Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спални чували?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • cnc82
    отговори
    От: Спални чували?

    За лятото значи ще ми върши идеална работа. Идеята да го взема беше, че не ми се мъкне всеки път по 2-3 одеяла и след всеки излет да ги пера.

    Остави коментар:


  • blackfirefly
    отговори
    От: Спални чували?

    Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
    Дали няма да ми е много топло с него лятото , дават го комфортна температура 2,7 градуса ?
    Миналото лято, август месец няколко сутрини температурите на Широка поляна бяха 3 градуса! Така, че никога не знаеш. Друг е въпроса дали наистина това е комфортната му температура, или производителя малко е насилил данните..

    Остави коментар:


  • imarh
    отговори
    От: Спални чували?

    Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
    Днес си взех чувал от Лидъл , колко е добър един господ знае. Мисля , че за моите нужди ще ОК . Три , четири пъти ходя през лятото на някой язовир или в някоя гора за спорта .
    Имам две питания .
    Дали няма да ми е много топло с него лятото , дават го комфортна температура 2,7 градуса ?
    И втория въпрос е относно съхранението му. Четох в нета , че е добре да се съхранява разпънат , така ли е или зависи от материята ?
    Имам сходен, пак от лидъл. 5 градуса го дават Т комф. Лятото небрежно завит(не в чувала) и в бяла палатка на шарена сянка е леко жега. За преходните сезони предполагам е ок.

    Ползваме го от дъжд на вятър на някое море или на вилата с детето. Няма проблем да седи цяла година навит.

    Остави коментар:


  • cnc82
    отговори
    От: Спални чували?

    Днес си взех чувал от Лидъл , колко е добър един господ знае. Мисля , че за моите нужди ще ОК . Три , четири пъти ходя през лятото на някой язовир или в някоя гора за спорта .
    Имам две питания .
    Дали няма да ми е много топло с него лятото , дават го комфортна температура 2,7 градуса ?
    И втория въпрос е относно съхранението му. Четох в нета , че е добре да се съхранява разпънат , така ли е или зависи от материята ?

    Остави коментар:


  • zzlatev
    отговори
    От: Спални чували?

    Ето тука се постарах да събера повече информация при избора на чувал, а има и малко лични впечатления за моя избор - http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...B0%D0%BB%D0%B8

    Остави коментар:


  • icerunner
    отговори
    От: Спални чували?

    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
    Няма пухен спален чувал 5 кила. Най-тежкият и един от най-добрите, с който се ходи на осемхилядници е Канч Салева. Той е с 2,5 кг гъши пух.
    Не сравнявай ябълки с круши. Тези за хималаите се правят с единствената цел да са леки и с много зор и стотин до към хиледарка в долари докарват до 2.5 кг. А това първо кой го знае с каква перушина е пълно, второ кой го знае какъв дебел плат са му нашибали за да е по-здраво, трето - военните имат навика да оразмеряват чувалите като за едри момчета спящи с "кофража" и четвърто в 5-те кила вероятно влиза и външния биваксак (бялото покривало), който сигурно е към кило. Тъй че нищо чудно няма в тези килограми.

    Остави коментар:


  • jkolarov
    отговори
    От: Спални чували?

    Аз съм небрежно къмпингуващ и след няколко чувала, си взех това:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MusucBag.jpg
Прегледи:1
Размер:49.4 КБ
ID:5591312

    Доста по-топъл е от всички които съм имал, можеш да си го облечеш и да си допиеш пред палатката
    Има подсилени части на стъпалата за ходене. Спиш във всевъзможни пози. Недостатък е че е голям и тежък, но аз го нося с кола предимно.
    Взех малко на майтап, но вече не мога да си помисля за друг.

    ПП заправих да спомена, ако искате да разгледате какво предлага фирмата Google: Musuc Bag.
    Последно редактирано от jkolarov; 01-06-14, 19:48.

    Остави коментар:


  • ВладиЧ
    отговори
    От: Спални чували?

    Няма пухен спален чувал 5 кила. Най-тежкият и един от най-добрите, с който се ходи на осемхилядници е Канч Салева. Той е с 2,5 кг гъши пух.

    Остави коментар:


  • BENZBOSS
    отговори
    От: Спални чували?

    5 кила и пух???Обикновенно пуха не скача над 2 айде 3 макс да речем,това ако е пух 5 кила си е арктически модел.

    Остави коментар:


  • traktorist
    отговори
    От: Спални чували?

    Ето снимките












    Тежи около 5кг и е напълнен с пух или перушина.Последното го разбрах от две микроскопични дупчици, които не знам дали изобщо да шия или лепя?Иначе си е нов, аз не видях никакви следи от употреба.

    Остави коментар:


  • BENZBOSS
    отговори
    От: Спални чували?

    В летния чувал спя по фанелка,нещо от рода на Ъндър Армьр за жеги,в студа съм си с клина и експедиционния пьрви слой,че по някой път и чорапи ме чакат в чувала.

    И пак да покрия мнението на колегата горе - трябва да знаеш за какво ти е и къде ще го ползваш.Моите ги мъкна до багажника на колата,после на РК1 и стоварвам на лодката,на гръб нищо не нося,че багажа обикновенно тежи около 30 кила сака и са поне 2 еле ако е студена разходката и има шанс да клекне топлото.Имам и мумия за мокро над нормалния спален,но не я ползвам често,не е толкова екстремно при нас.А иначе струваше повече от чувала,това е вярно.

    Остави коментар:


  • nigell
    отговори
    От: Спални чували?

    Mad Dog, Snugpak може ли да се купи някъде от БГ или само през интернет? Харесал съм си един модел - Travelpak 1, но ми се иска да го видя на живо.

    Остави коментар:


  • viplamen
    отговори
    От: Спални чували?

    Дали в океан, дали в гьол, след едни условия не може да се спи отгоре, независимо от чувала. Просто се прибираш или зъзнеш, според ситуацията. "По-сериозно" е разтегливо понятие-на лодка съм спал с различни чували, веднъж дори и с бюджетно одеало Cavery, докъм екстремната му темп, но на вятър. Основният му кусур беше, че не е мумия. Много я мислим в днешно време екипировката, а все по-малко я ползваме...

    Да попитам, как спите в чувала-по бельо или с втори слой? Говорим за горе долу идентични ситуации, около комфортната зона на чувала, в палатка(без вятър с чил фактор). Знаете основните постановки: според едната , спейки по бельо, човек топли по-бързо и качествено въздуха в чувала, който дава нужната изолация. Отделно няма излишно потене и влага. Втората теория е ясна-студено е и влизаме с повече дрехи.
    Последно редактирано от viplamen; 28-03-13, 23:53.

    Остави коментар:


  • Насов
    отговори
    От: Спални чували?

    То няколко чувала е супер, съгласен. Но виж бос-а не вярвам скоро да се дотътрузи до тукашните моренца изобщо. Та и реално май все кола и лодка ще му го носят. За вятър и дъжд 100% бих заложил на нещо по-сериозно.

    Остави коментар:


  • viplamen
    отговори
    От: Спални чували?

    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
    За лодката и на палубата без гортексова външна коруба си зян, не става. А те не са много скъпи и превръщат повечето чували в много по-добри. Не е тежка също. При теб за около 200 доларес мисля можеш да се сдобиеш и с двете, чувал и гортексов чувал, които да са леки и добри. Даже може и по-малко, щото тук съм попадал на гортексовата част за 120-150 лева и чувал чудо за същите пари... Чувал за около 0та демек, 600-700 грама, дебел като бутилка от 2 литра, но почти 1/2 по къс като се събере...
    Не съм съгласен. Поне в Средиземно или Черно море няма толкова конденз, че да трябват специални чували(биви сакове). За спане отгоре на лодка (палуба или кокпит) е най-важното да е мумия, за да издържиш на максимално количество вятър преди да се прибереш вътре. Иначе ти надухва главата и не е кеф. Като затвориш добре качулката игнорираш и поразително количество дъжд.

    По моите критерии чувалът трябва да е лек и мумия, марката на консумативите не е толкова важна. Това, когато ще играе ролята си-ще се носи на гръб и ще пази от сериозни условия, дали в палатка, дали навън. Когато ще играе роля на одеало за семеен пикник, къмпинг, нощувка в кола или друго-най-важното е да е евтин, винаги може да вземеш няколко подобни. Ерго, трябва е да си изясниш за какво ти трябва един чувал, за да разбереш, че ти трябва повече от един, според условията.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X