Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
    Аз имам едни MEINDL, нямам спомен от къде ги довлече баща ми.
    Носил съм ги 2-3 зими когато си имаше дълбок сняг. Нямам спомен да са
    ми държали студено и мокро.

    Сега се присетих за тях и ги изрових от шкафа. Имат нужда от лек ремонт, иначе са като нови.

    Където е зашита кожата за подметката има някакво покритие като
    мазано с топъл силикон, но вече се е напукал и на места липсват парченца. Да ли е силикон или някакво обущарско лепило ?
    Ако е силикон и аз ще ги наплескам


    И друго, естественна кожа са.
    Мога ли да ги намажа с дефламол и трябва ли ?
    Много те моля да си спомниш откаде си взел обувките. Надявам се че са изцяло кожени и ако са черни ще бьде супер.
    Що се касае за дефламола той наистина ще ги направи непромокаеми но ще направи и кожата по мека което според мен не е желателно. По туристическите магазини продават препарати за инпрегниране на кожа. Бях си купувал мисля NICKWAX или нещо подобно и резулата беше много добьр.
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

    Коментар


    • #62
      Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

      Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
      Много те моля да си спомниш откаде си взел обувките. Надявам се че са изцяло кожени и ако са черни ще бьде супер.
      Що се касае за дефламола той наистина ще ги направи непромокаеми но ще направи и кожата по мека което според мен не е желателно. По туристическите магазини продават препарати за инпрегниране на кожа. Бях си купувал мисля NICKWAX или нещо подобно и резулата беше много добьр.
      Обувките ги имам повече от 8 години. трудно ще си спомня

      Иначе сега ги тествах по малко по нагоре от алеко.
      в снега не се намокриха, пазят топло и не се пързаля.
      Обаче ми излезна мазол на дясната пета, ще опитам с по-дебели чорапи.

      Коментар


      • #63
        Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

        Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
        Обувките ги имам повече от 8 години. трудно ще си спомня

        Иначе сега ги тествах по малко по нагоре от алеко.
        в снега не се намокриха, пазят топло и не се пързаля.
        Обаче ми излезна мазол на дясната пета, ще опитам с по-дебели чорапи.
        Нали каза че баща ти ги е донесъл от някъде. Той не може ли да помогне.
        Не каза дали са целите от кожа и дали са черни. Приличат ли на кубинки.
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • #64
          Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

          Съжалявам, каза ,че някакъв приятел му ги дал ама дори не си спомня кой.

          ето го чепика
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #65
            Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

            МАЛКО КЪСНО СЕ ВКЛЮЧВАМ НО ДА КАЖА МОЯ ОПИТ С ОБУВКИТЕ ОТ 68ЛВ. КУПИХ ГИ В НАЧАЛОТО НА МИНАЛАТА ЗИМА И ПЪРВИЯ МЕСЕЦ НЯМАХ ПРОБЛЕМИ НАРОЧНО МИНАВАХ ПРЕЗ ЛОКВИ И ДЪЛБОК СНЯГ И ОТДЕЛНО КАРАМ КОЛЕЛО ЦЕЛОГОДИШНО КАТО Е МОКРО ЦЯЛАТА ВОДА ОТ ПРЕДНАТА ГУМА ОТИВА В ОБУВКИТЕ И НЕПРОПУСНАХА НИТО ВЕДНЪЖ НО ПО КЪСНО СТАНА ТАКА ЧЕ УЖ НЕ ПРОПУСКАТ А КРАКАТА МИ СА ВЛАЖНИ ОТДЕЛНО НА ЕДНАТА ОБУВКА СЕ СЧУПИ ЕДНА ОТ КУКИТЕ И КЪМ КРАЯ НА СЕЗОНА СЕ ИЗДЪНИХА ОРЕБРЕНИЯТА НА ПОДМЕТКИТЕ ПОД ПЕТИТЕ ТАЗИ ЗИМА ГИ НОСЯ ВСЕКИ ДЕН И ЗАСЕГА СЪСТОЯНИЕТО ИМ Е НА СЪЩОТО НИВО ИНТЕРЕСНОТО Е ЧЕ НЕСЕ НАМОКРИХ НИТО ВЕДНЪЖ ОБАЧЕ ТАЯ ГОДИНА ЗИМАТА БЕШЕ В НЕДЕЛЯ МОДЕЛА НА ОБУВКИТЕ Е PRO HUNTER И В МОМЕНТА ВЪВ ВИП ТРЕЙДИНГ СЕ ПРОДАВАТ ЗА 45ЛВ А АЗ ГИ ВЗЕХ ЗА 68ЛВ КАТО ЗАКЛЮЧЕНИЕ ЩЕ КАЖА ЧЕ СЕ ПРЕ.... ИЗВИНЯВАМСЕ АКО СЪМ ДОСАДИЛ НА НЯКОЙ С МОЙТЕ ОБЯСНЕНИЯ

            Коментар


            • #66
              Re: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

              И аз да си кажа за обувките. Минах на варианта високи работни обувки за автомеханици, те са със защитена подметка с пластина имат и бомбе на пръстите, подметката е устойчива на агресивни среди (не че в планината има значение). Хубавото е е са здраво изработени от сравнително качествени материали(все пак са за ежедневна целодневна употреба и голямо натоварване). Имам два различни чифта, едните са ниски и ги купих преди 1,5 години от МЕТРО, излязоха много добри още не пропускат влага и държат топло (тях ги ползвам за работа). Втория чифт го купих преди 8 месеца специално за излети с джип и пеша, марката е SATEXO и ги купих от ВСК КЕНТАВЪР - имат магаин на Илиенци. Главното и при двата чифта е че са от "скъпите" модели работни обувки около 70 лв. Тези които са между 20 и 40 лв са доста по измислени и най-вероятно няма да изкарат много време.

              Коментар


              • #67
                Re: Импрегниране на Армейски обувки (кубинки) както и техните алтернативи

                Първоначално публикуван от kraz Преглед на мнение
                На мен ми донесоха едни Panda Safety модел ЕN345 S1
                италянски са - http://www.pandasport.it/
                има 3 нива на защита S1, S2 и S3
                може да ги видите от какво предпазва всяко ниво като разгледате каталога в италянската версия на сайта

                Водят се работни обувки и са много леки и удобни
                подметката е oil resistant и antistatic

                Отпред имат някаква метална бронировка която може да ви предпази ако примерно ви мине гума през пръстите или настъпите пирон и като гледам е доста здрава
                в лисчето към обувките пише STEEL TOE CAP RESISTANT TO 200J
                Здравейте аз ползвам същите обувки за ходене в планината в нашата фирма ги раздават безплатно на всички служители, подметките им също така са устойчиви срещу киселини и основи в магазините за облекло за работа съм ги виждал за по 41 - 42 лв.

                Коментар


                • #68
                  До: Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

                  Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
                  Ние с жена ми се качихме по джапанки до седемте рилски езера, щото беше забравила да ни вземе обувки, а вие егати дискусията заформихте!
                  Е,вие с жена ти може и без джапанки да се качите! Много умноооооооо!

                  Коментар


                  • #69
                    До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

                    Кубинки нося редовно още от ученическите си години! Краката ми до толкова са свикнали с кубинките че всякакви други ми се струват неудобни (става дума за туристически)! Между 90 г. и 96г. ходех активно по планините в БГ (най-вече Пирин и Рила) с една група алпинисти от клуб Академик - Варна (но алпинист не станах)! Ходил съм с кубинки и при -28 С и при +42С! Тези с които ходех по снега и за минусови температури винаги са били от старите, качествени ,зимни кубинки! Баща ми беше купил около 86-87г. 10 чифта от някакъв старшина , сега ми е останал 1 чифт необувани - пазя си ги! Та тия старите ги импрегнирах като разтопявах в тенжера свинска мас и топвах кубинките вътре докато маста избие отвътре а после ги оставях на студено да се стегнат! Кубинките ми за сняг ги носех с 1 номер по-големи с тънки вълнени чорапи и проблеми не съм имал със студ и вода! Новите кубинки още не съм успял да ги импрегнирам с нищо - пълни боклуци! Но виж има едни полуботушки на "Здравоход" - Габрово дават ги за служебни на полицията много са добри, издържат и на вода и на сняг и на студ не се пързалят даже и на лед! Не съм ги импрегнирал досега ,само с вакса ги мажа чат пат и пак държат вече 4 години!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #70
                      До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

                      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                      Кубинки нося редовно още от ученическите си години! Краката ми до толкова са свикнали с кубинките че всякакви други ми се струват неудобни (става дума за туристически)! Между 90 г. и 96г. ходех активно по планините в БГ (най-вече Пирин и Рила) с една група алпинисти от клуб Академик - Варна (но алпинист не станах)! Ходил съм с кубинки и при -28 С и при +42С! Тези с които ходех по снега и за минусови температури винаги са били от старите, качествени ,зимни кубинки! Баща ми беше купил около 86-87г. 10 чифта от някакъв старшина , сега ми е останал 1 чифт необувани - пазя си ги! Та тия старите ги импрегнирах като разтопявах в тенжера свинска мас и топвах кубинките вътре докато маста избие отвътре а после ги оставях на студено да се стегнат! Кубинките ми за сняг ги носех с 1 номер по-големи с тънки вълнени чорапи и проблеми не съм имал със студ и вода! Новите кубинки още не съм успял да ги импрегнирам с нищо - пълни боклуци! Но виж има едни полуботушки на "Здравоход" - Габрово дават ги за служебни на полицията много са добри, издържат и на вода и на сняг и на студ не се пързалят даже и на лед! Не съм ги импрегнирал досега ,само с вакса ги мажа чат пат и пак държат вече 4 години!

                      Браво на баща ти. Ако някога в България е имало истински кубинки то е било точно по тези години. Всеки който е бил в армията знае, че за 2 години се полагаха по 2 чифта обувки /или поне при нас беше така/. Тези кубиники за цяла година не слизаха от краката ми. Как са издържали всеки може да се досети. Просто са били истински. Ако сега имаше такова производство щях да го нося кубинки и със смокинг . ;-))))
                      Only after the last tree has been cut down,
                      Only after the last river has been poisoned,
                      Only after the last fish has been caught,
                      Only then will you find that money cannot be eaten.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

                        Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                        Браво на баща ти. Ако някога в България е имало истински кубинки то е било точно по тези години. Всеки който е бил в армията знае, че за 2 години се полагаха по 2 чифта обувки /или поне при нас беше така/. Тези кубиники за цяла година не слизаха от краката ми. Как са издържали всеки може да се досети. Просто са били истински. Ако сега имаше такова производство щях да го нося кубинки и със смокинг . ;-))))

                        Този тип кубинки може и 5 години да издържат...
                        Но въпроса е дали краката ще ти издържат толкова....
                        Кубинка - не благодаря. Стигат ми няколкото големи мазола получени в казармата...

                        Коментар


                        • #72
                          До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

                          Преди 4 дни си купих български обувки с мембрана GORE-TEX вече им направих един тест и съм доволен от проведения за сега тест супер удобни са леки и надявам се да са здрави ще си каже.
                          ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                          тел.088четири 9едно9 4нула4
                          -------------------------------------------------------

                          Коментар


                          • #73
                            До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

                            Първоначално публикуван от Tisho Преглед на мнение
                            Този тип кубинки може и 5 години да издържат...
                            Но въпроса е дали краката ще ти издържат толкова....
                            Кубинка - не благодаря. Стигат ми няколкото големи мазола получени в казармата...
                            Ми явно зависи от краката, щото моите успешно се справят до ден днешен! А виж с официалните обувки ,че и с някои модели маратонки, имам сериозен проблем! Ама и там до някое време обувката протрива кракъ и прави мазол , а после мазола протрива обувката....
                            Иначе нямам нищо против скъпите туристически обувки, ама засега краката ми са по-издръжливи от джоба!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #74
                              До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

                              Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                              Преди 4 дни си купих български обувки с мембрана GORE-TEX вече им направих един тест и съм доволен от проведения за сега тест супер удобни са леки и надявам се да са здрави ще си каже.
                              Каква марка са обувките и сподели повече впечатления ако обичаш.На мен ми предстои покупка и се колебая между различните марки.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

                                Нека и аз да изкажа някакво мнение и препоръка... От 4-5 години всяка зима си купувам туристическо-зимни обувки от магазина "Италиански Обувки" на Солунска. Тъмно сини с Горе-Тех - за 100лв. Нереално здрави са и никога не са ми правили проблеми (даже и павета съм ритал с тях и то нееднократно )... Миналата година обаче нямаше такива, но има други модели. Ако не се лъжа всичките са на фирмата "Бергхаус"... По принцип магазина е доста неугледен (не съм минавал оттам скоро, но мисля, че още съществува), но тези обувки са определено на ниво...
                                "That is not dead which can eternal lie,
                                And with strange aeons even death may die."
                                ~H. P. Lovecraft

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X