Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със Щил Мс 211

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със Щил Мс 211

    Здравейте, имам един проблем с моята щилка. Проблема е свързан с маркучето за маслото, което излиза от резервоарчето за маслото. Точно където маркуча влиза в резервоара от там машинката ми изтърва масло, мисля, че изтърва масло само когато е запалена, тоест когато помпичката на маслото работи. Закарах я в магазина от където я купих, казаха ми, че трябвало да сменя резервоара (който не беше много евтин мисля), обаче казаха и, че ще пробват да я оправят без да сменям резервоар и там където маркуча влиза в резервоара между маркуча и резервоара сложиха нещо червено (прилича на червен силикон, почти съм сигурен, че е това) оправи се за известно време, но сега пак тече. Какво да правя маркуча ли се сменя, да го залепя с нещо ли или нещо друго да направя ? Резачката е на 3-4 год и на неповече от 200 кубика дърва,ако това има значение, аз и така си режа с нея, но бих искал да оправя проблема. Ако трябва ще кача и снимки на маркучето.

  • #2
    От: Проблем със Щил Мс 211

    Масленият маркуч е за смяна. По-принцип той е консуматив. От топлината и времето загубва еластичните си свойства и не уплътнява добре. Не се слага никакъв силикон.
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със Щил Мс 211

      Както paksss е писал маркуча е вероятно да е остарял и да се е одървил,но съществува минимална възможност да се е пукнал резервоара точно на отвора за маркуча случва се от кофти масло ,което уврежда пластмасата ,а и "гумата" на маркуча.А тия с кой акъл са сложили силикон на това място ,първо каквото и да правят почти невъзможно е да почистят контактната повърхност та силикона да залепне оптимално,второ маслото има хубавия навик да си намери път през подобни уплътнения или да отдели части от излишния силикон ,които запушват системата ,но те са най малкия проблем ,защото ще им е малко трудно да минат през филтърчето.

      Обче ако си сигурен ,че тече само когато работи има вероятност маркуча да не уплътнява при отвора за мазане на шината.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със Щил Мс 211

        Първоначално публикуван от keymaker Преглед на мнение
        Както paksss е писал маркуча е вероятно да е остарял и да се е одървил,но съществува минимална възможност да се е пукнал резервоара точно на отвора за маркуча случва се от кофти масло ,което уврежда пластмасата ,а и "гумата" на маркуча.А тия с кой акъл са сложили силикон на това място ,първо каквото и да правят почти невъзможно е да почистят контактната повърхност та силикона да залепне оптимално,второ маслото има хубавия навик да си намери път през подобни уплътнения или да отдели части от излишния силикон ,които запушват системата ,но те са най малкия проблем ,защото ще им е малко трудно да минат през филтърчето.

        Обче ако си сигурен ,че тече само когато работи има вероятност маркуча да не уплътнява при отвора за мазане на шината.
        Мерси за отговора колеги, ами когато оставя щилката и не я ползвам маслото си седи най-много да има 1-2 капки, които са останали на маркуча при работата на двигателя и после са паднали. Значи сега да си купя ново маркуче и да си го сменя така ли ? А това последното, което го писа мисля, че няма как да е от това, защото маслото тече непосредствено след резервуара, тоест тече на самият изход от него, а не при отвора за мазане на шината, или аз не съм те разбрал правилно ?

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със Щил Мс 211

          Правилно си разбрал. Като извадиш стария маркуч го раздърпай най-вероятно ще се окаже сцепен някъде.Но не приемай на 100% писанията ми за чиста монета, понеже размишлявам малко наизуст, моите клиенти още не са потрошили новите модели(та не съм ги научил в детайли).На старите модификации завиршващи на "0" мс210 маркуча тръгва от долната страна на помпата и се уплътнява с "О" пръстенче,което от маслото се скапва и обикновено от там са течовете.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със Щил Мс 211

            Обикновено тече не при връзката с резервоара /до цифрата 7/,а от страната на връзка с маслена помпа, стича се по маркуча и цапа навсякъде. Маркуча трудно се цепи, просто не уплътнява.

            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със Щил Мс 211

              Добре, значи трябва да си сменя това маркуче, имате ли идеи от къде да го взема и каква му е цената ? И дали ще се справя сам със смяната?

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със Щил Мс 211

                Цената на маркуча е 5.90лв. Не се сменя трудно, гледам, че си от Хасково, влизаш в магазините за части за резачки и питаш.
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със Щил Мс 211

                  Не, от област Хасково съм иначе, съм до едно градче на име Тополовград и може би в магазина им ще го поръчам.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със Щил Мс 211

                    Първоначално публикуван от basko3 Преглед на мнение
                    Мерси за отговора колеги, ами когато оставя щилката и не я ползвам маслото си седи най-много да има 1-2 капки, които са останали на маркуча при работата на двигателя и после са паднали. Значи сега да си купя ново маркуче и да си го сменя така ли ? А това последното, което го писа мисля, че няма как да е от това, защото маслото тече непосредствено след резервуара, тоест тече на самият изход от него, а не при отвора за мазане на шината, или аз не съм те разбрал правилно ?
                    Възможно е да е било и фабричен дефект и потребителя да нее видял

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X