Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спални чували?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Спални чували?

    Калине не ме разбра правилно. Казвам, че стар немски чувал за 30 лева върши по-добра работа от чувалите, които са на въоръжение в армията и са 700 лева. Говоря не за камуфлирания вариант, той е по-ефтин, наскоро купиха едни нови тъмнокафеви. Абе от 68-ма получавахме от склада, питай каква марка са.
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • #17
      От: Спални чували?

      Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
      Калине не ме разбра правилно. Казвам, че стар немски чувал за 30 лева върши по-добра работа от чувалите, които са на въоръжение в армията и са 700 лева. Говоря не за камуфлирания вариант, той е по-ефтин, наскоро купиха едни нови тъмнокафеви. Абе от 68-ма получавахме от склада, питай каква марка са.
      Няма нужда да питам. Имал съм същия- Каринтия Трупен:
      http://www.military-sleeping-bags.com/tropen.html

      Точно с този един агент яде чурката поради не разтупкване.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • #18
        От: Спални чували?

        Това 700 да не е някфа спец. цена за армията... х2 или х3 на нормалната, минимум... щото чувалите дето аз знам да струват по 300-400 лева са добри и топлят много... ако и да са туристически, а не за военни цели.

        Коментар


        • #19
          От: Спални чували?

          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
          Това 700 да не е някфа спец. цена за армията... х2 или х3 на нормалната, минимум... щото чувалите дето аз знам да струват по 300-400 лева са добри и топлят много... ако и да са туристически, а не за военни цели.
          Не просто Каринтия не познават парите или поне стойността им- ето ти цени на "цивилните" продукти в стейалайва:
          http://stayaliveshop.com/catalog.php?subcategory=377
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #20
            От: Спални чували?

            А то това ясно, но по-скоро БА и тя не ги познава, щото никой не я кара на сила да купува. Но ако купи като на Ненчев чувала за 30 кинта и от къде ще се вземат комисионните . Така де, това не го казвам от опит, само от четеното в нета и чуто тук таме... може и да бъркам и ние просто да сме ларж. Виж МП5-ците ми пълнат душата, дето са ги накупили...

            ПП Супер дето не съм шев у БА, че си харесах баш 3-те най-скъпи от списъка

            Коментар


            • #21
              От: Спални чували?

              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
              А то това ясно, но по-скоро БА и тя не ги познава, щото никой не я кара на сила да купува. Но ако купи като на Ненчев чувала за 30 кинта и от къде ще се вземат комисионните . Така де, това не го казвам от опит, само от четеното в нета и чуто тук таме... може и да бъркам и ние просто да сме ларж. Виж МП5-ците ми пълнат душата, дето са ги накупили...
              Ми тези чували не бяха специфицирани за "всичкото кашик" - само за ССО (които ги избираха от над 10 модела) и после "по инерция" ги вкараха и за мисии. Щатния чувал на БА е .... по-добре без коментар. Доставя ги Аполо и аз си изядох топките от яд щото играех със Снугпак.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • #22
                От: Спални чували?

                То това с разтупването го бях пропуснал и за мен си е минус на изкуствените. Пък и за военни си е пак филм, щото ако си смазан от умора, къде ти ще разтупващ.

                Коментар


                • #23
                  От: Спални чували?

                  Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                  То това с разтупването го бях пропуснал и за мен си е минус на изкуствените. .....
                  Ей, ще си умре някой от студ, щот е чел форума и ще ви лежи на съвестта
                  Всеки спален чувал за да си върне обема и характеристиките след като е бил компресиран има нужда от разпухване, разтупване или както му викате. Обаче, за пухените това е в пъти по-съществено отколкото за синтетичните.
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #24
                    От: Спални чували?

                    Аз моя никога не съм го раз-таковал де да знам какво е това. Не го знам какъв е, т.е. какво има вътре ама топли, на неостъклената тераса съм спал зимата за проба и си е добре. Пролетта в балкана вечер си умираш от студ ако нямаш добър чувал. Тука до Сливен има една местност близо до вр. Българка, където има само високи букове и грам слънце не минава пез тях. В града може да е 40 градуса, ама горе е студ, пък вечерта още повече. Та хубаво нещо е. Моя си го харесвам, само дето е малко голям. Сега ще сляза в гаража да видя поне каква марка е, че снимки с телефона не съм сигурен дали ще станат.

                    Снимката на етикета на торбата:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG10194.jpg
Прегледи:1
Размер:65.6 КБ
ID:5465571

                    Снимка на етикета на чувала:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG10195.jpg
Прегледи:1
Размер:71.1 КБ
ID:5465572


                    И малка снимка на самия чувал:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG10196.jpg
Прегледи:1
Размер:121.9 КБ
ID:5465573

                    Отделно към него има и армирана гумена постелка. Надявам се, че не съм се набутал като съм дал 30 лева за него.
                    Последно редактирано от The Back Bone; 28-03-13, 17:45.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Спални чували?

                      Aз съм имал и от двата вида и съм по-доволен от пухените. Не го разтупвам, щото като го извадя и го оставя и сам се оправя, а тоя на жената поне е с повече пух от моя направо за 1-2 минути се надува видимо... ако го тупаш и му пречиш. Та не знам.

                      Ненчев, то си пише 100% полиамид, демек не е пух . Може би щото моя не пухен беше ферино, та за това да не съм доволен, а може и да съм капризен, щото го подарих на приятел, дето си беше доволен пък...

                      Аз поне за себе си съм сигурен, че ако искам да топли много ще си взема пух, а ако искам да е лек и малък и за лятото ще взема изкуственяк...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Спални чували?

                        Ненчев, то си пише 100% полиамид, демек не е пух
                        Да, ама това е етикета на торбата, да не да имат предвид че торбата е 100% полиамид? Иначе за какво ще има и втори етикет на самия чувал. Никога не съм го разтаковал и си работи.
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Спални чували?

                          Дам, сега се загледах, че пише и полиетилен. Така де, все тая. То етикета е по-скоро за вътрешността и външната част, торбата вероятно е подобна. Не пише никъде пух... Добър изглежда като цяло, а за 30 лева си е супер далавера.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Спални чували?

                            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                            Аз поне за себе си съм сигурен, че ако искам да топли много ще си взема пух, а ако искам да е лек и малък и за лятото ще взема изкуственяк...
                            Чувал, толкова добре изолиращ, колкото искате, може да се направи както с гъши пух, така и с хубави синтетични изолации. Разликата се изразява главно в това, че при еднакви изолационни характеристики изкуствения ще бъде с 50-70 % по-тежък от пухения - ако и двата са от най-качествените материали. Същото се отнася и за обема им в компресиран вид. Втората разлика е в промяната на качествата при овлажняване - тя пък е в полза на синтетиката. Т.е. избора на изолацията не се определя от това колко топъл искате да е чувала, а от това колко е важно да е по-лек и колко е важно да топли и когато е мокър.
                            .... И от цената разбира се, защото и най-качествения синтетичен адвансд, супер-трупер чувал е 2 пъти по-евтин от много качествен пухен със същите характеристики.
                            Technical Rescue Direct - life lies in courage
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                            Коментар


                            • #29
                              От: Спални чували?

                              И ако ходите по моретата си взимате дебел,тежък,як,прост синтетичен чувал за 50 -100 долара който е около нулата.На 30 тона лодка или на кола под наем и е все тая,че чувала тежи 2 кила примерно и е половин сак размер или 2 на 4 педи торба.Ако трябва да го мъкна обаче ще се замисля сериозно дали или да го забравя някъде или продам за 5 кинта.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #30
                                От: Спални чували?

                                Е няма ли хем малки, хем да топлят ида държат на влага? В 21 век сме все пак. И колко струва един кадърен спален чувал за ползване април-септември в гората? Въобще какво трябва да се гледа при покупката?
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X