Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дишащите материи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Дишащите материи

    Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
    Аз не съм голям специалист по мембраните, но от досегашния ми опит и проби установих, че има мембрани Goretex и някакви си други... Всеки сам да си избере, но все пак - доверете се на изпитаното!
    Хайде.....разкандърдисаха ни..........
    А може ли да ни насочите да огледаме тогава някакви сайтове за онлайн търговия където се предлагат повечко обувки от Горетекс....че да мислим.....щом въпроса стои.....Горетекс и ...всички останали.......
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #32
      До: Дишащите материи

      Мисля, че имаше тема за обувки тук.
      Линкове не мога да дам, защото си става баш реклама.
      Само ще кажа, че в раздела сме писали по въпроса и то доста.
      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

      Коментар


      • #33
        До: Дишащите материи

        Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
        Аз не съм голям специалист по мембраните, но от досегашния ми опит и проби установих, че има мембрани Goretex и някакви си други... Всеки сам да си избере, но все пак - доверете се на изпитаното!
        Можеш ли да споделиш малко впечатления относно т.к. нар. от теб "други" мембрани в сравнение с Goretex. Явно имаш опит с тях и затова ще ми е интересно да разбера от думите на някой който си е имал работа и с двата вида относно техните недостатъци най-вече.

        Коментар


        • #34
          До: Дишащите материи

          В "Купувам - Продавам - Търговски партньори" има каталог.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #35
            До: Дишащите материи

            Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
            Мисля, че имаше тема за обувки тук.
            Линкове не мога да дам, защото си става баш реклама.
            Само ще кажа, че в раздела сме писали по въпроса и то доста.
            Темата е "Туристическите обувки-от лицева кожа или нубук".

            Коментар


            • #36
              До: Дишащите материи

              Вижте на какво попаднах http://www.shelby.fi/tips/breathability.pdf
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • #37
                До: Дишащите материи

                Имам въпрос - някой ползвал ли е мембранни якета на Jack Wolfskin. Хвърлил съм око на едно Vortex, мембраната я дават Stormlock, но нито на самото яке, нито в нета успях да изровя данни за водоустойчивост/парапропускливост на тази конкретна мембрана. Което само по себе си вече е достатъчно негативен атестат за нея, но все пак впечатления първа ръка биха били добре дошли..
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • #38
                  От: Дишащите материи

                  Здравейте колеги,

                  Страхотна тема и ще взема да я "побутна" малко.

                  Какво мислите за мембраните на eVent?
                  Интересувам се от тази марка, защото обувките, които съм решил да си купя са именно с такава мембрана.

                  Аз се поразрових малко и намирам много добри мнения за тази мембрана, но те все са от преди 2-3 години.
                  Но знам, че в нашия форум със сигурност има хора, които могат да изкажат категорично и компетентно мнение затова държа да се консултирам тук.
                  Цитатите по-долу отговарят ли на истината според вас?
                  Защото, ако им вярваме то eVent са наистина едни от лидерите по качество на дишащите материи?

                  "...Твърди се, че в момента това е най-добрата мембрана. Тя има 30 000 мм воден стълб, което е доста повече от Gore Tex. Но тук по-важна е другата характеристика - възможност за изпарение! При мембраните Ивент, тя е 21 000 грама кв.м./24 ч. За това е и най-добрата...бие всички останали и по двата показатела...."

                  "...евента не е лош плат, както и гор-текса. идеята и на двете е една и съща: да си сух като вали. в това отношение и двете няма да те оставят да се намокриш ако ги поддържаш правилно. успеха на гор-текса се крие в уникално мощната им маркетингова кампания. няма списание за планинарстване или мореплаване в северна америка което да не е пълно с техни реклами.

                  успеха на eVenta обаче е благодарение на едно изследване на америчката хармия, която е определила плата за най-добре дишащия от водоустойчивите платове (тоест по-добър от Gore-Tex XCR, което е единствената конкуренция). там се крие и разковничето: ако си с гор текс, и особено след като той се намокри отвън, вътре става парник и 100% влажност. с eVent би трябвало парника да е малко по-малък, но няма как да се избегне напълно. затова има и софт-шелове, които дишат, но не са непромокаеми. North Face минават на eVent, както и няколко други фирми които не искат да плащат на гор-текс огромните лицензионни и други такси. мисля, че пдф-а който пуснах по-горе защитава точно тази теза: че еВента е пропусклив в най-широк диапазон и по най-много.

                  само че (винаги има едно "само че"): след този тест Гор-Текс излизат с новия Про Шел, който е по-лек и по-дишащ от XCR. тестове за новия Про Шел не са правени още. друго "само че": армията, въпреки убедителния тест, не е тръгнала да прави поръчки за милиони eVent облекла за войниците си. дали е маркетинг или не няма да спекулирам, но както казват хората, те "не са гласували с парите си"...

                  иначе 30000 са си 30000. с пожарникарски маркуч да те поливат няма да се намокриш ..."


                  Поздрави,


                  Коментар


                  • #39
                    От: Дишащите материи

                    Интересно становище за eVent.
                    От моя опит досега с другите мембрани засега нито една не бие обикновения GoreTex по пропускливост навън и водонепропускане. Да, като цени са значително по-добри, но като параметри не успяват да се преборят. Ако иВент е по-добра материя, това ще е само в полза на потребителите - цените ще паднат до по-приемливи нива.
                    ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                    СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дишащите материи

                      Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
                      Здравейте колеги,

                      Страхотна тема и ще взема да я "побутна" малко.

                      Какво мислите за мембраните на eVent?
                      Интересувам се от тази марка, защото обувките, които съм решил да си купя са именно с такава мембрана.

                      Аз се поразрових малко и намирам много добри мнения за тази мембрана, но те все са от преди 2-3 години.
                      Но знам, че в нашия форум със сигурност има хора, които могат да изкажат категорично и компетентно мнение затова държа да се консултирам тук.
                      Цитатите по-долу отговарят ли на истината според вас?
                      Защото, ако им вярваме то eVent са наистина едни от лидерите по качество на дишащите материи?

                      Поздрави,


                      Скоро така в един магазин за туристическа екипировка се загледах по едни обувки с Гортекс мембрана и имаше и един друг модел с евент мембрана и продавачката започна да ме убеждава че Евента уж е по-добър от Горетекс но дали е така наистина на практика е друг въпроса, ако питате и мен не знам дали може да се вярва и много на производителите като цяло. Защото може да си пишат че има Гортекс или Евент мембрана а реално да са сложили някоя по евтина алтернатива Все пак не можем да разрежем обувките и да видим какво се крие в действителност под плата Така че моето мнение е търсете разни мнения и ревюта в нета относно даден модел обувки и чак тогава се насочете към предстояща покупка, защото на хартия нещата обикновено звучат много добре но на практика може човек да остане доста разочарован. Имам предвид като прехвалената технология ion-mask на Hitec. Има няма за 10-15 хеденета които съм провел през миналата и по-миналата година непромокаемостта им замина т.е. имат непромокаемост в известна степен но в крайна сметка пак успяват да подгизнат при дълго киснене във вода. Гледам даже последните модели на Hitec въпреки яката реклама на тази тяхна йонна технология в допълнение към нея слагат точно Евент мембрани в най-скъпите си модели обувки. Така че сами си правете изводите и търсете наистина обувки с някаква качествена мембрана.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дишащите материи

                        Много интересна статия ..... Явно колегата доста е поровил.
                        Интересно ми е да чуя мнението му за т.нар. Soft Shell - ползвам такъв (менте на америкаския армейски Level 5) и като дългогодишен ползвател на Гор Тексови дрехи го намирам за интересно нововъведение. И изобщо цялата 7 слойна система от дрехи на господа американските военни е концептуално интересна.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дишащите материи

                          Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                          Интересно становище за eVent.
                          От моя опит досега с другите мембрани засега нито една не бие обикновения GoreTex по пропускливост навън и водонепропускане. Да, като цени са значително по-добри, но като параметри не успяват да се преборят. Ако иВент е по-добра материя, това ще е само в полза на потребителите - цените ще паднат до по-приемливи нива.
                          Стас, ако имаш предвид всякаквите нещо си-tex които се намират на пазара си прав. Но конкретно e-vent е по-добра (по показатели за воден стълб и паропропускливост) и в общи линии доста скъпа мембрана.
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дишащите материи

                            Радва ме, ако някой е успял да направи нещо по-добро от GoreTex. Това ще е в полза на потребителите. Аз като цяло коренно си промених начина на обличане след редицата статии тук. И в крайна сметка се убедих в ефикасността на мембраните.
                            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X