

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        ... на място идва въпросът-защо ти е палатка за 6 човека? Надали ще спите повече от двама в нея...
                        Защото никога в палатка за двама не могат да спят двама комфортно. Когато ползвам наземна палатка спим двама в палатка за 4-5 човека и има място за всичко (ако времето се скапе и т.н.). Изключение е когато си за ден - два и особено ако всичко е на гръб, естествено, че всичко трябва да е максимално компактно.

                        Още нещо към питащия - важно е къде ще се разпъва. Ако е на закътано и без вятър (в гора) - може да се разгледат и (най-) евтините алтернативи. Ако ще е на открито и с добър вятър, масовките не стават, просто е загуба на пари и време.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Избор на палатка

                          Благодаря за отговорите,ами ще спим аз,жената и 2те чавета.Но са малки още на 4-6г и се притеснявам да ги изолирам в отделна палатка.За това гледам нещо да е поне 4 местно, но колегата по горе е прав,че повечето 4 или 3+1 местни палатки само като им гледам рамерите ми е ясно,че няма да е удобно за спане особено за мен.За това на този модел поне размера на спалните помещения ме удоволетворява.Ако бяхме само 2мата с жената нямаше и да се чудя и да гледам такива шатри но който има 1 или 2 деца знае,че доста често трябва да се правят компромиси и доста често е на мой гръб
                          За разпъването силно се надявам druncho да е прав 20 или 30мин. разгъване не ме плашат.
                          Pathfinder 4.0L

                          Коментар


                          • #58
                            От: Избор на палатка

                            Първоначално публикуван от RIFLE Преглед на мнение
                            Благодаря за отговорите,ами ще спим аз,жената и 2те чавета.Но са малки още на 4-6г и се притеснявам да ги изолирам в отделна палатка.За това гледам нещо да е поне 4 местно, но колегата по горе е прав,че повечето 4 или 3+1 местни палатки само като им гледам рамерите ми е ясно,че няма да е удобно за спане особено за мен.За това на този модел поне размера на спалните помещения ме удоволетворява.Ако бяхме само 2мата с жената нямаше и да се чудя и да гледам такива шатри но който има 1 или 2 деца знае,че доста често трябва да се правят компромиси и доста често е на мой гръб
                            За разпъването силно се надявам druncho да е прав 20 или 30мин. разгъване не ме плашат.
                            Ако килограмите и обема не са проблем имам една излишна платняна. Става до 4на 4м. Сменям я за дамаджана гроздова. Опъва се за 20тина минути. Мисля, че е дойчовска. Вътре навсякъде се ходи прав. И има място и за маса и столове.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bania 5.jpg
Прегледи:1
Размер:224.2 КБ
ID:5480524

                            Това отпред е отделна част. Самата палатка е отзад, ама не мога да намеря снимка.
                            Последно редактирано от Пенчо; 08-05-13, 14:24.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Избор на палатка

                              Искаш да се отървеш от нея, да зарадваш някого или просто да я продадеш, че съм силно заинтересуван.
                              За съжаление нямам "дамаджана гроздова" но мога да потърся.
                              В какво състояние е палатката.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Избор на палатка

                                Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
                                Искаш да се отървеш от нея, да зарадваш някого или просто да я продадеш, че съм силно заинтересуван.
                                За съжаление нямам "дамаджана гроздова" но мога да потърся.
                                В какво състояние е палатката.
                                Пречка ми се в мазето. А и вече щерката порасна и ми е голяма за двамата с жената. Състоянието е доста прилично, само е поизбеляла, ама не е протичала и в най- силна буря с градушка. На снимката е на 2000м. в Рила.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X