Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разлика 3/8 ,325

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Стари джанки и греди от покрив на 50 години е*ават мамата на веригите, даже искри излизат. С 0,325 е същата работа. Трябва си някоя машина 60+ кубика с шина "15 на 3/8, 1,5 за да не се мори, но за няколко дървета няма смисъл.

    Коментар


    • #17
      https://offroad-bulgaria.com/filedat...1&d=1413026142 Твърдата дървесина от много години Я лекувам по този начин.https://offroad-bulgaria.com/filedat...4&d=1413026699

      Коментар


      • petkov_bb
        petkov_bb коментира
        Редактиране на коментар
        Трябват Ви шина и верига и цената надхвърля 200лв. За рязане в твърда и замърсена дървесина, няма конкуренция и производителността е отлична, но си иска мощност. Ползвам Я с Макита 6100 и само за едра и замърсена дървесина, защото вече ме мързи да чистя местата на срезовете, При нужда от заточване (още не се налага за около 30-40 кубика дъб, но имам готовност) ,само с диамантен диск или зелен силициев карбид.
        Пс.- Познати купиха от по евтините карбидни вериги (40-60 лв.) и зъбите изпадаха. Ако купувате -само оригинала -(петите са 1.6мм)

      • Никола
        Никола коментира
        Редактиране на коментар
        Имам и хуск 4.5 коня трябва да я върти спокойно, ама още ми е новичък и не съм го прежалил за коренищата...

      • petkov_bb
        petkov_bb коментира
        Редактиране на коментар
        Малка подробност и играчка си е разликата в стандарта на шините на Хускварна,Макита и тези на Щил и ще се наложи ползване на втулки и разпробиване в шината за нов мажещ отвор. За половин час "занимавка" всичко е готово-толкова ми отне "адаптацията " на щиловата шина към другия стандарт. Проблема идва от това ,че другите производители не подържат такива шини и вериги.

    • #18
      Да споделя и още нещо, за което се присетих.

      Китайците са копия на полупрофесионалните маркови модели, за това и са с 60m³-ви мотори.
      Големите машини работят много по-добре и без вибрации, но за повечето хора които веднъж в годината я хванат резачка, я не, са доста неудобни, особено ако в ежедневието си само натискат клавиатури и най-голямото физическо усилие което им се налага е носенето на торбите от пазара и вдигането на бирата.

      Китаец с къса дъска и хубава верига работи по-добре, отколкото малките хобарски "маркови" машини, ако всичко му е наред, разбира се, а не някой да му е правил "центровки".

      Това е лично мое мнение от собствен опит.

      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #19
        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Китаец с къса дъска и хубава верига работи по-добре, отколкото малките хобарски "маркови" машини, ако всичко му е наред, разбира се, а не някой да му е правил "центровки".

        Това е лично мое мнение от собствен опит.
        Ей тука съм много съгласен. Тук все ти наръчват да си купиш Щил, щял да се изплати в годините, бла, бла. То хубаво, ма аз нарязах гредите от покрива, очистих джунглата и сега напролет да резна 2-3 клона на някое дръвче. Какво да го правя тоя Щил? Китаеца ни бензин източвам, ни го чистя, нищо - дърпам връвата и карам. Сега му купих 40 см. нова шина, пак китай, че беше Събота по обед и на зор, и му метнах новата верига Орегон. Мааалииии то ще нареже света бе. Определено китайските вериги са доста по-калпави, че и тънки. Дали някаква спешъл модел ми дадоха не знам, ма реже та се къса. Още не е за точене, а китаеца на 20-30 среза на дъртите греди дава фира, пали шината и я криви.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #20
          Момчета, темата не е дали китайците стават.

          Зададох много конкретен въпрос.

          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #21
            Конкретно казах, по скромните ми наблюдения .325 сякаш има по-малък избор на вериги. По някакви таблици в нета имаше стъпки според мощноста/ кубатурата на машината. На всички електрички пък е 3/8, не знам защо. Както споменах, купих си Орегон на ,325 и е змей.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #22
              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
              Ей тука съм много съгласен. Тук все ти наръчват да си купиш Щил, щял да се изплати в годините, бла, бла. То хубаво, ма аз нарязах гредите от покрива, очистих джунглата и сега напролет да резна 2-3 клона на някое дръвче. Какво да го правя тоя Щил? Китаеца ни бензин източвам, ни го чистя, нищо - дърпам връвата и карам. Сега му купих 40 см. нова шина, пак китай, че беше Събота по обед и на зор, и му метнах новата верига Орегон. Мааалииии то ще нареже света бе. Определено китайските вериги са доста по-калпави, че и тънки. Дали някаква спешъл модел ми дадоха не знам, ма реже та се къса. Още не е за точене, а китаеца на 20-30 среза на дъртите греди дава фира, пали шината и я криви.
              Ако порежеш със същата кубатура Щил или Хускварна ще се промениш мнението, даже конските им сили са по-мощни

              Коментар


              • Asen Kushlev
                Asen Kushlev коментира
                Редактиране на коментар
                Както каза по-долу Джоу, не казвам че не са добри, просто цената е в пъти нагоре, а на мен работата с тази машина е хоби. Ако ще ставам дървар тогава може.

            • #23
              Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение

              Ако порежеш със същата кубатура Щил или Хускварна ще се промениш мнението, даже конските им сили са по-мощни
              Колега, с риск да досадя на Търтея, ама правиш ли разлика в цената ?
              Полупрофесионалните машини с около 60m³-ви мотори бяха около 1.5, и то преди петнайсетина години.
              Не познавам човек който си е взел такава за лично ползване.
              Това го споменавам, защото темата е виладжийска.

              P.S. Ако си ползвал такава техника, то е била служебна, дори и да си я плащал ти.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X