Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
    За мен като ,човек който дълги години се е занимавал и се занимава с моторни триони,триона номер едно е Хускварна имал съм 3 бр.всички над 50кс.,но на колегата му трябва за савсем друга работа.Мисля че този е добър.
    "STIHL е единственият в света производител на моторни триони, който произвежда сам не само моторните единици, но и пълната режеща гарнитура. За това има добра причина: мощността, надеждността и функционалността не зависят само от двигателя на моторния трион. Много по-важно е да имаме перфектно взаимодействие между всички компоненти: производителността при рязане се определя от оптималното съгласуване между веригата, шината, водещото колело и моторната единица. От STIHL получавате точно това."

    По какво определяш кой трион е номер едно?
    Говоря обективни дани, не от типа "моита кола е най бърза". Като човек с опит можеш ли да направиш кратка съпоставка между двете марки? Говорим за професионални модели. Или какво те е накарало да избереш едната марка пред другата? Ще е полезно.
    Благодаря.
    Пийте червено вино! Дава здраве.
    А то ни трябва за да пием ракия!

    Коментар


    • #47
      До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

      впечатления от работа с моторен трион мното нямам,но от това какво става с оставеното гориво имам.трион хускварна стоял в мазата около година с горивото,нарязал около десет куб.м. дърва след поупката си блокира сле 10 мин работа и то след като бях излял остатъците от резервоара и налял нова горивна смес.при разглобяването в сервиза се установи че целия горипровод се е напълнил с някаква гмеж и е влязла в цилиндъра и той кво задрал.причина бензина /с маслото няма проблем/ си променя свойства незнам как и може с част от горивопровода си правят въпроснана гмеж...питах мой колега химик и то й потвърди диагнозата

      Коментар


      • #48
        До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

        а и не че е по темата за моторния трион но де валт и хилти не бива да се пренебрегват,въпреки че другите марки бош метабо и т.н са по масови т.е известни са си профи ширпотреба да им е жива,здрава и незагубвана гаранционната карта че да работят докато си изкарат парите а спарки си трактор един беларус ама китайски

        Коментар


        • #49
          До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

          Първоначално публикуван от bogi Преглед на мнение
          а и не че е по темата за моторния трион но де валт и хилти не бива да се пренебрегват,въпреки че другите марки бош метабо и т.н са по масови т.е известни са си профи ширпотреба да им е жива,здрава и незагубвана гаранционната карта че да работят докато си изкарат парите а спарки си трактор един беларус ама китайски
          Аз нищо не разбрах. Колега, слагай тук-там по някоя точка, че да те разберем какво искаш да кажеш. Имам и Спарки, имам и Беларус, ама каква им е връзката с Китай
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #50
            До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

            Да напиша и аз,защо съм на това мнение.Първо,това е мое лично и субективно мнение.Да се опиташ да докажеш кой е по-добър Щил,или Хускварна е все едно да доказваш дали Мерцедес или БМВ е по-добър.Щил са малко по-бързооборотни и са с по-два сигмента,но засметка на това са и малко по-тежки и горат малко повече.Но комплексно на мен Хускварна ми допада повече,макар че напоследък някой от компонентите да се правят в заводите извън Швеция.Ако трябва да сравним двата модела за мощност извадена от кубатура,Щил водят с малко/например от 45см-3,2кс за Щил към 3,1 за Хускварна/Но ако и към това сравнение добавим и масата на трионите,там съотношението е в полза на Хускварна,като с поне 0.5 кг.по-лек.Накрая искам да кажа че идвете марки са толкова добри че няма да збъркате която и да закупите.Но останалите марки са на много по-ниско ниво от тях.Марките като Йонсерет,и Партнер,са отмного години дъщерни фирми на Хускварна и качеството им е много добро.Като производител на вериги Сандвиг,са малко напред,пред,Щил,или Орегон на канадците.

            Коментар


            • #51
              До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

              Понеже ми докараха дървата за зимата-15 куб. днес започнах да ги режа. И се сетих за тази тема, а и фотото ми беше подръка, накарах да ме снимат в действие.
              Ето как работи спаркито-не по-зле от другите(маркови) машини. Това с уговорката, че е за нарязване на вече добити дърва. В гората е съвсем друго, там си трябва професионална машина.

              http://www.youtube.com/watch?v=121g4JT82eQ

              Определено спаркито върши работа, за цената си е перфектно.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #52
                До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                Аз имам голямото "Спарки" 55сс , но ми се струва че не маже достатъчно веригата .Как да проверя мазането? И друго като е оставя след работа под нея остава мазно петно т.е. пуска според мен от мазането на веригата, това пробем ли е ?

                Коментар


                • #53
                  До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                  Проверката се прави така: На загряла машина вдигаш максимално оборотите(пълна газ), и насочваш върха на шината на няколко сантиметра пред някаква равна повурхнист. Ако се появят пръски от масло-значи веригата се маже добре. Освен това, ако ти свършва маслото в резервоарчето, значи се разходва, нямай грижи. Ако не намалява-проблем, бегай в сервиза.
                  А за испускането-и моята изпуска. Не е приятно-остава петно на земята на мястото където е съхранявана, но не е сериозен проблем. Поне на мен с нищо не ми пречи.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #54
                    До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                    Само да кажа, че в момента има Партнери и МакКъкъчи под 300 лв. Все пак сервизът им е железен.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #55
                      До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                      Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                      Аз имам голямото "Спарки" 55сс , но ми се струва че не маже достатъчно веригата .Как да проверя мазането? И друго като е оставя след работа под нея остава мазно петно т.е. пуска според мен от мазането на веригата, това пробем ли е ?
                      Малко странно, че оставя петно. Но от петно до петно има разлика.
                      Важно е друго!!!! Всяка машина е така регулирана, че при пълен бенз. резервоар и също резервоар за масло на веригата. Този за бензина трябва да свършва преди този за маслото!!! В противен случай имаме проблем. Обърни внимание на вискозитета на маслото! Трябва да е 10/40. Тръгни от там може и от това да идва проблема.

                      Така, че напълни и двата резервоара, може и без връх и си режи докато свърши бензина. Отваряш след това резервоара за масло и ако има нещо всичко е на ред.
                      Пийте червено вино! Дава здраве.
                      А то ни трябва за да пием ракия!

                      Коментар


                      • #56
                        До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                        Първата по-сериозна повреда по моето Спарки е налице-не помпи масло за веригата. Причината: Износен червяк(пластмасов).
                        В единия магазин ми обявиха цена 28 лв, но помпичката е друга. Пак за същия модел, но не е същата.
                        В другия магазин ми обясниха, че моята била от стария модел, и за да доставят трябвало да дадат поръчка.
                        Сега чакам, като дойде време за сглобяване ще снимам старо, ново, и изноосването.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #57
                          До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                          Извинявам се че въпроса ми е малко в страни от темата(марката),но моля за съвет.
                          Чисто нова ел.трион Енхел-1800W. Събота и неделя ми скъса нервите. Един клон не отрязва без да му се разхлаби веригата
                          Аз ли допускам грешки или наистина е боклук? Верно че веригата се натяга с отверка и винтче М5 ,а дъската се стяга с гайка М8 на ръка ,която хваща едва 3 витки ,ама пък толкова да е зле?! А и не съм чак толкова технически неграмотен и да нямам усет към техниката
                          Само за ммое оправдание да кажа ,че не съм го избирал и купувал аз

                          Коментар


                          • #58
                            До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                            Натягането няма значение с какъв винт е-там няма почти никакво усилие.
                            Виж, стягането на шината с 8 мм ми се вижда слабо. На "Истинските" машини е с два 10 мм болта, няма мърдане.
                            А на моето Спарки е с шпилка, пак 10 мм, и напоследък доста често се охлабваше, а ме е страх да го стягам както си знам, че корпуса е пластмаса, не знам как е захваната шпилката вътре.
                            Но 8 мм е наистина малко.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #59
                              До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                              Хем е малко,хем се стяга на ръка,а и не е достатъчно дълга че да стегнат повече витки
                              Благодаря! Значи няма да се опитвам да я натягам непрекъснато,а да решавам проблема със стягането.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Впечатления от моторен трион Спарки ТV4240

                                Аналогичен случай с Бош. Чисто нов 1800W отхлабва шината. Верно, че с бързото затягане, но чисто нов. От там в сервиза и човекът вика нищо ново. През месец си при нас докато изтече гаранцията.
                                Та добре, че си го видял иначе .... всичко може да стане. А човекът с Боша като му показах за какво става въпрос и, че Щил има за 400лв. с 100 повече от измислените се разболя и се закле публично никога вече експерименти, (часовник дето прави кафе и простира)
                                Пийте червено вино! Дава здраве.
                                А то ни трябва за да пием ракия!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X