Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вълна или памук?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Вълна или памук?

    Аз изпотя ли се гледам да имам синтетика на задника.



    Вьпросче кьм теб - кое е по-добро,тоя Милет или Арктерикса като фирма?Или по-точно поларените им изгьзици.За якета говоря,долен втори слой.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #92
      До: Вълна или памук?

      "Мийе" се чете...
      Ами какво да ти кажа - която и от двете фирми да избереш няма да сбъркаш, но имай предвид, че като предназначение продуктите са им леко разминати. Arc'teryx са по-насочени към ските, докато Millet - в алпинизма. Т.е. леко различни кройки. Като взимах моето пробвах и Arc'teryx Sidewinder AR. Личеше си, че е правено повече за ски - с "пола" за сняг, по-ниска яка и т.н.
      А колкото до втория слой - страхотни са нещата на Arc'teryx, но според мен само ако ще се ползват като горен слой (т.е. в по-топло и сухо време) имат смисъл доста високите им цени. Те всъщност и повечето им неща са направени точно с тази идея. Та прецени си за какво точно ти трябва и така... От друга страна знам колко е трудно да се устои на дизайна и качеството на Arc'teryx. Аз лично съм им голям фен, но в Европа са си направо надценени и няма особен смисъл да се дават 30-50% повече за почти едно и също нещо...
      Последно редактирано от Harka; 15-03-10, 21:23.

      Коментар


      • #93
        До: Вълна или памук?

        Първоначално публикуван от Harka Преглед на мнение
        ...Arc'teryx...в Европа са си направо надценени и няма особен смисъл да се дават 30-50% повече за почти едно и също нещо...
        Да беше само в Европа...
        И тук в Щатите са ужасяваща цифра. Направо обидно скъпи.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #94
          До: Вълна или памук?

          Harka, случайно да си разглеждал продуктите на Directalpine и то по-специално серията Moutain Top? Ще ми е интересно да споделиш, ако имаш мнение.
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • #95
            До: Вълна или памук?

            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
            Вълната има голямо приложение в съвременните дрехи за спорт на открито, за разлика от памука. Например най-качественото термобельо е от мерино вълна. Също така най-топлите ръкавици и чорапи също. Разбира се трябва да се доверим на някоя добра марка за да се дрехите удобни и анатомични, а не на баба. Недостатък на вълната е нейното тегло и по-трудното съхнене. Именно заради теглото за основна дреха се е наложил полара. Изкуствените материи обаче имат неприятното свойство при допир с кожата да се вмирисват. Затова бельо,ръкавици и чорапи е най-добре от вълна. Темата разбира се е много дълга и много зависи какво ще правим и къде ще ходим.
            +1,
            и като допълнение: не топли дрехата, а въздуха в нея, защото след вакуума най-добър изолатор е въздуха
            Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

            Коментар


            • #96
              До: Вълна или памук?

              Предното мнение бе по темата "Вълна или памук", която малко се разми!
              Конкретно за Directalpine /чешка/ нямам впечатления, но от Alpinus /полска/ и други закопанки - да. Не стават! В екипировката и инвентара за свободното време американските в т.ч. канадски продукти са друга бира. Както каза един приятел "Тия от Patagonia са големи пичове"! Нещата, опират до предназначение и ...пари разбира се!
              Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X