Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кои обувки са подходящи за джиперите, Кубинки да или не? Избор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

    Голди е прав. Иначе, по магазините за туристическа екипировка има импрегнатори колкото искаш. NIKWAX са едни от най-добрите - цената може би е 10-15лв поне.
    И въпреки всичко, въпросната обувка вода пак ще пуска.

    Коментар


    • #17
      Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

      Влади преди десетина години когато в Бърза Помощ имаше всичко всички доктори фелшери и шофьори си мажехме обувките с Дефламол-профилактично и обувките ни бяха винаги сухи
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • #18
        Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

        Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
        Ама тези които са от 68лв/модела /-хубави и високи ,ама с този велур....
        имам такива - под велура явно има някакава мембрана - ХХХХХХХХtex някакъв и наистина не пускат - джапал съм.
        но имат проблем с подметката - от онези кухите, в които има само една решетка като скара - аз съм ок. 80 кг - за два месеца се смачка и в двете обувки на петата, а на лявата се сцепи под възглавничката - там, дето се опъва при клякане на пръсти
        явно читава обувка за <150 лв НЕМА

        а за импрегнирането - (някой беше писал по-горе) вие виждАли ли сте мокра патка или гъска бе
        купуваш за стотинки гъши/патешки фенер С ТРЪТКА (там им е жлезата, която прави импрегнатора) и мажеш обилно, оставяш през ноща на топло да попие добре и 2-3 дни 'одиш сух - само за обувки от ЕСТЕСТВЕНА кожа...
        аз поне не съм пробвал на тази по-модерните (с ХХХХХХХХtex-овите мембрани)

        Коментар


        • #19
          Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

          Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
          Ти определено си по запознат с нещата и се радвам че споделяш опит би ли дал мнение за следните обувки за които се двоумя,като това което ме интересува мен е здравината водо и влагонепропускливоста и разбира се удобството.Да уточня тези за 68 лв. са с дишаща мембрана Pro tex

          Protex не е върха на сладоледа, но става. Конкретния модел за съжаление не съм го виждал и не съм чувал отзиви за него. Но иначе имам добри впечатления и отзиви от приятели за бъргарските марки Нетуоук и Улвфейс(те всъщност май се правят на едно място). Цените им почват от около 60 лева.

          Мембраната, за да не пропуска трябва перидодично да се "отпушва". Това става по следния елементарен начин - Просто напълвате обувките с вода(желателно по-чистичка) и ги остъвяте да преседят пълни една вечер.

          Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
          Онзи ден си взех едни които много приличат не тези от 68лв. Марката е "Руканор". Нищо не разбирам от тези неща и ще се радвам ако някой каже дали са добри или не.
          Зависи донякъде и от конкретния модел, но принципно Руканор е много добър избор

          Велура в една туристическа обувка не е проблем. Вярно, че се надрасква и загрозява по-лесно, но за сметка на това пък се цепи по-трудно, а в една такава обувка поне аз си мисля, че не е основното външния вид...

          Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
          Колега, мога да ти демонстрирам едни армейски чепици на 24 (двадесет и четири) годинки. Нито кожата се раздрала, нито пък подметките са се отлепили. Те и трудно биха могли да го направят, защото не са лепени, а шити.
          За съжаление има сериозна разлика в кубинките на 24 години и по-ладите им събратя А и проблема със сцепването остава. Виждал съм 2 - 3 чифта сцепени при възглавничките зад пръстите подметки на кубинки... Естествено след зверско натоварване по скали. За пропускливоста на мембраните съм писал по-горе какво трябва да се прави, ако вземат да пропускат.

          Важното като се избира е да стяга добре глезена, но в същото време като го кривиш по всякакъв начин(то не трябва и да ти позволяват да го кривиш кой знае колко) все да му е меко. Езика трябва да стърчи малко над обувката, да е с мек горен ръб и да се огъва навън... иначе стават много гадни рани от него при дълго ходене. Самата обувка трябва да не стиска, но в същото време да няма много свободно място при пръстите(ако ритнеш леко стената крака да не движи напред), за да не се набиват при слизане. Подметката зависи в какви условия ще се ползва. Твърдата(вибрам) е по-добра за почти всякакви случаи(включително сняг и лед), като обаче изключим мокри скали. На тях се пързаля ужасно. Амартисьорите на подметката са един вид удобство, а не нещо жизнено важно, така че ако не сме сигурни в качеството им по-добре да ги избягваме.
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #20
            Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

            Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
            Но иначе имам добри впечатления и отзиви от приятели за бъргарските марки Нетуоук и Улвфейс(те всъщност май се правят на едно място).
            E, точно от Netwalk имахме добри впечатления, докато не падна сняг.
            Протекоха като чешма при първото попадане и задължане на сняг върху тях. Пак да повторя, че не става дума за някакъв дълъг пеши преход, а за просто разтъпкване при спирките по време на офроудна разходка ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
              E, точно от Netwalk имахме добри впечатления, докато не падна сняг.
              Протекоха като чешма при първото попадане и задължане на сняг върху тях. Пак да повторя, че не става дума за някакъв дълъг пеши преход, а за просто разтъпкване при спирките по време на офроудна разходка ...
              Отпуши им мембраната. Не е върха на сладоледа и трябва се почиства през 2 - 3 излизания дори в сухо време.
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #22
                Re: Инпрегниране на Армеиски обувки(кубинки)

                Първоначално публикуван от Tisho Преглед на мнение
                Според мен ако ще е за сериозно ходене из планините си трябва читава обувка. Аз лично на тема обувки не бих пестил, защото ако е дреха и ти убива може лесно да я наместиш. Но с обувките не е така.

                Аз ползвам ето този модел :


                Около две години и за сега нямам никакви оплаквания.

                http://stenata.com/?categoryID=202
                Абе, да те питам все пак. С тези обувки пробвал ли си да шофираш? Щото аз с моите които са от този клас веднъж пробвах и на 50тия метър се отказах и се преобувах . Принципно ги ползвам само като слизам от колата при над 20 сантиметра сняг или за драйтулинг(катерене с котки и пикели по скали) на отвесни стени Това все пак е бая сериозен зимен високопланински модел предназначен за автомати на котки С едни свестни чорапи и на -25 градуса не усещаш хлад... ама за сметка на това тежат майка си и баща си и си като робокоп...
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #23
                  Re: Импрегниране на Армейски обувки (кубинки) както и техните алтернативи

                  Колеги аз определено споделям мнението че "кубинките" не стават (поне тези които са по магазините). Според мен правилната обувка няма цена и е може би най-важната част от екипировката. Не знам защо се плашите от каране с големи обувки аз постоянно си използвам тези:




                  И с тях съм карал какво ли не. За леки коли е малко неудобно но УАЗ-а например е специално правен да се кара с гумени ботуши 48 номер тъй че няма никакви грижи... Ако се вгледате ще видите че повечето сериозни 4х4 машини са направени с такива педали че да е удобно карането с яки обувки или ботуши...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Импрегниране на Армейски обувки (кубинки) както и техните алтернативи

                    Патрола със сигурност е правен за обувки до 45-ти номер При това тесни
                    Аз с моя 48-ми лопан натискам спирачката и газта едновременно и няма оправия. Освен това с педала на съединителя обувката получава гадна чупка и за това съм си взел 2 чифта обувки - едни тесни тимбърланди с гортех за каране и едни Нортфейс за планината. За мен това е идеалната комбинация. Само не се репчете, че струват много пари. Докарал съм си ги от САЩ за има-няма 180лв двата чифта, а тука цените им са ....
                    Щях да падна, когато видях същия Тимбърланд наш магазин за 450лв. Така и не успяха да ми обяснят разликатата в цената.

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Импрегниране на Армейски обувки (кубинки) както и техните алтернативи

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      Колеги аз определено споделям мнението че "кубинките" не стават (поне тези които са по магазините). Според мен правилната обувка няма цена и е може би най-важната част от екипировката. Не знам защо се плашите от каране с големи обувки аз постоянно си използвам тези:




                      И с тях съм карал какво ли не. За леки коли е малко неудобно но УАЗ-а например е специално правен да се кара с гумени ботуши 48 номер тъй че няма никакви грижи... Ако се вгледате ще видите че повечето сериозни 4х4 машини са направени с такива педали че да е удобно карането с яки обувки или ботуши...

                      А, ма това не е обувка от клас за височинен алпинизъм Не е проблема толкова в големината, колкото че възможностите им да се сгъват и чуствителноста на крака ти е кажи речи колкото при скьорска обувка
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Импрегниране на Армейски обувки (кубинки) както и техните алтернативи

                        Е, то има някаква причина да избера точно тези обувки все пак Това според мен са идеалните обувки за всеки джипер. От една страна са високи и идеално пазят крака включително и от намокряне и голяма кал от друга са гъвкави достатъчно за каране а от трета подметката им е идеална за непрофесионално катерене и продължително ходене в гората. В интерес на истината от този модел има две разновидности: За работа под 2000 метра и над 2000 метра. Разликата е в подметката (на вторите е много по-твърда) и в допълнителната топлоизолация от Дуратерм... Аз избрах вторите но предполагам че за повечето от вас повече биха паснали обувки с по-мека подметка с които се ходи по-лесно на по-добри терени...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Импрегниране на Армейски обувки (кубинки) както и техните алтернативи

                          На мен ми донесоха едни Panda Safety модел ЕN345 S1
                          италянски са - http://www.pandasport.it/
                          има 3 нива на защита S1, S2 и S3
                          може да ги видите от какво предпазва всяко ниво като разгледате каталога в италянската версия на сайта

                          Водят се работни обувки и са много леки и удобни
                          подметката е oil resistant и antistatic

                          Отпред имат някаква метална бронировка която може да ви предпази ако примерно ви мине гума през пръстите или настъпите пирон и като гледам е доста здрава
                          в лисчето към обувките пише STEEL TOE CAP RESISTANT TO 200J
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Импрегниране на Армейски обувки (кубинки) както и техните алтернативи

                            Обувките които сте показали са за работа а не за ходене в гората. Здрави са но не стават за продължително ходене нито за ходене по сложни повърхности...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Импрегниране на Армейски обувки (кубинки) както и техните алтернативи

                              Имам предложение към модераторите и администраторите тъй като темата се разрастна и от предложения за импрегниране на кубинки стана всъшност доста по полезна нека ако могат да я преименуват по собствено осмотрение все пак според мен тема е доста полезна и трябва да има правилно име.
                              ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                              тел.088четири 9едно9 4нула4
                              -------------------------------------------------------

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Импрегниране на Армейски обувки (кубинки) както и техните алтернативи

                                Вече направихме някакъв опит но ако някой се сети за по-подходящо заглавие да казва...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X