Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Разбрах те още в началото колега поздрави
    само бараки

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      1:50=20 мл/л
      1:40=25 мл/л
      1:25=40 мл/л
      1:20=50 мл/л
      винаги слагайте малко повечко от предписаното с 5-10мл

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Колеги тъй като по-горе писах, че ще се обзавеждам с ,,китайче'' а се спомена от колега че правел центровка на карбуратора след първите 5 литра, може ли линк или инструкции за регулировки, тъй като не съм центровал карбуратор.

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Първоначално публикуван от dimi_54 Преглед на мнение
          Колеги тъй като по-горе писах, че ще се обзавеждам с ,,китайче'' а се спомена от колега че правел центровка на карбуратора след първите 5 литра, може ли линк или инструкции за регулировки, тъй като не съм центровал карбуратор.
          -----------------------
          най добре отиди при някой с необходимите аксесоари и познания да направи регулировката ,щото ако обеднее сместа вероятноста да я строшиш е доста голяма

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            При китаеца няма вероятност да доживее последиците от бедна смес. Ще предаде богу духа още преди това. От жегата много страдат лагерите, на които пада циментацията заедно с парчета от сачмите, същите влизат в цилиндъра и го надират. За това беше и съвет от някой в темата, че на китаец много зор не му се дава.

            Иначе за регулировка десен болт от завито положение отвиваш на 3/4, левият на 1 оборот и визуално-слухово наблюдаваш резултат. Ако си доволен караш, ако не си, въртиш още малко, после в сервиз, закачат оборотомер, и мерят тихи и максимални обороти, налягане, подналягане, ама искат и пари
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              с центровка 3/4 на 1 об. най-вероятно няма и да запали(тая става за по маркови машини и карбуратори), при китайците регулировката почва от 2 на 2 об.като в повечето случаи се установява стабилна работа при L 2.5 : H 2 оборота ,но така направена центровката е на ухо и има вероятност да се развърта над препоръчителните обороти ,което води до разрушаване на лагери и споменатото надиране на цилиндъра ,дори стопяване на бутало.Зтова препоръчвам тая работа да я свърши от човек с необходимите приспособления и инструменти ,не е толкова скъпо .

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Колеги мисълта ми беше да намеря малко литература и да почета. Иначе се занимавам с автомобили и газови уредби разбира се като хоби, но винаги съм подминавал устройството и регулировките на моторните резачки. Още навремето придобих умения по разглобяване и сглобяване на двигател от едно балканче. На деня по два пъти)))

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  На китаеца карбуратора е може би една от най-качествените части. Пълно копие на Валбро евтина серия, което успешно се слага на куп неща. И чист карбуратор се регулира точно като на качествените резачки. Това, че се налага отвиване на по 2.5 оборота, сигнализира, че нещо друго не е наред в системата, което за съжаление си е практика, поради не дотам качестени материали.
                  Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Първоначално публикуван от dimi_54 Преглед на мнение
                    Колеги мисълта ми беше да намеря малко литература и да почета. Иначе се занимавам с автомобили и газови уредби разбира се като хоби, но винаги съм подминавал устройството и регулировките на моторните резачки. Още навремето придобих умения по разглобяване и сглобяване на двигател от едно балканче. На деня по два пъти)))
                    Е щом се занимаваш със газови уредби значи можеш и да ги регулираш! А реглажа на резачката е сходен със този на една обикновенна газова. Има два винта за въртене-за ниските обороти–тихият ход и винт за високите обороти-пълната газ. Обикновиенно ниските обороти не се пипат,но ако се разбазика центроването може и да се наложи да се пипа и там. Та аз каво направих- при загрята резачка от положение на празен ход при който оборотите са такива че веригата не се увлича се подава рязко газ до дупка. Двигателят трябва да се набира бързо и без колебание. Ако имаме замисляне съпроводено от така познатото моментно заглъхване на моторчето и последващо изфорсирване значи сместа е бедна и се налага развиване на винта за високите обороти малко. Правим го и пак подаваме рязко газ докато ни хареса респонса на двигателя. След като сме постигнали добри според нас резултати преминаваме към следващата стъпка-настройване на максималните работни обороти. Това става като подадем пълна газ и задържим така спусъка. Двигателят се набира и достига върхови обороти при които би могъл да се държи по два начина-първо ако е преобогатен оборотите играят и претриса. Тогава се налага да се понавие винта за максимални обороти докато работата на двигателя се изчисти. Тук е важно да се внимава и двигателят да не се държи много дълго на максимални обороти , за да не се разхвърчи! Та държейки двигателят на пълна газ и въртейки винта за високите обороти намираме идеалната смес при която двигателят иска да излети-максималните му обороти. От това положение завиваме малко винта за да слезем под максималните критични за мотора обороти. Тук майсторите използват уред за мерене на точните обороти и ги нагласят примерно на 10 или 12 хиляди -не съм сигурен точно колко бяха че ми я няма книжката със ТТ данни под ръка.
                    Та по този начин ние сме си подсигурили пълноценна работа и хранене на двигателя при максимални обороти които са малко по ниски от критичните водещи до лоши последици. И тук накрая оставяме машинката да поработи на празен ход-има вероятност празният ход да се е променил. Ако има не добра работа-претрисане и гаснене или повишени обороти при които веригата се увлича се налага да повъртим малко винта за празният ход докато си докараме нормалните стабилни обороти на празен ход.
                    И готово имаме настроен китаец който само иска бензин,хубаво масло и истинска верига за да мачка кубиците с дърва!
                    Поздрави и весели мигове със китайските резачки!!!!!
                    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                      .... А реглажа на резачката е .... за да мачка кубиците с дърва!
                      Поздрави и весели мигове със китайските резачки!!!!!
                      Много добре написано, обаче въпрос, оборотомер от къде ? Че оригинален Щил си е близо 200 лв. , оборотомера, не резачката.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                        Много добре написано, обаче въпрос, оборотомер от къде ? Че оригинален Щил си е близо 200 лв. , оборотомера, не резачката.
                        На Илиянци. 10-20лв са и стават за 1, 2, 4 и 8 цилиндъра.

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          На Илиянци. 10-20лв са и стават за 1, 2, 4 и 8 цилиндъра.
                          С'я майтапите само на живо, че тук хората вярват.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Какво ще кажете за ЩИЛ мs251 или мs271 на тези два модела се спрях те са влагат в парите с който разполагам.
                            С нея ще се режат около 200-300кубика годишно от метровки за огрев няма да се реже в гората.
                            До сега съм рязъл с хускварна-340 но ми създаваше проблем с помпата за мазането на веригата и така дъските и веригите заминаваха бързо като разпитах разбрах че този проблем е масов с хускварните.
                            За това сега искам да сменя марката.
                            Разполагам с 900лв и в четвъртак ще хода да купувам.
                            Благодаря предварително за съветите.

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Добре де , ти вече си решил, какъв е смисъла от въпроса ти, да се похвалиш, да се самоуспокоиш или да успокоиш жената?
                              Едната е хоби , а другата вече е първата най-малка профи. На хуска проблем не ти е била помпата, а маслото, което си наливал.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                                Добре де , ти вече си решил, какъв е смисъла от въпроса ти, да се похвалиш, да се самоуспокоиш или да успокоиш жената?
                                Едната е хоби , а другата вече е първата най-малка профи. На хуска проблем не ти е била помпата, а маслото, което си наливал.
                                И аз се зачудих, за този проблем, до сега 2 резачки 51 и 55, такъв проблем не са проявявали, а пробвам, преди всяко рязане, дали се маже...
                                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                                Honda Dominator 650
                                088ЧЧ93979-->Борис
                                0878956Ч38-->Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X