Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отоплители на 12V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отоплители на 12V

    Понеже сега е актуален въпроса за студените седалки сутрин, някой да сподели опит от ефекта на подобни неща:

    печка, по-скоро ще е подобие на сешоар

    и отопляема седалка
    мисля, да зема а се замисля...

  • #2
    От: Отоплители на 12V

    "Печката" я забрави. Имаме няколко печки на 12v- нищо, което смуче ток от запалката не става. За да има ефект ще са нужни едни поне 40-60 ампера. Ние ги подпираме със 120 ампера алтернатори и моторетка която не пада под 2000 оборота /за лодки говоря/. Това на кола ще е трудно постижимо.

    За седалката не знам.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #3
      От: Отоплители на 12V

      И седалката при печката.Някой пежа (поне там съм виждал)имат нагреватели ел.разделени на три реотана пред водното радиаторче и след запалване на двг. Започва нагряване и вентилаторът ги обдухва.Резултатът е почти веднага топъл въздух.Дебелината на кабелите е може би 4-5 квадрата.Аз съм си решил проблема с водна печка с дистанционно.Така затоплям двг и парното на 1.Едекта е лесен старт и размразени прозорци.А пък и долу горе топло купе.Това имам като наблюдение.
      Terrano 1 CRV ski doo formula 500
      И ЛУАЗ за един ден.О898678333

      Коментар


      • #4
        От: Отоплители на 12V

        Явор Вромос има панели за подгряване на седалки ,пробвани са и си струват .
        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

        Коментар


        • #5
          От: Отоплители на 12V

          Отоплителя за седалка от първия пост вече четвърта зима топли задника на жена ми. Купила го е от Лид*, работи добре, но не стои здраво на седалката, жартиерите са му хлабави и се размества, но пък топли отлично.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            От: Отоплители на 12V

            Тия духалки на 12 волта колко струват ? Като я гледам за размразяване на предното стъкло сутрин ще я бъде .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: Отоплители на 12V

              Тази духалка топли точно толкова,колкото дъха на човек,когато си топли ръцете а е около 12-13А
              Седалката е на 2 степени/поне моята/ 2.8 и 3.8А като дори и на слабата степен те загрява почти до нетърпимост.
              Духалката е 15 лв. а седалката 25

              Коментар


              • #8
                От: Отоплители на 12V

                Ефектът от такава духалка е най-често стоплено с половин градус купе и празен акумулатор. Стават за размразяване на прозореца при работещ двигател и ако са свързани на смислено място (а не в запалката, защото и разказват играта).

                Коментар


                • #9
                  От: Отоплители на 12V

                  Имам 2 седалки,чудесни са и си ги ползвам.С 2 степени,на втората не се седи от горещина,но понякога се налага.Вярно е,че не са стабилни като закрепване,но топлината по гърба и седалището си заслужава.Преди време се чудех и за афтермаркет отоплаем волан,но се отказах.През лятото ги сменям с охлаждащата седалка,също ми върши работа.
                  Извод:купувай седалки,смело.
                  Пътят е целта.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Отоплители на 12V

                    При мене (в простата дачия) има вградена нагревателна керамична плочка с мощност 900W пред радиатора на парното. Не става баня, но затопля доста преди охладителната течност да се загрее достатъчно за да тръгне парното.
                    Но там отзад стои голям вентилатор. Тая малката кутийка едва ли ще топли.
                    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Отоплители на 12V

                      Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                      При мене (в простата дачия) има вградена нагревателна керамична плочка с мощност 900W пред радиатора на парното. Не става баня, но затопля доста преди охладителната течност да се загрее достатъчно за да тръгне парното.
                      Но там отзад стои голям вентилатор. Тая малката кутийка едва ли ще топли.
                      Стана ми интересно....
                      Тези 900Вата от какво се захранват?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Отоплители на 12V

                        То на някои коли просто се обръща климатикът.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Отоплители на 12V

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          То на някои коли просто се обръща климатикът.
                          Така е, ама се споменава някаква керамична плочка.
                          Та за туй питам.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Отоплители на 12V

                            Печката от първия пост, категорично нестава за нищо. Купихя преди два дена (за 17.00лв.) а днес сутринта я счупих от нерви.
                            0898532785-КИКО

                            Коментар


                            • #15
                              От: Отоплители на 12V

                              Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
                              Имам 2 седалки,чудесни са и си ги ползвам.С 2 степени,на втората не се седи от горещина,но понякога се налага......
                              .
                              Извод:купувай седалки,смело.
                              Руснаците разправяха, че това било много вредно за простатата..

                              На последните две коли имам отопление на седалките, но не е толкова интензивно, дори на втората степен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X