Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Partner 351 Xt
    Кубатура:
    46 cm³
    Мощност:
    1.1 kW / 1.5 hp
    Препоръчителна макс. скорост:
    13000 rpm
    Обем на резервоара за гориво:
    0.38 lit
    Обем на резервоара за масло:
    0.2 lit
    Тип на маслената помпа:
    Automatic
    Стъпка на веригата:
    3/8"
    Препоръч. дължина на шината:
    35-40 cm / 14"-16"
    Нива на шум:
    110 dB(A)
    Вибрации, предни/задни:
    2.4 m/s²/ 3.6 m/s²
    Тегло, без шина и верига:
    4.7 kg

    Хускварната е 2.4 к.с....срещу 1.5 к.с.........ми има разлика....
    Ок, прав си.
    Ако не е тайна можеш ли да споделиш какви пари вървят втора употреба, понеже и аз си търся нещо подобно, харесал съм си щил мс181 но не бързам, оглеждам се и за нещо по евтинко но задължително от тези две марки.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

    Коментар


    • #77
      До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      .та въпроса ми е как си мерите количеството масло в бензина и колко точно слагате....На бутилките пише 1:50 но в магазина ми казаха 1:30.....а на практика слагам 1 към колкото дойде...но винаги повече....и а скором ще сменям веригите на партнера та да кажете каква точно верига хускварна или щил режат по добре....или други...
      Айде да започнем от маслото - оригиналната тубичка и на Хуск и на Щил си има дозатор, разграфен в милилитри. Купи си. Иначе чашка от кафе, пластмасова, от по-плитките , събира 60мл. или на туба от 5л. е добре да се сложат 2 чашки.
      Веригите - Хуск не произвеждат, ползват на Сандвик или Орегон. Щил си ги правят сами. Всички са добри. Имат разлики в профила на зъба и ъгъла на заточване според вида на дървесината, която ще се реже. Като не се подбере правилния зъб, ако ще и в космоса да е правена веригата, пак ще се оплакваш. Минимум 3 различни вериги трябват - за иглолистни, широколистни меки и широколистни твърди дървесини.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #78
        До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
        Айде да започнем от маслото - оригиналната тубичка и на Хуск и на Щил си има дозатор, разграфен в милилитри. Купи си. Иначе чашка от кафе, пластмасова, от по-плитките , събира 60мл. или на туба от 5л. е добре да се сложат 2 чашки.
        Веригите - Хуск не произвеждат, ползват на Сандвик или Орегон. Щил си ги правят сами. Всички са добри. Имат разлики в профила на зъба и ъгъла на заточване според вида на дървесината, която ще се реже. Като не се подбере правилния зъб, ако ще и в космоса да е правена веригата, пак ще се оплакваш. Минимум 3 различни вериги трябват - за иглолистни, широколистни меки и широколистни твърди дървесини.
        Говориш за три вида вериги, на мен в магазина ми предлагат само два вида, едните са с остър зъб, а другите с объл, става въпрос за горната част на зъба. Какъв е третия вид?

        За дозиране на маслото най-удачно е някаква чашка разграфена или спринцовка, понеже обикновеннно правя по 1-2 л. бензин с оригиналната тубичка трудно хващам 25-30 грама.
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • #79
          До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

          Отиди в магазин на Щил и там ще ти покажат каталога за вериги. Не са 3 а поне 5-6 профила на зъбите , вече не помня. Ето тубичка с дозатор през 10 мл. това - по-малкото резервоарче горе в ляво.
          Ето ти и вериги:http://international.husqvarna.com/n...aspx?nid=68774
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #80
            До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

            Режа от около 15 годишен (сега съм на 31г.), с Щил основно. В момента имам 260, http://kol-bg.tradernet.bg/index.php...odid=97&lan=bg професиналният, най малъкия модел, абе ( хваля се щото го сънувах дълго време).
            Та направо, както е казал колегата за остър и объл зъб. Лично аз съм твърдо за острия, особено ако машинката е по сериозна ( твоята е).
            Няма 25гр., няма 30, няма колкото прецених. Сипва се точно 20гр. на един литър!!! За двутактови машини можеш да прочетеш при моторджиите. Взимаш си от първия магазин за резачки, за около 50ст. до лев, мерителна чашка. Масло само на хускварна от дилър.
            Туба, аз лично за разреждане, ползвам една от масло. Еднолитрова, защото се вижда хубаво нивото в нея. Останалият от рязане, неразреден бензин в основната, голяма туба, го сипвам в колата. По този начин имам обективно и точно наблюдение на разхода на резачката и намалявам риска от дълга работа с неправилно дозирано или позастояло гориво. Тубите с вграден дозатор са ми много неудобни и губя много време.
            За точене на вериги няма сега да пиша щото е много и съм гладен. Но си е майсторлък, практика и наблюдение ( като всяко друго нещо). Ползвам само вериги на Щил, естествено. Точа ги сам, мноооого рядко на машина. Най малкото ги разкалява и изяжда бързо.
            Масло за верига, някои сипват сигурно и олио. Аз лично само и единствено с вискозитет 10. Най, най евтиното, обикновено руско.

            Загледах я дълго тая резачка, във форума, дето си я купил, много ми хареса. Със здраве да я ползваш. Машина си е та дрънка. А аз уж не съм фен на Хускварна .
            Последно редактирано от Гергин; 12-05-10, 19:22.
            Пийте червено вино! Дава здраве.
            А то ни трябва за да пием ракия!

            Коментар


            • #81
              До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

              На по-малките 2т моторчета май по устав се сипва 25мл за литър бензин, а не 20. Но не помня къде беше границата, май 40 куб.см

              Коментар


              • #82
                До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                Слагайте 25-30гр масло и си свиркайте.А за Х440 само хубави неща мога да кажа.
                0(-)

                Коментар


                • #83
                  До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                  Колеги мерси за отговорите.....а относно веригите с остър и объл зъб те за кой тип дървесина са .....по нашия край режа мише...му викат незнам как се казва но се реже лесно даже с диаметър 60-70 см.......,акация(салкъм),дъб има но няма кой да ме остави да си режа дъб..тука им слагат табелки...,черница доста режа защото имам в двора и отвън доста....и другото е каквото падне,череши,вишни,дюли,сини сливи....тея последните чистих дворно място за продан на един комшия та падна здрава сеч....иглолистни никога не съм рязал.....та кой тип верига ми трябва......колегата по нагоре спомена с остър зъб може би...
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #84
                    До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                    Я вярно някой по-запознат да каже коя верига за какво е, предполагам острия зъб е за твърда а облия за мека /бор/ дървесина.
                    Аз режа предимно дъб и бук.
                    Случва се и бор но рядко.
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • #85
                      До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                      Дали може да сменя дъската и веригата на Спаркито с такава от Щил, защото мисля, че дъската е износена поради счупената маслена помпа. Дъската е 45 см не си спомням каква марка пишеше на нея, а веригата скоято я купих ми се струва, че бързо губи заточване.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                        Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                        Дали може да сменя дъската и веригата на Спаркито с такава от Щил, защото мисля, че дъската е износена поради счупената маслена помпа. Дъската е 45 см не си спомням каква марка пишеше на нея, а веригата скоято я купих ми се струва, че бързо губи заточване.

                        Отиваш със машината в магазин на Щил или Хускварна и искаш шина и гледаш да съвпаднат канала за мазане на машината с отвора на шината за масло.
                        0(-)

                        Коментар


                        • #87
                          До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                          Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                          Я вярно някой по-запознат да каже коя верига за какво е, предполагам острия зъб е за твърда а облия за мека /бор/ дървесина.
                          Аз режа предимно дъб и бук.
                          Случва се и бор но рядко.

                          Принципно облия зъб е за сурова дървесина,а острия(правия)зъб е за суха.Аз режа само с верига с прав зъб и съм по доволен.
                          0(-)

                          Коментар


                          • #88
                            До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                            Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                            Дали може да сменя дъската и веригата на Спаркито с такава от Щил, защото мисля, че дъската е износена поради счупената маслена помпа. Дъската е 45 см не си спомням каква марка пишеше на нея, а веригата скоято я купих ми се струва, че бързо губи заточване.
                            Може , но зависи каква стъпка е самата зъбчатка на двигателя. Или по точно зъбното колело което я върти. Обикновено пише на него.
                            Купуваш шина за него, после верига за шината и така.
                            Пийте червено вино! Дава здраве.
                            А то ни трябва за да пием ракия!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                              Аз пък да се оплача от моето "спарки ТВ 3840" купих го преди 4г. Тъкмо чукна 2г. и месец(гаранцията беше 2г.)и маслената помпичка отказа,отивам в сервиза и за 25лв.сложиха нова.Минаха още 3 месецам и се почна ядове с карбуратора,понеже не я ползвах след ремонта на помпата и бях източил горивото и изгорил останалото в карбуратора,както пише в упътването на машинката,решавам да режа обаче греда и то голема,зареждам машината и паля тя пуфти като локомотив ,пуши яко няма сила и за по малко от 5 мин.резервоара се опразни ,разглобих карбуратора ,гледам всичко си е на мястото и здраво ,пък неще,то не беше сглобяване разглобяване центровки и всякакви интервенции.След консултация с ветеран с тази сфера се оказа ,че са се втвърдили мембраните ,замених ги с нови мекички и нещата се опрвиха,и така до преди месец когато поради зачестилите издевателства от моя страна над машинката (е не съм я тормозил като крадено балканче ,а работех по честичко с нея) тя реши да се предаде първо почна да пали по-трудно -загуби компресия въпреки това си режеше ,но искаше повечко газ от където нещо се повреди бобината и спря да гасне(почнахме да се шегуваме :зор да я запалиш и два пъти зор да я угасиш).като умря спарки-то заприходих щил 260 ,с изнената вчера разбрах ,че спарки-то ми е бъркало силно в джоба защото с щила нарязах 12куб.дърва с 2.5л бензин и 0.750л.масло за верига докато със спарки-то режех 10 куб. с 5л.бензин и 2.5л.масло за верига.Убедих се ,че който пазарува ефтини неща пазарува втори път ,но тогава трябва да се поучи от грешката си при първата покупка.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                                Първоначално публикуван от este Преглед на мнение
                                Принципно облия зъб е за сурова дървесина,а острия(правия)зъб е за суха.Аз режа само с верига с прав зъб и съм по доволен.
                                Дъб отрязан преди 3мес. сух ли се води или суров?
                                По доволен си, защото режещата повърхност тук е по малка. При правия го отнася върха и човек има усещане, което е реално, че реже повече. И то си е така, правият реже осезаемо повече, но и доста по бързо се захабява и в крайна сметка хвърля веригата. Ако се занимава човек с това има значение дали хвърля по две, три вериги месечно или само една.
                                Имам двата зъба и като ги наточа (взех сега и едни шаблони) реже та едвам я удържам да не ме дръпне, мамка и. МА колко време се имам за "разбирач" ги точех на око, та и на приятели и комшии. С тоя комплект за точене голям кеф. Препоръчвам го на всеки. Да, ще да де около 25лв, ноооо няма грешка. Пет точения по 5лв. дето ще да де за машина. С това трябва да си не знам какъв да не се справиш. Сега направо не смея да точа на друг верига с комплекта (шаблон, обла пила с ограничител, пила права за чистача), че ще трябва да се обяснявам после как съм ги точил до сега.

                                http://napravisam.net/?p=2646 Ето всичко описано и с картинки, на който му се чете.
                                Пийте червено вино! Дава здраве.
                                А то ни трябва за да пием ракия!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X