Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Zippo handwarmer?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Zippo handwarmer?

    Калъфчето има за цел да ограничи в някаква степен достъпа на кислород и така регулира горенето. Без него пари повече, харчи повече и има вероятност по бързо да прецака бренера. Личен опит.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

    Коментар


    • #47
      От: Zippo handwarmer?

      Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
      Калъфчето има за цел да ограничи в някаква степен достъпа на кислород и така регулира горенето. Без него пари повече, харчи повече и има вероятност по бързо да прецака бренера. Личен опит.
      Така е! Нямам намерение да я ползвам без калъфче още повече че капачето има опастност да падне из джобовете и да стане цирк. Само с калъфче и то стегнато!
      Вече 5 часа и 40 мин. пари на гърдите ми!
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #48
        От: Zippo handwarmer?

        Зимата на лов палиш печката под якето и усещаш топлината навсякъде.Само краката остават студени,но няма пълно щастие...
        Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

        Коментар


        • #49
          От: Zippo handwarmer?

          Първоначално публикуван от eternityz Преглед на мнение
          Зимата на лов палиш печката под якето и усещаш топлината навсякъде.Само краката остават студени,но няма пълно щастие...
          Напротив
          Има стелки с гел горе-долу на същия принцип доколкото помня.
          Баща ми е ловец(както и аз, но вече бивш ) и от време на време му подарявам подобни щуротии и ножове. Миналата година беше точно такава печка от по-горните постове, а стелките бяха поне преди три години . Мога да разровя из пощата и историята в ибей ако някой има интерес какви точно бяха.
          РенеГАД
          VW Golf V Variant 1.9 TDI
          Honda HR-V 1.6i 4WD
          "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

          Коментар


          • #50
            От: Zippo handwarmer?

            Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
            Напротив
            Има стелки с гел горе-долу на същия принцип доколкото помня.
            Баща ми е ловец(както и аз, но вече бивш ) и от време на време му подарявам подобни щуротии и ножове. Миналата година беше точно такава печка от по-горните постове, а стелките бяха поне преди три години . Мога да разровя из пощата и историята в ибей ако някой има интерес какви точно бяха.
            Има едни малки "грейки" тип "сапунчета" - гел с пластина вътре, като "счупиш" пластината (т.е. тя изщрака) гелът става матов, отделя доста топлина, но като изстине, трябва да ги свариш в тенджера с кипяща вода, докато се избистри гелът. Да не са нещо подобно, щото стелки с каталитично горящ в тях бензин?
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #51
              От: Zippo handwarmer?

              За краката си трябват хубави обувки и чорапи. Такива стелки при мене ще ми изпотят краката и ще седя мокър след като отмине действието им. Щото действащи по 12 часа не съм намирал.
              А китайчето още пари, обаче жена ми ми я гепи!
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #52
                От: Zippo handwarmer?

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Има едни малки "грейки" тип "сапунчета" - гел с пластина вътре, като "счупиш" пластината (т.е. тя изщрака) гелът става матов, отделя доста топлина, но като изстине, трябва да ги свариш в тенджера с кипяща вода, докато се избистри гелът. Да не са нещо подобно, щото стелки с каталитично горящ в тях бензин?
                Писал съм глупости. С гел са, да. За пластината не помня, беше преди три години, а и не съм ги ползвал аз
                РенеГАД
                VW Golf V Variant 1.9 TDI
                Honda HR-V 1.6i 4WD
                "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                Коментар


                • #53
                  От: Zippo handwarmer?

                  Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                  За краката си трябват хубави обувки и чорапи. Такива стелки при мене ще ми изпотят краката и ще седя мокър след като отмине действието им. Щото действащи по 12 часа не съм намирал.
                  А китайчето още пари, обаче жена ми ми я гепи!
                  Я дай линк да си заръчам една за коледа.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Zippo handwarmer?

                    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                    За краката си трябват хубави обувки и чорапи. Такива стелки при мене ще ми изпотят краката и ще седя мокър след като отмине действието им. Щото действащи по 12 часа не съм намирал.
                    Сигурно технологията е като ти измръзнат краката теглиш един шут на нещо твърдо или стъпваш на тръба, дърво, нещо под свода на стъпалото и така огъваш пластината, за да активираш каталитичната реакция на гела, той загрява и ти стопля краката за около един час...
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #55
                      От: Zippo handwarmer?

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Сигурно технологията е като ти измръзнат краката теглиш един шут на нещо твърдо или стъпваш на тръба, дърво, нещо под свода на стъпалото и така огъваш пластината, за да активираш каталитичната реакция на гела, той загрява и ти стопля краката за около един час...
                      Не знам. При мене и при жена ми като си я окачим тая печка на гърдите (не на корема) създава чувство на затопляне по цялото тяло включително и краката. Ся това е първа проба при домашни условия, навънка при истински студ ще я пробвам тепърва.
                      Между другото вече спря да грее и истина! Значи точно 10 часа с едно зареждане! Доволен съм!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #56
                        От: Zippo handwarmer?

                        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                        Значи точно 10 часа с едно зареждане! Доволен съм!
                        Сега остава да я пробваш дали пази колата от скреж по стъклата през нощта и от "Вебасто" ще ти пратят наемни убийци.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #57
                          От: Zippo handwarmer?

                          Никога не съм имал прблем със замръзване на стъклата. Ползвам спрей а и живея в Сандански.
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • #58
                            От: Zippo handwarmer?

                            Аз имам Мил Тек печка и ми върши чудесна работа на лов. Ето малко инфо за размерите на каталитичната горелка:

                            An extra burner for the Mil-Tec hand warmer. Avid users should consider buying a few to go with the warmer, these are pretty damn cheap.
                            We have no idea if this will fit to other hand warmers, but the inside dimensions are 3,2 x 1 cm. Total height 1,5 cm.
                            Factory new, made by Mil-Tec.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19374a.jpg
Прегледи:1
Размер:101.4 КБ
ID:5735496

                            Инфото е от тук
                            Subaru Legacy 2.5
                            Suzuki GS500 E

                            Коментар


                            • #59
                              От: Zippo handwarmer?

                              Първоначално публикуван от MartiX5 Преглед на мнение
                              Аз имам Мил Тек печка и ми върши чудесна работа на лов. Ето малко инфо за размерите на каталитичната горелка:

                              An extra burner for the Mil-Tec hand warmer. Avid users should consider buying a few to go with the warmer, these are pretty damn cheap.
                              We have no idea if this will fit to other hand warmers, but the inside dimensions are 3,2 x 1 cm. Total height 1,5 cm.
                              Factory new, made by Mil-Tec.

                              [ATTACH=CONFIG]892077[/ATTACH]

                              Инфото е от тук
                              Благодаря много!
                              Само височината не съвпада като размер, другите два размера са същите. Мисля че ще стане да се ползва в случай че оригиналния катализатор се прецака!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • #60
                                От: Zippo handwarmer?

                                Яяяяяяяя да видим какво донесе дядо Мразззз.
                                Ей таз убавиня.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161129_193150.jpg
Прегледи:1
Размер:86.8 КБ
ID:5735687

                                Колегата даде линк и поръчах да е жив и здрав.Днес се е появила.
                                Сега ми е на гърба.Ами кефа е ........ голям.
                                Утре в полеви условия.Ама на първо четете е супер.
                                Пу пу да не я урочасам.За тия пари е чук без дръжка.
                                Сега е време за двойно нагряване с печката отвън и с джак-а от вътре.
                                Наздраве.
                                Няма страшно в умирачката...
                                Страшното е да си жив!...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X