Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разлика 3/8 ,325

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разлика 3/8 ,325

    Трябва да сменя водещото колело на щилката. Прецаках го щото съм прост.

    Питането е какво ще спечеля ако мина на ,325
    Сега е на 3/8п
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    Нищо май. На 3/8 има по-голям избор на вериги.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      Почти нищо, освен това имаш шина и верига/и, които ще станат неизползваеми. Ето тук има обяснения:
      https://www.hunker.com/13404625/38-v...hain-saw-chain

      Коментар


      • #4
        Три осми е за машина от 50cc и нагоре, малко по-голям режещ зъб и граби повече матря'л. Каква ти е машината?
        Предполагам, че знаеш, ама да си кажа, че колелото е с лява резба! За развиването му натиквам парче въженце през отвора на свещта да не подпира на твърдо буталото.

        Коментар


        • #5
          3/8p е почти като три осми, но за кекави машини ))

          251 е машината
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            Че е Пико веригата съм го пропуснал, Еми нищо няма да спечелиш. Аз на дядо му мс250 карам с такава пико, ама щот не догледал в магазина. Уж се водела за твърда дървесина ала-бала в суха джанка и тя запушва.
            Слагай си нормална верига и си свиркай, на 325 мисля, че и каналчето на шината е по-тясно и недобре наточена верига много бързо изяжда едната страна на шината и почваш да правиш криви срезове.

            Коментар


            • #7
              Е тя 251 заводски е с 3/8п

              ​​​​​​Която е тясна. 1.3мм

              .325 трябва да е 1.5мм по спомен.

              Таа, седя и се чудя
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                .325 не вярвам да е 1.5, сега ме замисляш, че имам няколко резачки дали наистина на щила шината не е 1.3, а на хуска 1.5 и да те подвеждам.

                Коментар


                • #9
                  А ский 1.6 даже


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20220417-092724.png
Прегледи:239
Размер:108.4 КБ
ID:6847710
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    Прав си, сега разгледах и аз.


                    И май ще дам 90лева верига има някакви Рапид дуро уж с твърдосплавни зъби
                    Да ги видим колко ще изкарат.

                    Коментар


                    • #11
                      0,325 има на 1,3, 1,5, Щил имат на 1,6, можеш да сложиш на 1,3, но ефекта ще е никакъв, само няма да можеш да си ползваш старите консумативи. На 0,325 на 1,5 се слага на големи машини, 3/8 на 1,5 на машини от 60 кубика нагоре. Има и по-големи стъпки като 404, но почти няма нови машини с тях. Няма много смисъл от цялата работа. Ако търсиш повече мощ, сложи по-къса шина и верига.

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                        0,325 има на 1,3, 1,5, Щил имат на 1,6, можеш да сложиш на 1,3, но ефекта ще е никакъв, само няма да можеш да си ползваш старите консумативи. На 0,325 на 1,5 се слага на големи машини, 3/8 на 1,5 на машини от 60 кубика нагоре. Има и по-големи стъпки като 404, но почти няма нови машини с тях. Няма много смисъл от цялата работа. Ако търсиш повече мощ, сложи по-къса шина и верига.
                        Добре де, според упътването моя - 251, може да работи и с .325 на 1.6.

                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          Може, сменя се водещото, шината и веригата. Ако имаш хубави шина и вериги на 3/8 ще ги направиш неизползваеми на 0,325 и трябва да си купиш други без да има особен смисъл за производителност и мощност.

                          Коментар


                          • #14
                            В момента на стара джанка примерно е много зле. Веригата заминава за норматив.
                            тайната ми надежда е че повече зъби и по широка верига да се справя по добре?
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • Roninn
                              Roninn коментира
                              Редактиране на коментар
                              Защо по широка и с повече зъби,да режат по лесно.Мисля че е обратно...колкото по тясна верига,по лесно рязане...за бройката зъби,в сухо .... вероятно ефекта пак ще е отрицателен.

                          • #15
                            Ако джанката е суха, конкурират я греди от стара плетарка.

                            Общо взето, всичко се изтъпява и изпушва бързо, но трябва и сериозна машина, която си е парà.
                            Ако няма да се занимаваш профи с такива работи, по-добре е да викнеш некой тигър да ореже сухите дървета, пък по-нататъшните регулярни разчиствания ще си ги правиш сам.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X