Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вълна или памук?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Вълна или памук?

    Когато памука прогизне от пот, каквото и да си облякал оттгоре, все ще мръзнеш звески .
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #17
      До: Вълна или памук?

      3 слоя изкуственяк и сьм ОК на студено,вьлна или памук само около големи мотори,че не гори лесно и не лепне при пожар за разлика от пластиките.


      На жега само пласмасите спасяват и то пльтните по тялото или поне моето тяло така се чуства.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #18
        До: Вълна или памук?

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        На жега само пласмасите спасяват и то пльтните по тялото или поне моето тяло така се чуства.
        Дааа, това също не е маловажно. С вълната на студено добре... ама влезеш ли за малко на топло - УЖАС . И после излезеш ли пак на студено - АД(онзи замръзналия кръг) . Докато поларите компенсират доста по-добре температурните колебания.
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #19
          До: Вълна или памук?

          Ше оплескам темата и ше ме оплескат после мене.


          Представи си моторна лодка в Мексико,жега 35,в моторното повечко.Това от там трьгва и се кара до Канада на -10

          Памук само дьнки и една фанела нося,че като се навирам по машината и ако пламне нещо няма да ми залепнат гащите за задника.Другото е пластики за топло с дьлго рькавче и макаромандахерцащи се бермуди,а за студ пластика на задника,клин за бягане,поларен клин и ГОРТЕКС гащеризон.

          Едно им е кофти обаче.Нормалните им цени не се пипат или поне аз не ги пипам,това 100 кинта за фанелка или 650 за Мусто плаче майката.Ма па си заслужават


          Темата е ВЬЛНА ИЛИ ПАМУК,аз мльквам,но залагам на памука като трябва да се води битка с машинарията.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #20
            До: Вълна или памук?

            Интересен е ефекта на широките дрехи!

            Явно задържат повече въздух, а и дават възможност на кръвта да циркулира по-добре...

            Например като се захлупиш с одеяло, е далеч по-топло,от всякакъв пуловер!

            А при обувките си е направо проблем!
            Стягат ли те, дори и с вълнени чорапи си с гарантирано измръзване!

            И друг ефект - Африканския слон има такива големи уши, защото с тях си охлажда кръвта... Обратния ефект - затопляне, става като си грееш ръцете - на миниатурна печка, поемат ли топлина, разнасят я из цялото тяло!

            Коментар


            • #21
              До: Вълна или памук?

              Да широките са добри или поне стават ако не се движиш много.Ако трябва да катериш примерно нещо,вьжета да дьрпаш,да копаеш,лебедки..............с всяко мьрдане и топлината бяга по широкото,един вид течение те е хванало.
              Ако спиш в палатка или си се свил в колата става и с широки дрехи,но излизаш и почваш поход пресечена месност и до теб вьрви един с дрехи по размер и туш,ти си на проветриво място

              Това без значение дали е вьлна,памук или пласмаса,важи винаги ако говорим за широки дрехи и студ.Микроклимат както му викат,това се гледа близо до кожата - влага,вьздух,циркулация,изпарение................


              Над 60% от топлината на тялото я губиш от главата си ако ще да си с 15 пуловера.Гола ли ти е главата ти истиват краката как вика баба ви.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #22
                До: Вълна или памук?

                ...
                Последно редактирано от icerunner; 24-01-09, 13:02. Причина: Изтрито. Извън темата и с неподходящ език
                "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                Коментар


                • #23
                  До: Вълна или памук?

                  ...
                  Последно редактирано от icerunner; 24-01-09, 13:10. Причина: Изтрито. Извън темата и с неподходящ език.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    До: Вълна или памук?

                    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                    Интересен е ефекта на широките дрехи!

                    Явно задържат повече въздух, а и дават възможност на кръвта да циркулира по-добре...
                    Още по-добре, ако пластовете са няколко, макар и с по-малко въздух между тях. Два тънки полара, топлят повече от един дебел половер.

                    Термобельото пък работи най-добре като е възможно по-плътно по тялото. Там широчината е противопоказна, защото основната му идея е да отвежда влагата по-далеч от тялото, а не толкова да топли. Когато тялото е сухо, горните пластове са по-ефективни .
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Вълна или памук?

                      Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                      Друго добро качество на вълната е, че дори и мокра, продължава да задържа топлината!
                      Потвърждавам ! Аз винаги през зимата съм на голо с вълнен пуловер, и отгоре каквото има друго.
                      Когато карам ски, надолу се потя, нагоре вися като прани гащи на въжената линия и вятъра си ме клати, как си иска. Само и единствено вълната запазва мокра топлоизолационните си качества. Господ се е погрижил на животните и мокри да им е топло. Гортекс, мортекс, какви ли не али бали съм пробвал, не могат и да наподобят дори, вълненко на кожата е най добре.
                      Също и в града - влезеш в офис + 27 изпотяване, излезеш - 10 замръзване, банков клон +20 отново пот, пак вън. Само вълната спасява , дори и мокра топлоизолира.
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • #26
                        До: Вълна или памук?

                        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                        На стари години се сетих за един роман на Джек Лондон..

                        Там един индианец казва на белите - "Вие донесохте дрехи направени от растения /памук/ и от тогава моите сънародници боледуват!"


                        И никакъв памук!
                        Вълната има голямо приложение в съвременните дрехи за спорт на открито, за разлика от памука. Например най-качественото термобельо е от мерино вълна. Също така най-топлите ръкавици и чорапи също. Разбира се трябва да се доверим на някоя добра марка за да се дрехите удобни и анатомични, а не на баба. Недостатък на вълната е нейното тегло и по-трудното съхнене. Именно заради теглото за основна дреха се е наложил полара. Изкуствените материи обаче имат неприятното свойство при допир с кожата да се вмирисват. Затова бельо,ръкавици и чорапи е най-добре от вълна. Темата разбира се е много дълга и много зависи какво ще правим и къде ще ходим.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • #27
                          До: Вълна или памук?

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          Потвърждавам ! Аз винаги през зимата съм на голо с вълнен пуловер, и отгоре каквото има друго.
                          Когато карам ски, надолу се потя, нагоре вися като прани гащи на въжената линия и вятъра си ме клати, как си иска. Само и единствено вълната запазва мокра топлоизолационните си качества. Господ се е погрижил на животните и мокри да им е топло. Гортекс, мортекс, какви ли не али бали съм пробвал, не могат и да наподобят дори, вълненко на кожата е най добре.
                          Също и в града - влезеш в офис + 27 изпотяване, излезеш - 10 замръзване, банков клон +20 отново пот, пак вън. Само вълната спасява , дори и мокра топлоизолира.
                          Ако си бил въобще мокър с гортексите и поларите, значи или не си ги носил в правилна комбинация или са били повредени(едно обличане с груб вълнен половер, може да свърши тази работа) или са били менте.

                          Ледено катерене на установка. Нагоре е зор несравним със ските, т.е. яко потене, после седиш продължително на едно място без да помръдваш, за да осигуряваш другия. И така няколко часа. Прибиране чак като се стъмни и температурата е доста под -20. С термобельото, гортекса и полара просто си сух и ти е комфортно топло, дори когато не се движиш. С потта се справят напълно. Вълната наистина е полезна там където се мокриш допълнително, например в пещери. Полара като го натопиш хубаво във вода, спира да е толкова добър.
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Вълна или памук?

                            Зависи от материите,зависи какво ползваш.Има материи които нито се вмирисват,нито губят топлоизолационните си качества.При еднакво тегло топлят около 60% повече от вьлната.Примерче е продукцията на Армор Колд Гиьр.С такова поне мокьр сьм стоял 11 дни и не се вмирисах,а и ми беше топло.



                            Не се смейте бе,11 дни и после го смених,дупки по него нямаше.



                            Това в отговор на Джими
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #29
                              До: Вълна или памук?

                              Една вметка после извода всеки сам си го прави...

                              Преди време е нямало неопрени и хората са се гмуркали с ... вълнени дрехи... дори един луд канадец е плувал сред ледовете с вълнен "неопрен" за някакво състезание, и от време на време една лодка го е приближавла с греблото да му чупи леда от дрехите

                              А относно дали е мит - не е, аз пробвах, не зимата но лятото, дори и на термоклин може да се гмурка доста време...
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Вълна или памук?

                                Навремето един познат ми разказа история, от царско време в която е участвал неговия баща...

                                Та същия забил един умрук в лицето на стражар, защото оня ударил с нагайка жена му в някаква блъсканица... Резултата бил ясен - полицейското и оттам дошли близките да си го вземат в "насипно" състояние...

                                Та докато го чакали да сдаде багажа, по съвет на някаква баба го увили в прясно одрани агнешки кожи... и така седмица..

                                Човека оживял... Дали историята е точно такава - няма начин да разбера, но виж с ципа от яйце, поставена веднага върху изгорено място съм пробвал - върши работа...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X