Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    В момента двама роми с резачка на която пише ОК ,събарят дървета на площ от 70 декара,фабрично е с верига орегон,бъзиках ги че никаква няма да я свършат.....наложи ми се да бутна едни клони ,минах през тях и я взех за 5 мин. впечатленията са ми че беше доста лека,реже приятно.....140 лв май казаха че са я купили преди седмица чисто нова баумакс или нещо такова споменаха !На два три пъти ги видях да я мъчат да запали по 2-3 мин.По принцип си пали от раз два...чат пат нещеше...като цяло добро впечатление а колко дървета събориха не е истина !
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Звъни ми вчера по телефона колега от тук, аман заман да погледнеш една китайка. Бре к'во да и гледам , части за тях нямам. Ама рязахме с нея миналата година, сега обаче не иска да запали.
      Днес дойде, донесе чудото. Свалих и туй-онуй - здрало бутало и спекли сегменти - кофата за боклук е идеалният сервиз за нея.
      Иначе е работила до последно. Лошото е , че последното е дошло бързо.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        И мой познат си взе същата китайка само дето с друга лепенка
        20 кубика и даде фира, но преди да се "окоти" мотора 2 пъти сменяхме капак за шина (самата шина е голям боклук, макар че има някои китайки с орегон шина), 3 свещи, 2 капака на филтъра от горе и при всяко палене се прави центровка на карбуратора, та с две думи - ако ми я подарят - или ще я сложа някъде да не я гледам или ще я подаря на някой, който НЕ ми е добър приятел, но пари за това няма да дам....
        Щом е за кастрене на клонки по добре виж при колегата maystor си вземи или една хубава брадва или един трион - определено повече работа ще свършиш.
        Поздрави
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Благодаря колеги за мненията, да споделя с вас опита ми от китайска стока. Преди време бяхме на изложение в София. Та на изложението предлагаха китайски флексове. Прежалих 19 лева и си взех едно. Изненадах се че за размерите си тежеше много. Станаха може би 3 год.- употреба нон стоп. За сега нямам оплаквания, само четки смених. Та не знам на ,,китайското - китайско менте'' ли е но все още работи. Резачките не са ми познати ии затова питам за мнения.

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Аааа, не, мойте брадви са само за пържоли. За клони си има китайски, дето като удариш повече от 10 пъти и отлита острието, щот' бай китай не набил клин, ами залял с епокса дръжката към острието.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
              Аааа, не, мойте брадви са само за пържоли. За клони си има китайски, дето като удариш повече от 10 пъти и отлита острието, щот' бай китай не набил клин, ами залял с епокса дръжката към острието.
              ---------------
              отгоре на всичко острието е направено от най яката стомана ЛЛ(локум и лайно).С модифицирана(заварена метална дръжка) такава до скоро чупех (щото не режеше)кокали за кучетата ама заприлича на тривон(трион) и отиде на скрап,сега ползвам една изпитана ,дядо ми я е ковал от ресьор.

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Да не вземете да си помислите,че препоръчвам китайски машини,имам хускварна,партнер и дядото китайска машина !Понеже се изказа мнение за китайското,не го бъркайте с менте за всичко,има китайски стоки които в България неможе да се произведат,нито с такова качество,естествено не е на китайски цени !Лично използвам две китайски машини,които струват на цената на един нов сув,които дават в някои случаи по добри резултати примерно от японски аналог,проверено и доказано !Също като колегата имам китайски флек и се изполва постоянно,верно не съска като синия бош,ама работи !При съотношение цена,свършена работа,боша не трябва и да го поглеждаш на витрината !

                Китайска резачка,която споменавам с третия кубик дърва си е върнала инвестицията,тия опоскаха дърва за над 50 курса на един роман !И резачката все още бачка,днеска пак рязаха !
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Та колеги след дълги размисли да бъде или не , реших да закупя въпросната резачка. Везната натежа в полза на покупката след като първи братовчед на жената сподели впечатления от такава закупена от него. Каза , че доста дърва е нарязал но изрично предупреди машинката да не се зори много. При разумна експлоатация издържа. Обещавам след като получа ,,китайката'' съответно след експлоатацията и да споделя мнение. В понеделник се обаждам до магазина и ще чакам куриера.

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Не казвам,че няма и читава Китайска стока,но напоследък аз не мога да я уцеля.Уеб камера както ме гледаше така почна да пуши и да се разтопява,мишка сама се разхождаше по екрана и цъкаше дето си иска,компресор 24л тръгва и спира когато му е кеф,дрелки и флексове едно "кошле"изхвърлих изгорели.Точно в тези резачки няма нищо читаво и не подлежи на ремонт/еднодневка/колкото изкара.
                    ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Първоначално публикуван от danaka69 Преглед на мнение
                      Не казвам,че няма и читава Китайска стока,но напоследък аз не мога да я уцеля.Уеб камера както ме гледаше така почна да пуши и да се разтопява,мишка сама се разхождаше по екрана и цъкаше дето си иска,компресор 24л тръгва и спира когато му е кеф,дрелки и флексове едно "кошле"изхвърлих изгорели.Точно в тези резачки няма нищо читаво и не подлежи на ремонт/еднодневка/колкото изкара.
                      То че не е читаво не е. Ама защо да не подлежи на ремонт? Подлежи си, и части си има, и са евтини, и ако човека я пипне тук-там си е съвсем нормална машина.
                      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                        То че не е читаво не е. Ама защо да не подлежи на ремонт? Подлежи си, и части си има, и са евтини, и ако човека я пипне тук-там си е съвсем нормална машина.
                        Какъв е смисъла , като след 10 кубика дърва пак ще се развали, нали никой не я купува с идеята да я ремонтира всеки месец.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          За 10кубика е доста относително. Има машини и на кубик, има и на 100 кубика. А 90% от циганите крадат именно с такива резачки. А повярвай ми има мноооооого цигани, които крадат.
                          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Те и без резачки крадат.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                              За 10кубика е доста относително. Има машини и на кубик, има и на 100 кубика. А 90% от циганите крадат именно с такива резачки. А повярвай ми има мноооооого цигани, които крадат.
                              Taka e.90% от конфискуваните резачки,които се продават от горското са точно тези китайци(видяно със обствени очи).Циганите не могат да си позволят да им конфискуват резачка за 500-600 лв.,дори и да имат пари да си ги купят.Друг е въпроса по колко кубика режат с тях,но с крадени дърва бързо им се изплащат.
                              Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                              Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                              Враца

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                значи баш гепачите на дърва ,не само мангустите, ползват системата описана от колега по-напред в темата, оборудват един с китайче ама с изтърбушен заглушител ,a те си бачкат с щил 390, 440 , 660 (най тачени са старите 039,и 044) ,като дойдат горските се ориентират по шума от китаеца ,нали е "портнат"и съответно прибират него ,а в патакламата другите машини се покриват и горските си тръгват с STHIL MS 440 вместо STIHL MS 440 .При тях съм виждал 088-ца,казват, че 60-80 см. дъб или бук се режел като масло.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X