Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Впечатления от различните магазини за спортно облекло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Впечатления от различните магазини за спортно облекло

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Колеги, след първата ми по-сериозна разходка се оказа че нямам подходящо облекло за такива мероприятия. Особено от обувките съм особено разочарован - върнах се с подгизнали крака, хем беше повече лед и сняг, от колкото вода и кал.
    Доброто облекло и обувки са задължителни за зимни разходки в планината, пък било то и джип.

    За съжаление, въпросът с обувките си е леко проблемен.
    Високите армейски чепици са не особено удобни за каране и държат студено, ако се задържиш повече навън.
    Туристическите Netwalk, които уж ми бяха похвалили, задържат вода като сито. Последния път краката ни бяха мокри, въпреки импрегнирането на кожата. При газенето на дълбокия сняг и последвалото разтопяване на снега в топлия джип влагата беше проникнала през езиците на обувките.

    Засега май най-добре ми запазват краката ниските гумени ловджийски ботуши с топла подплата. Неприятното при тях е, че са по-широки и чорапите проявяват склонност да се смъкват надолу.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 28-12-07, 17:35.
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    До: Добър магазин за облекло и обувки?

    Засега май най-добре ми запазват краката ниските гумени ловджийски ботуши с топла подплата. Неприятното при тях е, че са по-широки и чорапите проявяват склонност да се смъкват надолу.
    Преди около 2 години и аз мислех така но СЕГА НЕ! В гумените ботуши страшно много се изпотяват краката - просто няма от къде да диша обувката и с комбинация в студено време става ужас! Един съвет за ползващите гумени ботуши - обувайте вълнени чорапи на гол крак - не с друг чорап! ефекта е много по-голям - дори и при мокър крак пак топли

    Коментар


    • #3
      До: Добър магазин за облекло и обувки?

      Съгласен съм с Чавдар, пък и ми се струва скъпо 200лв. за ден в гората (ами ако не стават?).Аз лично съм с гумени ботуши за 10 лв. в комбинация с 2 чифта вълнени чорапи.Дори не ми остава време да се замисля дали ми е студено или топло на краката.После, под душа ,съхнат ден до парното и готово.
      П.С. С Морския сме писали едновременно.
      [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

      Коментар


      • #4
        До: Добър магазин за облекло и обувки?

        Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
        В гумените ботуши страшно много се изпотяват краката - просто няма от къде да диша обувката и с комбинация в студено време става ужас!
        По принцип си прав, но досега, когато съм бил с ботушите, краката са ми били мокри само един път - когато хлътнах в дълбока локва до коляно и единият ботуш се напълни с вода.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          До: Добър магазин за облекло и обувки?

          Колеги, за пореден път ме изненадахте приятно.

          ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ че споделихте опита си с мен и всички, които тепърва ще прочетат темата.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: Добър магазин за облекло и обувки?

            Kъм толкова изчерпателната информация мога само да добавя,
            че от "Алпи" вече обувки не купувам. Вярно е, че цените им са добри, но обувките не са качествени и се разлепят, за година. Всъщност, продават ги за италиански, а те са китайски.

            Коментар


            • #7
              До: Добър магазин за облекло и обувки?

              Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
              Kъм толкова изчерпателната информация мога само да добавя,
              че от "Алпи" вече обувки не купувам. Вярно е, че цените им са добри, но обувките не са качествени и се разлепят, за година. Всъщност, продават ги за италиански, а те са китайски.
              Аз не бих заключавал за целия магазин. В повеето спортни магазини се продават и по квалитетни и по-евтини стоки. Обикновено на различни рафтове.... Алпи не прави изключение. Ако си купите сериозен модел на реномирна фирма (Lowa, HanWag, Laspotiva, Reichle) не мисля че ще е разочаровате, независимо от магазина. Ако пък се доверите на нещо като Lytos, Olang или друг никому неизвестен производител (освен на продавача в магазина), ще спестите полвината пари, но е чист късмет на какво ще попаднете. Иначе сте преви в Алпи продават и големи боклуци, но това се отнася за повечето магазини в списъка. Има много добри стоки обаче и там.
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #8
                До: Добър магазин за облекло и обувки?

                Готина тема, тия дни отивам в някои от магазините да си напазарувам, обувки, панталон, яке и ръкавици
                Ще пазарувам от магазина на ул. Ворино 19 , че ми е до нас
                [b]O F F R O A D[/b] :-D

                Коментар


                • #9
                  До: Впечатления от различните магазини за спортно облекло

                  Интересува ме откъде в София може да се намери качествен камуфлажен панталон , който ще го ползвам за преходи в планината

                  Коментар


                  • #10
                    До: Впечатления от различните магазини за спортно облекло

                    Минах вчера през този магазин http://www.camouflage.bg/
                    Има доста стока (облекло) и то предимно камуфлажно ,доколкото видях са немски или американски стоките , то и затова са малко скъпички ( камуфлажен панталон ,дебел - 70лв) . Има и ножове , спомагателни средства , компаси...

                    ПП: Какво трябва да стане за да мога да пускам ЛС ?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Впечатления от различните магазини за спортно облекло

                      Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
                      .....Какво трябва да стане за да мога да пускам ЛС ?
                      Ми, да изчакаш достатъчно сила "да бъде с теб"
                      и ЛС на воля ще пускаш тогава...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Впечатления от различните магазини за спортно облекло

                        Да посъживя малко темата...
                        Но смятам, че това трябва да се знае.
                        Та така - след съответното ровене, четене, питане и изобщо надлежно изпълняване на целия ритуал, свързан с покупката на всичко по-голямо от клечки за зъби, се спрях на http://ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=80, от съответния магазин.
                        Речено - сторено:


                        ....и заживели щастливо, в мир, любов и сухи крака....

                        До преди около месец, когато при едно от почистванията с потрес открих, че се е разпрал един шев - симетричен на оградения, от вътрешната страна на патъка.



                        Поогледах, поогледах, па си викам - ще се кърпиме. Едно време що разпрани футболни топки сме реставрирали, та едни чепици ли....
                        Плюс т'ва вижте от кога е касовата бележка.... к'ва гаранция, к'ви 5 лв. Но (слава Богу) реших да звънна в магазина, поне да питам за читав обущар, при който носят за ремонт подобни дефекти, та аз да импровизирам само в краен случай. Не съм претендирал за гаранционен ремонт - просто попитах за обущар, който да ме отремонтира срещу съответната сума.
                        И тука вече - не повЕрвах, че съм у България.
                        Момичетата в магазина бяха повече от любезни, изслушаха търпеливо вайканията ми , обещаха да говорят със собственика и да му изложат моите трагедии...Викам си - ясноооо, отразиха ме. Нормално.
                        Е да, ама не (както казва знаете кой) - след два часа ми се обаждат:
                        - Давай обущата, ще ги правиме гаранционно...
                        Аз:
                        Нося ги, оставям ги, след седмица (както ми беше казано) пак звънят:
                        - НЕмат оправяне, ела да си 'земеш други, нови, ама нЕмаме твоя модел, та ще дадеме другия модел (който е и по-скъп), без да доплащаш.
                        Аз:
                        По принцип не пия, та нЕма с кво да си обясня това, което чуват ушите ми от устата на български продавач в български магазин....тоест, допускам, че е вЕрно и запрашвам към магазина...

                        Ето:


                        Както и:



                        Нечувано нахалство - 10 месеца гаранция и за гаранционно подменения чифт. Сега се чуда как да ги съдера и тези, за да си взема следващия нов чифт през януари, 2010

                        Та това е, господа!
                        Има и такива магазини (и най-вече - такива собственици на магазини!!!).
                        Дали ще можете да познете откъде Дениславчо ще пазарува оттук насетне, а? И къде ще праща приятелите си да пазаруват.....

                        П.П.
                        Между другото - Венци беше споменал, че познава собственика, ако се не лъжа...
                        Ако е така - моля, предайте му моето най-искрено уважение.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Впечатления от различните магазини за спортно облекло

                          Ще му кажа тук да прочете
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            До: Впечатления от различните магазини за спортно облекло

                            Много добра новина! Така се печелят лоялни клиенти. Някой вече са го разбрали, слава богу.
                            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                            Drag Grand Canyon Daily
                            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                            LZ1JYM

                            Коментар


                            • #15
                              До: Впечатления от различните магазини за спортно облекло

                              Искам да ви кажа, че благодарение на Венци Петров и аз открих този магазин! Изключителни благодарности на Венци и на хората в магазина - Ники и момичетата, които винаги са били ужасно търпеливи!

                              А за обувките и маратонките Raichle - само едно - безкомпромисно удобни и качествени!
                              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X