Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Ха, вярно, сега обърнах внимание, че и те са 3/8 само че 1.3мм. А аз си мислех, че са 325 като 27цата. Както и да е, предполагам доста колеги имат 023, 025 щилки. Вече ми писа един колега, ще му пратя снимки в неделя и ако я хареса му я давам. Веригата е с някакви допълнителни звена до чистача - там уж ги водят за по - малко вибрации при рязане и за по - голям комфорт или нещо такова, един вид с двоен чистач. А сага ми дойде на ума , че в бриколажа, баумакса и практикера продават резачки и съм виждал там да продават и вериги Орегон. Ако деиствително имат 3/8 1.6 40см - то там трябва да има по тези магазини, ще погледна там. А и тези шини до колкото четох изкарвали по около 400 кубика дърва, на моята в момента е обелена боята на места само а е на около 200 кубика, така че предполагам може и да ги изкара 400. Имам си и шаблон, с който се измерва износването на шината, все още е перфектна.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • #92
      От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Защо, семерина на коляновия вал с размер 15/26/4 струва в магазин на Husqvarna 16лв 1бр. а те са 2 а на магазин за семерини същата семерина се продава за 4,80лв за бр. Кажете това не е ли дране на кожи от дистрибутора на Husqvarna. И приятелю който пишеш, че Husqvarna е с 1 сегмент който струва на модел 40, 22лв а на резачка Shtil FS180 2бр. сегменти струват 18лв. и 2бр. семерини 15/25/5 струват по 1,80 бр. това не е ли замазване на очи за хора който не разбират от техника

      Коментар


      • #93
        От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Режа с Щил MS 260 от 4 сезон, егати дзвера 10кубика ги смахвам за 3-4 часа, бук и дъб, метрови на четири ги режа без помощник. Доста се изхвърлих с нея, ама бабата (майка на жената) ми даде 500евро и аз ги забих там
        Рязал съм със Соло, не мога да се сетя модела, беше на вуйчо ми. Доста кубици отхвърли, идеална машина. (Щил тогава си беше мечта). Само с отработено масло веригата.
        И винаги в най големите студове режех с нея. Това беше преди около 9-10, поне години. Още си работи. Има доста разлика от Щила
        Сега с тоя Щил имам чувството, че мога да съборя гората Режа за отопление, ама е голяма родата и се събират 50 куб.м. поне. Можеше и по евтина ама викам си като ще е гарга да е рошава. Така и така се реже поне да е кеф. За кубиците и тежестта си е доста мощна. Не се замисля. Един резервоар (330мл.) около 1-1,3 кубика. Да беше кило по лека щеше да е супер. Масло само Щил, за верига само МД 10, шината се обръща всеки сезон, никога с бензин не се зазимява и се почиства основно (много основно). Въздушният се пере, което е много удобно. Аз си точа веригите. Рязал съм и с други, но усещането е различно. С алуминиев корпус е. Баща ми е с MS 250 с лесен старт и бързо обтягане на веригата. По лека и удобна от моята, след 2-3 часа работа 200гр. разлика се усещат осезаемо. По функционална. Работи покриви и т.н дърводелец е и му върши страхотна работа. Мисля е по практичен избор от ms 260 и по евтин. Ms 180 е доста малка, не че няма да свърши работата, ама си е за джип и излет, да подкастриш дърветата и т.н Без да бързаш, днеска един кубик, утре един, става ако си рязал и не я натискаш и мъчиш. Доста е лека и рязането е почивка. 250-270 са си по друго според мен, освен ако не режеш всеки ден. Спарки електрическо си е мъчение, освен ако не си пенсионер и се разнообразяваш. Щил електрически е на цената почти на моторен. За ментетата бях писал в друга тема за наблюденията си върху менте на Щил и Хускварна. За истинска хускварна нямам впечатления.
        Последно редактирано от Гергин; 21-10-11, 11:12.
        Пийте червено вино! Дава здраве.
        А то ни трябва за да пием ракия!

        Коментар


        • #94
          От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Предимствата на MS180 на Щил са съвсем ясни, особено след прочитане на всичко, свързано с нея.

          Обаче...

          При положение, че бъдещата ми резачка ще се използва единствено за клъцване на някое препречило се дърво, и инцидентно нарязване на някоя друга клечка за огън на вилата - паля го за забавление на децата - та в тоя "тежък" режим на експлоатация си мисля, дали има логика да си купя Щил или китайче за 70 лева, което, ако се скапе, просто ще го хвърля.

          Каква е ориентировъчната цена на STIHL MS180 ?

          Те станаха два въпроса..

          Коментар


          • #95
            От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение




            Каква е ориентировъчната цена на STIHL MS180 ?
            440.лв.
            0осем9осем7шест0осем7едно
            Миро

            Коментар


            • #96
              От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
              440.лв.
              Благодаря ти - везните май се накланят към китайчето...

              Коментар


              • #97
                От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                В момента Хускварна има на примоция модела 236 за 349лв.

                Коментар


                • #98
                  От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  В момента Хускварна има на примоция модела 236 за 349лв.
                  Да ние си взехме 235 (най малката е мисля) направо е като играчка Иначе е много лека и удобна за работа, пише че произведена в P.R.C.-народна република китай, та ще видим колко ще издеяни. За кастрене на дървета и клонаци се е утепалА.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    Благодаря ти - везните май се накланят към китайчето...
                    Абе по добре вземи 7-8 кила пържоли вместо това китайче. Ша се ядосваш, гаранция. Вместо да ти е кеф. Нали ги гледам около мен с тея китайчета, уреваха орталъка, резервоярите не могат да си затворят даже. Играл съм си с тях да ги оправям- Луда работа. Нали за кеф я взимаш. Машина си е. Джип също не ти трябва ама имаш, за кеф.
                    То една хубава брадва е 30-40 лв. Ти си знаеш, но аз съм твърдо за истинската. От скромен опит.
                    Последно редактирано от Гергин; 21-10-11, 21:42.
                    Пийте червено вино! Дава здраве.
                    А то ни трябва за да пием ракия!

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Аз имам Stihl и не съм никак доволен!

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Вен, имаш ми телефона.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                          Вен, имаш ми телефона.
                          Я да взема да ти звънна - в деня за размисъл, пък да видим що ще стане?
                          То ракиено време вече, ама не съм ти душманин, де, ти знаеш.

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Вени,
                            ако наистина ти трябва резачка за да нарежеш инцидентно няколко дръвца, то тогава бих ти предложил да погледнеш и модела на ШТИЛ 170. Компактна е, но същевременно напълно достатъчно при нужда да нарежеш /без много да бързаш/ 2-3 кубика, много се ползва и от строители на покриви - лека е и е с 30см шина. Още един плюс е цената - в момента е 369лв и подарък верига. Като това е цената за краен клиент.

                            Да масово се продават и резачки от 80-90лв. Но почти никой не реже с такава, обикновено се купуват, за да я имат под ръка, та в случай на внезапна проверка от горските, да я дават за конфискация нея. Иначе ще ти отреже и тя, нещо, но го няма това удоволствие от работата с хубав инструмент:
                            - не може да се изфорсира
                            - тежка е, леко над 5кг,
                            - доста цапа с масло, не може просто да я хвърлиш в багажника,
                            - веригата се разтяга изключително бързо,

                            пестиш някакви пари, които не са кой знае колко, а главоболия ще си имаш доста с нея
                            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              На мен мама ми даде този гатер за играчка.
                              Мисля че от Штила по добро няма.











                              МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Да се включа и аз ако нее късно вече. Провери цните на Партнерите. Мисля че ще ти допаднат повече като цена, а съвсем не са лоши. Все пак са по лиценз на Хускварна. Имат 2 модела 351 и 371. разликата им не е голяма относно кубиците но са на цени от около 250 лв.
                                Honda CR-V I 2000 г.
                                0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X