Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Резачка STIHL

    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    Не! Това на снимките е доста по-голям модел!
    Следователно и по-скъп.

    Коментар


    • #47
      До: Резачка STIHL

      Мойта, леля ми я домъкна някъде от Русия, и ми каза че я е взела за около 180лв. Като ми обяви тая цена помислих че е взела някаква електрическа, а като отворих кашона останах приятно изненадан! Веднага проверих в магазина на Щил и цената беше 420лв. тогава! Сега не знам по колко са.
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #48
        До: Резачка STIHL

        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
        Мойта, леля ми я домъкна някъде от Русия, и ми каза че я е взела за около 180лв. Като ми обяви тая цена помислих че е взела някаква електрическа, а като отворих кашона останах приятно изненадан! Веднага проверих в магазина на Щил и цената беше 420лв. тогава! Сега не знам по колко са.

        Сега са на 404 лв. до края на септември.

        Коментар


        • #49
          До: Резачка STIHL

          Резачката МS180 е идеалното решение за домашно използване или просто да си я возите в джипката и да ви помогне при среща с дърво

          Разликата между нея и MS440 която е на снимките от цитираната тема по-горе е доста голяма. Но MS440 я купихме за да покрием определени нужди в МСС и за там параметрите и отговарят напълно.
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #50
            До: Резачка STIHL

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            Резачката МS180 е идеалното решение за домашно използване или просто да си я возите в джипката и да ви помогне при среща с дърво

            Разликата между нея и MS440 която е на снимките от цитираната тема по-горе е доста голяма. Но MS440 я купихме за да покрием определени нужди в МСС и за там параметрите и отговарят напълно.

            Съгласен съм, но като ще давам пари, искам и съотношението цена/качество да е приемливо. Освен това такава покупка има и инвестиционен характер. т.е. парите дадени в нея би следвало да се върнат поне .... пъти.

            Коментар


            • #51
              До: Резачка STIHL

              Е затова трябва внимателно да прецените точно за какво ще я използвате и да изберете правилния модел. Аз почти три седмици четох каквото намерих, после внимателно се запознах с каталозите и накрая както ми е любимия маниер отидох в сервиза на ЩИЛ и разпитах подробно. Хубавото е че там направо ми разглобиха всичко което исках да видя и ми отговориха на всички въпроси. И така се спрях на два модела резачки за целите за които избирах и те бяха MS180 и MS440...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #52
                До: Резачка STIHL

                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                И така се спрях на два модела резачки за целите за които избирах и те бяха MS180 и MS440...
                ..... което означава, че и евтината я бива.

                Коментар


                • #53
                  До: Резачка STIHL

                  За конкретни приложения да! Въпросът е да знаете че не става за дърводобив, не става за постоянна експлоатация с часове. Разликата спрямо по-големите модели е че например спирачката е пластмасова а не метална, разни други елементи също... Дъската е най-малкия размер. Не можете да режете със замах и скорост. Но ако пък не се занимавате с дърводобив и ви трябва резачка която да ви помогне ако срещнете паднало дърво тази е идеалната.

                  При всички положения е много важно това че за тези резачки има сервиз, склад с резервни части и винаги могат да ви я отремонтират каквото и да е станало...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #54
                    До: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                    Някой има ли впечатления от моторните триони на "Спарки" ,насочил съм се към най голямата от предлаганите 55см3, 2,3кВ. Знам , че Щил и Хускварна е класика , но искам за вкъщи по мощна резачка , а цената на тая не е за пренебрегване.
                    Преди около година си купих по-малкия модел-42 см3. Нарязал съм около 20 м3 дърва и съм долу-горе доволен. Недостатъците, които съм констатирал са:
                    1. Саморазвива се едно болтче/5 мм/, което държи пружината на окачването към дръжката. Не е кой знае какъв проблем, но за да се стегне здраво трябва да се маха пластмасовия капак. Понякога е доста изнервящо.
                    2. При съхранение се излива маслото от резервоарчето за мазане на веригата. Най-вероятно през помпичката, която го подава.
                    3. Машинката започна да реже накриво-дърпа наляво, но според компетентни хора това е от нееднаква височина на леви и десни зъби, а те пък са такива поради калпаво заточване/мое/.
                    Иначе двигателя работи добре, даже дърва с диаметър по-голям от дължината на шината/тук и казват дъска/ неса проблем.
                    Дано съм бил полезен, ако не е късно, но нищо може да има и други мераклии за тази марка.
                    П.С. За резервни части и сервиз не мога да дам информация- все още не ми се е налагал ремонт, но предполагам,че няма да е проблем. Все пак "Спарки" са сериозно представени у нас, и цените може би ще са поносими/въпреки, че представителя за Шумен е голям кожодер/.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Темата е доста стара но засегнахте въпроса с китайските ментета, та затова да кажа, имам и такава и вече 3 години работи без проблем, само дъската и даде фира, така, че за 150 лв е добре.
                      Имам и рускаТАЙГА 245 мисля е модела, изключително доволен, баща ми е сложил дъска и верига от щил и вече 20 г. я ползва редовно, пали и работи все още перфектно, но наскоро си взех husqvarna 365 и мисля да и дам заслужен отдих, ще продължа да с я ползвам за удоволствие, яка и хубава изработка, цялата от алумин. Мога смело да твърдя, че вибрацийте са и по малки от на Щил.

                      И за домашни нужди е по добре голям и мощен трион, с големия може и тънко дръвце да се отреже но обратното.....
                      Аз режа около 40 кубика годишно но все пак си взех професионален.
                      Отскоро се замислям и за един Щил 118, за да се окомплектовам както трябва.
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • #56
                        До: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                        Темата е доста стара но засегнахте въпроса с китайските ментета, та затова да кажа, имам и такава и вече 3 години работи без проблем, само дъската и даде фира, така, че за 150 лв е добре.
                        Имам и рускаТАЙГА 245 мисля е модела, изключително доволен, баща ми е сложил дъска и верига от щил и вече 20 г. я ползва редовно, пали и работи все още перфектно, но наскоро си взех husqvarna 365 и мисля да и дам заслужен отдих, ще продължа да с я ползвам за удоволствие, яка и хубава изработка, цялата от алумин. Мога смело да твърдя, че вибрацийте са и по малки от на Щил.

                        И за домашни нужди е по добре голям и мощен трион, с големия може и тънко дръвце да се отреже но обратното.....
                        Аз режа около 40 кубика годишно но все пак си взех професионален.
                        Отскоро се замислям и за един Щил 118, за да се окомплектовам както трябва.
                        Е че закакво ще ти е този Щил 118 имаш Хускварната .
                        Аз пък режа с Хускварна 55 тя като кубици май е като "365",Само да е наточена веригата и е като ламя рязах едно дърво 40 см диаметър,еми то тва дарво го отрязах ей така без усилия. .Такаче не се цакаите с китайските резачки,направо взимай Хускварната и това е
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • #57
                          До: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Хускварна,-55 е с кубатура 54,6 см. а 365 е със 64,3см.Ако порежеш с двете ще видиш разлика до небето.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                            Хускварна,-55 е с кубатура 54,6 см. а 365 е със 64,3см.Ако порежеш с двете ще видиш разлика до небето.
                            Може не бях сигорен и затова писах "май"
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • #59
                              До: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              55-цата е една много хубава машина,и за разлика от 365 е много по-лека,и се работи леко с нея.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                И е супер дърварска имам в предвид като удобство на ръкохватките.Като Щил е почти .Аз имам 357 XP и съм много доволен, но вече това всеки си го преценява според предпочитанията и възможностите.Но в крайна сметка и Щила и Хусгварната режат яко.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X