Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отоплител за палатка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отоплител за палатка

    Да би било интересно да споделиш резултатите от експеримента.
    Сега съм решил да си търся отоплител за палатката - tent heater , но за сега срещам само маркови на Coleman и цените им са доста солени.
    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

  • #2
    До: Отоплител за палатка

    Виж и тези на ZODI... В интерес на истината аз си топля палатката с газова лампа на Примус. Идеално топли + светло... Но си мисля, че най-подходящият отоплител може да стане от въздушна печка за автомобил... тиха е, всичко е оптимизирано, не е голяма като размер и харчи много малко... и си има всичко + вентилатор...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      До: Отоплител за палатка

      Keltis ,добре дошъл.

      За палатка Примус на газ, иначе ако има кола на близо може и духалка на 220в с преобразувател от 12 на 220в.
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • #4
        До: Отоплител за палатка

        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
        Keltis ,добре дошъл.

        За палатка Примус на газ, иначе ако има кола на близо може и духалка на 220в с преобразувател от 12 на 220в.
        Няма ли да гълта много ток ?
        [I][B]S мЭн - kOйТо иSкА, sРЭЩу мЭн - kОйТо мОжЭ !!![/B][/I]

        Коментар


        • #5
          До: Отоплител за палатка

          Първоначално публикуван от AHATEMA Преглед на мнение
          Няма ли да гълта много ток ?
          Гълта нафта. За да е генератор, колата трябва да работи.
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • #6
            До: Отоплител за палатка

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            ... Но си мисля, че най-подходящият отоплител може да стане от въздушна печка за автомобил... тиха е, всичко е оптимизирано, не е голяма като размер и харчи много малко... и си има всичко + вентилатор...
            Защо ли и аз така си мисля... В една кутия пред, зад, до палатката и с въздуховод направо вътре. А на тези с твърд покрив може и отгоре направо.
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #7
              До: Отоплител за палатка

              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
              Keltis ,добре дошъл.

              За палатка Примус на газ, иначе ако има кола на близо може и духалка на 220в с преобразувател от 12 на 220в.
              Добре заварил!

              Мдаааа интересни и разнообразни предложения.
              Моите намерения също клоняха към някакъв отоплител на газ.
              Но определено ще се огледам и за предложенията на ZODI.
              Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

              Коментар


              • #8
                До: Отоплител за палатка

                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                Виж и тези на ZODI... В интерес на истината аз си топля палатката с газова лампа на Примус. Идеално топли + светло... Но си мисля, че най-подходящият отоплител може да стане от въздушна печка за автомобил... тиха е, всичко е оптимизирано, не е голяма като размер и харчи много малко... и си има всичко + вентилатор...
                Да , за автомобилните печки си напълно прав Венци.......ама кой ме би по главата да подарявам печката от
                студентската ми ЗАЗ-ка.

                Гледай ти какви интересни предложения имата ZODI!!
                Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                Коментар


                • #9
                  От: До: Отоплител за палатка

                  Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                  Защо ли и аз така си мисля... В една кутия пред, зад, до палатката и с въздуховод направо вътре. А на тези с твърд покрив може и отгоре направо.
                  По-добре е топлият въздух да влиза отдолу, за да може при издигането си да отоплява палатката, иначе ще си циркулира горе, докато хората долу мръзнат. И тъй като пак в долната част е най-студеният въздух, то входа на печката пак трябва да е долу.

                  Предложенията на интересни са и добри като идея, горенето е извън палатката и вътре имаш само циркулация.
                  Не се знае поведението на тези уреди при дъжд - някъде споменаваха, че са от неръждавейка, но не видях нищо повече. Ако палатката има предверие, може там да се постави уреда, а въздуховодите само да са в спалното.
                  Освен това са приложими само за хора, пътуващи с коли, за мотор е твърде голям този уред.
                  Намерих две портативни печки с малки бутилки. Не знам дали е удачно да ги поставям тук, за да не се счете за реклама, затова ако някой се интересува да ми пише. Едната е с доста приемлива цена, но има само няколко снимки в онлайн магазина, така че мисля да се разходя лично на място за да разгледам изработката.
                  Honda XRV750 Africa Twin
                  Opel Record E 1.8i

                  Коментар


                  • #10
                    От: Отоплител за палатка

                    В рибарските магазини съм виждал специална печка за палатка! Безпламаково отопление!

                    А най-новото(проект) е соларна палатка!
                    Соларният подвижен дом е снабден с три подвижни соларни панела, които могат да се местят през деня.Целта им е максимално усвояване на слънчевите лъчи и съответно превръщането им в енергия, която лагеруващите могат да използват по различни начини.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02-11pa2.jpg
Прегледи:1
Размер:6.8 КБ
ID:5338817

                    Освен това, благодарение на друг индикатор, в момента, в който температурата на палатката спадне под определена стойност, автоматично се включва подовото отопление, идващо от слоя на палатката, който е точно върху земята
                    .
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02-11pa1.jpg
Прегледи:1
Размер:11.0 КБ
ID:5338816
                    LZ1ZAH

                    Коментар


                    • #11
                      От: Отоплител за палатка

                      Ползвам ето тази печка вече 3 години и съм много доволен.
                      http://carp.sukicarp.com/2011/01/%D0...oleman-%C2%AE/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Отоплител за палатка

                        Първоначално публикуван от KREPEJA Преглед на мнение
                        Ползвам ето тази печка вече 3 години и съм много доволен.
                        Ако напишеш къде ги продават и за колко пари - цена нямаш .пп. В простите млади времена, през зимата топлехме алпийките със свещ. Учеха ни, че 1 свещ увеличава Т с 10оС.
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Отоплител за палатка

                          Обадих се на вносителя на тия печки - нямат и няма да внасят, поне до април догодина.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Отоплител за палатка

                            Е, тъкмо навреме. То от април нататък започва отоплителния сезон. Сори за оффа!
                            BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                            LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                            Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Отоплител за палатка

                              Първоначално публикуван от KREPEJA Преглед на мнение
                              Ползвам ето тази печка вече 3 години и съм много доволен.
                              http://carp.sukicarp.com/2011/01/%D0...oleman-%C2%AE/
                              Като гледам коментара под материала за печката, оставам с впечатлението, че намирането на бутилки за нея си е приключение.
                              ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                              LZ1YBB

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X