Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
    Признавам си, не съм опитвал всички модели с такава подметка, но дори летните ниски Рейчъл с подметка Вибрам, които съм пробвал, се пързаляха доста повече по камъни, отколкото почти всичките други обувки, които ползвам за планина. Точно като при колите, това че G класата е добра за извън пътя, не я прави добра за на магистралата.
    И аз мисля така. Вибрама се хлъзга доста. Аз има три вида обувки за планина. Най-леките са летни Росиньол със подметка Вибрам. Имам зимни Соломон Pro Rock със подметка Contragrip. И комбинирани Кофлах със подметка Вибрам.

    Зимните обувки се правят с твърди подметки поради поради естеството на терените - сняг, често фирнован(за лед си има котки). Там трябва да се правят стъпки и когато има наклон се стъпва само на върха на обувката. Когато подметката е твърда тежеста се разпределя по дължината и и не се налага да стягаме прасеца и ходилото за да вървим. Ако отидете на такова място с лятна обувка в момента в който стъпите подметката се огъва(контактната повърхност става успоредна с наклона), което води до подхлъзване или в по-добрия случай само до умора след време. Един вид при зимните обувки терена приема формата, а не обувката. Аз доколкото знам Вибрам просто са направили това откритие и са слагали метални пластини в зимните подметки и за това са се прочули, и вече по-късно заради свойствата на каучука. По леките варианти на тези обувки са безпроблемни за шофиране, но чуството за педалите и занижено сериозно и освен това да не забравяме повишеното им тегло - то също пречи . Соломон Про Рок и други такива подобни са точно такива. Кофлаха категорично не става за каране на джип и подметката Вибрам определно е по лоша от Контагрип. Тази обувка силата и е другаде - студа на високата планина!

    Летните обувки са по леки като цяло- нямат изолация подметката е по тънка. Тези обувки или по точно подметките им приемат формата на терена - създават по голяма контактна повърхност със една мокра скала(примерно) и за това са в пъти по добри на такъв терен. И въобще всичко е наобратно, пак заради естеството на терена. Те разбира се са по удобни за каране на джип. Лятната подметка от вибрам заради твърдия каучук също се хлъзга доста на мокро - здравината е несравнима обаче.

    Снимка 1 Саломон
    Снимка 2 Кофлах
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Jimi; 21-01-08, 05:36.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

      Първоначално публикуван от pacific Преглед на мнение
      Няма значение от народността на продукцията. Vibram и на китайски пак е Vibram Нали не смяташ, че световна марка, изнесла производството си в Китай, ще си позволи занижаване на качеството. Заводът в Китай все пак изнася за целия свят, не е построен само за личните нужди на Великия Китайски Народ
      Ъ, нещо да съм споменал за качество? Просто изтъкнах, че Vibram имат множество модели и е по-добре първо да уточните за кой по-точно модел говорите.


      @Jimi:

      Напълно съм съгласен с почти всичко казано от теб.
      Само едно уточнение - не знам откъде битува митът, че Vibram са твърди подметки по принцип, но това въобще не е задължително. Притежавам такива Scarpa и подметката им е всичко друго, но не и твърда.



      Последно редактирано от Harka; 21-01-08, 10:09.

      Коментар


      • До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

        Ето какви обувки си купих есента (габровски, 75 лв. уж след намаление). Не са нещо особено, но са по-скоро леки, не пропускат лесно и с тях може да се кара, макар не много комфортно.

        Тук ги показвам заради нещо, което бих озаглавил неочаквани кусури, които пък е добре да се вземат предвид при избор.
        • В магазинчето не обърнах внимание, но ми се оказаха големи... на височина. Въпросът се реши със стелки.
        • Въпрос, който въобще не се реши, е че се връзват сложно и бавно. Но пък бързо и лесно се разхлабват. И при спирания, кой каквото и да прави, аз си затягам обувките.
        • А при разхлабени връзки, лъсва и недостатък в самата кройка - покрай езиците се отварят малки пролуки, откъдето влиза сняг.

        Та и за такива подробности си струва да се гледа.

        Поздрави!
        Прикачени файлове
        Искам България чиста!

        Коментар


        • До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

          По препоръка на друг колега си взех това:


          от тук: http://www.cabelas.com/cabelas/en/te...mCat=catrtfoot

          Заедно с 3 чифта чорапи, 1 чифт дебели и 2 чифта средно дебели. Първато им по-сериозно тестване беше на вчерашната разходка. Вода не пуснаха, и ми беше топло на краката. Малко са тежки и твърди, но мен това не ме притеснява. Изглеждат супер не само на снимка.

          Като мих джипката след разходката, ги измих и тях, както си ми бяха на краката, с водоструйката. Пак не пуснаха.

          За първи път от много време попадам на обувки, дето си отговарят на описанието "100% water proof", но пък и до сега не се бях ровичкал за нищо по-специално.

          Лошото е само че като дойдат тук ще трябва да ги освобождаваш от митница, ако са пуснати по куриер, и съответно си плащаш мито+ддс.

          Само да добавя: Краката ми по принцип се потят зверски. След 8 часовата разходка, и сравнително топло време, като ги събух краката ми бяха сухи. Не знам как става тая работа, можеби от чорапите, а можеби и от обувките и от чорапите, но е факт.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Само да добавя: Краката ми по принцип се потят зверски. След 8 часовата разходка, и сравнително топло време, като ги събух краката ми бяха сухи. Не знам как става тая работа, можеби от чорапите, а можеби и от обувките и от чорапите, но е факт.
            Dry-Plus® . Подобно е на Гортекса. Те не пропускат само от вън на вътре, а от вътре на вън пропускат . Но наистина трябва да си и с подходящи чорапи(такива, които също пропускат от вътре на вън, а не попиват зверски), за да не се загуби ефекта. Това важи за всички дрехи с подобни мембрани. Напричер, ако облечеш Гортексово яке, под него два полара и най-отдолу памучна тениска не правиш нищо .
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

              Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
              Dry-Plus® . Подобно е на Гортекса. Те не пропускат само от вън на вътре, а от вътре на вън пропускат . Но наистина трябва да си и с подходящи чорапи(такива, които също пропускат от вътре на вън, а не попиват зверски), за да не се загуби ефекта. Това важи за всички дрехи с подобни мембрани. Напричер, ако облечеш Гортексово яке, под него два полара и най-отдолу памучна тениска не правиш нищо .
              Е явно съм уцелил комбинацията, и направо се почувствах като бял човек. За това си купих и чорапи от тях, макар че имах леки резерви към всичко непамучно. Може би тук все на неправилни чорапи съм попадал, но от всичко, освен памук, краката ми се омирисваха безнадеждно. С памука пък си седях мокър.

              В случая обаче всичко е на 6. А и там имат доста добро разнообразие от чорапи, всякакви видове, дори и непропускащи, та има за всекиго по нещо. Но предполагам че сносни чорапи могат и от тук да се намерят на прилични цени. За обувките обаче комай излиза по-евтино отвън.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Е явно съм уцелил комбинацията, и направо се почувствах като бял човек. За това си купих и чорапи от тях, макар че имах леки резерви към всичко непамучно. Може би тук все на неправилни чорапи съм попадал, но от всичко, освен памук, краката ми се омирисваха безнадеждно. С памука пък си седях мокър.

                В случая обаче всичко е на 6. А и там имат доста добро разнообразие от чорапи, всякакви видове, дори и непропускащи, та има за всекиго по нещо. Но предполагам че сносни чорапи могат и от тук да се намерят на прилични цени. За обувките обаче комай излиза по-евтино отвън.
                Всичко се намира и тук. За цените обаче си прав . И все пак още не съм си поръчвал обувки по интернет. Почти всичко друго ОК... но обувките дали ще са ти удобни точно на теб си е на късмет .
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

                  Първоначално публикуван от Harka Преглед на мнение
                  @Jimi:

                  Напълно съм съгласен с почти всичко казано от теб.
                  Само едно уточнение - не знам откъде битува митът, че Vibram са твърди подметки по принцип, но това въобще не е задължително. Притежавам такива Scarpa и подметката им е всичко друго, но не и твърда.


                  Казах че каучука е по-твърд. Не подметката. Моите летни обувки поне бяха така. ... и много наподобяват твоите. Eто снимка:
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от Jimi; 24-01-08, 00:52.
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X